ludzie
"Twoje 5 Minut 2!" wystartowało. Kontrowersje wokół uczestników
Nicki Minaj

Nikomu nie opuchły jądra tak, jak opisuje to Nicki Minaj. "DEZINFORMACJA"

Źródło zdjęć: © Nicki Minaj / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,16.09.2021 10:34

Nicki Minaj mocno odkleiła się od rzeczywistości. Jej teorię spiskową o szczepionkach wywołujących obrzęk jąder zweryfikował minister zdrowia Trynidadu i Tobago. - Jest to fałsz - stwierdził, co raczej nikogo nie zaskakuje.

Teorie o tym, że szczepionki wywołują autyzm lub przyciągają fale 5G nie są niczym nowym. Dlatego tak bardzo uśmialiśmy się, kiedy przeczytaliśmy o nowej teorii spiskowej, której autorką jest Nicki Minaj. Artystka stwierdziła na Twitterze, że jest niechętna wobec szczepień, ponieważ kolega jej kuzyna z Trynidadu i Tobago się zaszczepił, po czym został impotentem i opuchły mu jądra.

Oparta na naukowych podstawach (xD) wypowiedź Nicki Minaj nabrała medialnego rozgłosu i dotarła do wiadomości ministra zdrowia Trynidadu i Tobago. Ten poruszył niebo i ziemię, aby znaleźć w swoim kraju nieszczęśnika, którego historię przytoczyła sześciokrotna laureatka "American Music Awards". Mimo zaangażowania aparatu państwowego, nie udało się znaleźć nikogo z takimi objawami, jakie opisuje Nicki Minaj.

trwa ładowanie posta...

Minister odpowiada Nicki Minaj na konferencji prasowej

- W chwili obecnej nikt nie zgłosił efektu ubocznego lub niepożądanego odczynu poszczepiennego, jakim jest obrzęk jąder, ani w Trynidadzie, ani na całym świecie - powiedział na konferencji prasowej Terrence Deyalsingh, minister zdrowia Trynidadu i Tobago. - Jest mi niezwykle przykro, że zmarnowaliśmy tyle czasu, aby przeanalizować tę dezinformację.

Środowisko naukowe ostro o Nicki Minaj

Na tym historia się nie kończy, bo nie tylko urzędnicy państwowi Trynidadu i Tobago skrytykowali wypowiedź Nicki Minaj. - Powinna się zastanowić dwa razy zanim coś powie, bo to, co propaguje nie ma żadnych naukowych podstaw - powiedział dr Anthony Fauci, czołowy amerykański ekspert od chorób zakaźnych.

Z kolei prof. Chris Witty, doradca naukowy przy rządzie Wielkiej Brytanii, powiedział, że osoby rozpowszechniające dezinformację o szczepionkach, takie jak Nicki Minaj, "powinny się wstydzić".

Halo, Nicki Minaj, wróć na Ziemię

Z Nicki Minaj dzieje się coś niepokojącego. Artystka po swojej wypowiedzi na temat szczepionek wyraziła żal, że została zablokowana przez Twittera. Jednakże platforma natychmiast zareagowała na próbę zrobienia z artystki ofiary, twierdząc, że nie podjęto wobec niej żadnych działań.

A szkoda.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Reuters

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
"Twoje 5 Minut 2", odcinek 2. Kto odpadł? Co się wydarzyło w odcinku?