lGBT+
"Pageboy". Elliot Page napisał książkę o transpłciowości
Boris Johnson osoby transpłciowe

Boris Johnson o decyzji organizacji FINA: istnieje różnica między byciem kobietą a kobietą trans

Źródło zdjęć: © Instagram, canva, twitter
Anna RusakAnna Rusak,27.06.2022 14:00

Boris Johnson podczas wywiadu odniósł się do decyzji FINA dotyczącej transpłciowych pływaczek. Stwierdził, że istnieje różnica między kobietami a kobietami transpłciowymi. Ktoś mu powie, że się myli?

W zeszłym tygodniu FINA zadecydowała w sprawie transpłciowych osób pływających. Transpłciowe pływaczki od teraz będą mogły brać udział w zawodach tylko jeśli ukończą proces korekty płci przed dwunastym rokiem życia.

Do sprawy odniósł się niedawno Boris Johnson. Premier Wielkiej Brytanii stwierdził, że istnieje różnica między kobietą cispłciową a kobietą transpłciową.

Boris Johnson komentuje decyzje FINA

Decyzja FINA dotycząca transpłciowych pływaczek i pływaków podzieliła społeczeństwo. Jedni twierdzili, że to nadużycie i osoby trans w ogóle nie powinny mieć możliwości udziału w zawodach. Inni uważali, że nowe przepisy dyskryminują społeczność LGBTQ+.

trwa ładowanie posta...

Dodatkowo ma zostać utworzona specjalna "otwarta kategoria", która będzie dostępna dla wszystkich. Boris Johnson podczas ostatniego wywiadu poparł decyzję FINA i stwierdził, że nie widzi żadnego powodu do sprzeciwiania się decyzji organizacji.

To jednak nie była najbardziej kontrowersyjna wypowiedź premiera Wielkiej Brytanii. Johnson w pewnym momencie został zapytany o to, czy kobieta może urodzić się z penisem. Odpowiedział, że nie może tego zrobić "bez bycia mężczyzną". Dodał, że według niego istnieje różnica między cispłciową kobietą a kobietą transpłciową.

Oczywiście Boris Johnson nie precyzuje, czym miałaby być ta różnica i zaznacza przy tym że społeczeństwo powinno być wyrozumiałe. Dodaje jednak, że gdy mówi się o seksualności i tożsamości płciowej, to zawsze napotyka się pewne problemy.

trwa ładowanie posta...

Boris Johnson o osobach transpłciowych

Johnson z pewnością właśnie musiał się z nimi zmierzyć i okazało się, że nie jest zbyt dobrze poinformowany o tożsamości osób transpłciowych. Warto byłoby mu chyba powiedzieć, że transpłciowa kobieta nie różni się od cispłciowej kobiety i to nie jest tak, że jak rodzimy się z penisem to "jesteśmy mężczyznami".

Transaktywiści od dawna mówią o tym, że ich tożsamość płciowa nie jest zbudowana na jakiejś "zachciance" i po prostu w większości od początku czują, że nie identyfikują się z płcią, która została im przypisana przy narodzinach.

Premier Wielkiej Brytanii z pewnością powinien zapisać się na jakieś korki z tożsamości płciowej u osób transpłciowych. Fajnie, że uważa, że "społeczeństwo powinno być wyrozumiałe", ale szkoda, że przy okazji mija się z prawdą i nie okazuje członkom społeczność LGBTQ+ należytego wsparcia.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: Dailymail

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Apparition,zgłoś
W jakim stopniu zaawansowanego rozkładu trzeba mieć mózg, żeby pisać takie porażające kalumnie i jeszcze próbować ,,edukować,, tym ludzi. Jedyne czego dowiódł ten artykuł, to to, że jak ktoś urodził się z mózgiem wcale nie oznacza, że jest istotą rozumną.
Odpowiedz
7
like
0
dislike
Apparition,zgłoś
Żeby tylko nie krytykować, ale również pomóc uzupełnić to co intelekt pseudoredaktorki pominął w szkole na biologii (cytat z encyklopedii PWN - def. płci): ,,zespół cech pozwalających podzielić osobniki danego gatunku na 2 grupy oznaczane jako męskie i żeńskie, odgrywające uzupełniające się role w procesie rozrodu;,, P.S. Jak twierdzisz, że chłop któremu ktoś skalpelem chrurgicznym zmasakrował genitalia to baba to spróbuj w takim razie taką ,,babę,, rozmnożyć z innym chłopem. Na drzewo laiku!
Odpowiedz
7
like
0
dislike
Jaay,zgłoś
Ale fikoły mentalne. Oczywiście, że jest różnica między biologiczną kobietą, a facetem przebranym za babę…
Odpowiedz
7
like
0
dislike
Komentarze (3)
arrow
Afera podpaskowa w szkole w Sanoku. Matka oburzona broszurą o dojrzewaniu