lifestyle
Chcesz studiować influencing? Rekrutacja już w listopadzie
FINA czepki dla osób z fryzurą afro

FINA dopuszcza czepki pływackie dla zawodników z afro. Są potrzebne?

Źródło zdjęć: © Instagram, SOUL CAP
Anna RusakAnna Rusak,05.09.2022 17:30

Czepki dla pływaków z dredami, warkoczami i fryzurą afro w końcu zostały zaakceptowane przez Międzynarodową Federację Pływacką. FINA stawia na inkluzywność i nie chce już nikogo wykluczać przez to, jakie ma włosy.

FINA, czyli Międzynarodowa Federacja Pływacka, stara się być coraz bardziej inkluzywna. W czerwcu ogłosiła, że transpłciowe osoby będą mogły brać udział w zawodach, jeśli spełnią określone wymagania.

Teraz postanowiła zmienić zasady dotyczące czepków pływackich. Osoby z dredami, warkoczykami i fryzurą afro w końcu będą mogły poczuć się dobrze na zawodach.

Specjalistyczne czepki pływackie dopuszczone przez FINA

Może tego nie wiecie, ale niektóre osoby z fryzurą afro na basenie wolą używać specjalistycznych czepków pływackich. Przeznaczone są one dla grubych, kręconych włosów, afro, warkoczyków oraz dredów. Bo takie zajmują zwyczajnie więcej miejsca.

Na zeszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich osoby pływające nie mogły korzystać z tych specjalistycznych czepków, bo ich użycie zostało zakazane.

trwa ładowanie posta...

Jak podaje "BBC", niektórzy pływacy stwierdzili wtedy, że w ten sposób zniechęca się osoby czarnoskóre do uprawiania tego sportu. Ostatecznie jednak FINA doszła do wniosku, że czas na zmiany. Postanowiła dopuść używanie specjalistycznych czepków dla osób z dredami, warkoczami i fryzurą afro.

- Jesteśmy podekscytowani, gdy widzimy przyszłość sportu, który staje się coraz bardziej inkluzywny. Promowanie różnorodności i inkluzywności jest dla FINA ważne i bardzo istotną kwestią jest to, by wszyscy sportowcy mieli dostęp do odpowiednich strojów kąpielowych - powiedział szef FINA Brent Nowicki.

trwa ładowanie posta...

Dlaczego czepki dla fryzur afro są ważne?

Jeśli myślicie, że osoby, które potrzebują takich specjalistycznych czepków "wymyślają sobie problemy", to nie wiecie po prostu, z czym mierzą się w wodzie. Ich włosy są po prostu m.in. bardziej suche, a substancje znajdujące się w basenie mogą je tylko dodatkowo uszkadzać. Często też te fryzury mają na tyle dużą objętość, że zwyczajnie nie mieszczą się pod materiałem.

Czepki "dla włosów objętościowych i o strukturze afro" są zaprojektowane w sposób, niwelujący te niedogodności. Dzięki temu, że szczelnie przylegają do linii włosów, chronią je przed wodą i zabezpieczają.

FINA dopuściła do użytku czepki firmy, która specjalizuje się właśnie w takich, odpowiadających różnym fryzurom produktach. Miejmy nadzieję, że dzięki temu każda osoba pływająca będzie mogła uczestniczyć w zawodach w komfortowych dla siebie warunkach.

trwa ładowanie posta...

Źródło: https://www.bbc.com/news/newsbeat-62765571, https://www.instagram.com/soulcapofficial/

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Jaay,zgłoś
Zaczęło się na równych prawach a teraz walczą o udogodnienia. Typowy marksizm.
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Kolega Ignacy: "Co może być gorszego? Musielibyśmy się mordować chyba"