pop-qultura
12-latka zarobiła MILIONY na pikselach. A nieistniejący statek został sprzedany za 2,000,000 PLN
Filip Chajzer

Filip Chajzer ma ubaw, bo DZIECI nie potrafią używać 20-LETNIEGO telefonu

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.11.2021 12:07

Fajnodziennikarz TVN-u, znany z głośnej dramy z Jakubem "Gargamelem" Chuptysiem, założył konto na TikToku. Co mogło pójść nie tak?

bEUAfcxv

Filip Chajzer jest wyjątkowo barwną postacią. Dla niektórych idol, dla innych mem, który doczekał się własnego wpisu w miejskim słowniku slangu. "Chajzerowanie - zrobić coś złego/żenującego/upokarzającego, a następnie próbować się wybielić innym dobrym aktem". Jednym z największych krytyków publicznej działalności Filipa jest youtuber Gargamel, który przeanalizował "chajzerowanie" w kultowym materiale.

Prezenter telewizji śniadaniowej założył konto na TikToku, gdzie początkowo nie był zbytnio aktywny. Sporadycznie pojawiały się u niego materiały, które po prostu mroziły (jak na przykład ten), ale nie było to nic, czego nie spodziewalibyśmy się po Filipie Chajzerze. Dziennikarz zaczął regularnie działać w serwisie dopiero od listopada 2021 roku i... no właśnie, tradycyjnie wzbudził kontrowersje.

bEUAfcxx

Wyzwanie dla dzieci, w którym z góry są skazane na porażkę

Filip wrzucił na TikToka film o tytule "NOKIA 3310 CHALLENGE". Jest to wyzwanie, które polega na tym, że dziennikarz prosi uczestników challenge'u, aby napisali na Nokii 3310 SMS-a (telefonie z 2000 roku). Oczywiście żadne dziecko nie potrafi podołać wyzwaniu, ale czy trzeba było nagrywać tiktoka, żeby dojść do takiego wniosku? "Poddaję się" - mówią kilkulatkowie, a w tle leci cyrkowa, humorystyczna muzyka.

Łatwo się domyślić, jakie komentarze pojawiły się pod materiałem. "Się zmieniają te dzieci, my ogarnialiśmy takie tel w 10 min, a oni się poddają". "W obecnych czasach to młodzież to ma ciemnogród, a nie nasze pokolenie. Teraz to dzieciaka z domu trzeba wyganiać i to karą jest dla niego". "Dzisiejsza młodzież nie zrozumie".

Czyli standardowe boomerskie gadanie.

Bardzo podobne wyzwanie oglądałem kilka lat temu u Ellen DeGeneres:

Ellen’s New Millennial Challenge After Rotary Phone Fail

Czy Filip Chajzer potrafi napisać telegram alfabetem Morse'a?

Czy Filip Chajzer potrafi napisać reportaż na maszynie do pisania? Czy Filip Chajzer potrafi zmieniać biegi w skrzyni w Fordzie T z 1920 roku? Czy Filip Chajzer potrafi wykuć miecz? Czy Filip Chajzer potrafi rozpalić ognisko patykami?

bEUAfcxz

Kiedyś ludzie potrafili robić rzeczy, których obecnie nie potrafią - mówi wszem i wobec Captain Obvious. Po co dzieci miałyby wiedzieć, jak używa się zabytku pokroju Nokia 3310, skoro mogą korzystać z nowego modelu iPhone'a czy Samsunga? Chyba tylko po to, aby Filip Chajzer mógł nagrać tiktoka, w którym boomerzy westchną, że kiedyś to były czasy, a teraz czasów już nie ma.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Ochk,zgłoś
Hajzer był chociaż trzeźwy tym razem?
Odpowiedz
0
like
0
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Komentarze (2)
arrow
Lexy Chaplin i Dubiel robią daily NA SIŁĘ? Fani oburzeni