zdrowie-psychiczne
Student SHG spóźnił się o minutę z oddaniem pracy. Wykładowczyni zrobiła o tym tiktoka
Paddy Pimblett apel o depresji

Emocjonalny apel Paddy Pimbletta. Gwiazda UFC o depresji wśród mężczyzn

Źródło zdjęć: © Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.07.2022 15:30

Paddy Pimblett odniósł trzecie zwycięstwo w UFC. Anglik wykorzystał okazję, gdy obiektywy kamer były zwrócone w jego stronę, aby poruszyć temat zdrowia psychicznego. Zawodnik wyznał, że spotkała go osobista tragedia.

bGxUYHSH

23 lipca Pimblett w imponującym stylu pokonał Jordana Leavitta na gali UFC w londyńskiej O2 Arena. Pimblet zatriumfował w drugiej rundzie pojedynku, gdy udało mu się sprowadzić przeciwnika do parteru i zajść za plecy rywala. 27-letni Anglik zapiął duszenie zza pleców, po którym Leavitt nie mógł zrobić nic innego poza odklepaniem. Publiczność oszalała z radości.

Pimblett wzbudził uznanie komentatorów nie tylko spektakularnym zwycięstwem, ale również swoją postawą po walce z Leavittem. Anglik w rozmowie z Michaelem Bispingiem zabrał głos na temat depresji wśród mężczyzn. 27-latek opowiedział o swoim przyjacielu, który odebrał sobie życie. To jemu zadedykował wygraną. Anglik zaapelował do mężczyzn, aby rozmawiali o swoich problemach.

Paddy Pimblett: Niech mężczyźni rozmawiają o swoich problemach

- W piątek o czwartej nad ranem dowiedziałem się, że jeden z moich przyjaciół popełnił samobójstwo. To było pięć godzin przed ważeniem. Ricky, przyjacielu, ta wygrana jest dla ciebie - powiedział Pimblett w oktagonie. Następnie zwrócił się do publiczności.

bGxUYHSJ

Istnieje stereotyp, że mężczyźni nie mogą mówić o problemach. Posłuchaj, jeśli jesteś mężczyzną, nosisz ciężar na swoich barkach i sądzisz, że jedynym rozwiązaniem jest samobójstwo, porozmawiaj z kimś, proszę. Porozmawiaj z kimkolwiek. Wolałbym, żeby wysłuchać kumpela, który przyszedł się do mnie wypłakać, zamiast iść na jego pogrzeb. Proszę was, pozbądźmy się tego przekonania, niech mężczyźni zaczną rozmawiać o swoich problemach.

- Paddy Pimblett
trwa ładowanie posta...

Przekaz Pimbletta jest niezwykle ważny i powinien dotrzeć do jak największej liczby osób. Warto podkreślić, że apel dochodzi ze środowiska sztuk walk, gdzie w stereotypowym wyobrażeniu nie ma miejsca na słabości, bo to oznacza przegraną. Tymczasem Anglik mówi, że każdy z nas bez wyjątku może potrzebować pomocy i to nie jest wstyd, kiedy zwierzasz się komuś ze swoich problemów.

bGxUYHSL

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli czujecie, że znajdujecie się w kryzysie, zachęcamy was do skorzystania ze wsparcia specjalistów. Przypominamy, że na naszej stronie znajdziecie listę miejsc, w których możecie szukać darmowej pomocy. Jeśli chcielibyście też dowiedzieć się czegoś więcej o tej chorobie, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem dotyczącym mitów i faktów na temat depresji.

Źródła: polsatsport.pl/mmarocks.pl

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Piękna Dziewczyna" ze "świętymi" poradami dla kobiet. Projekt jest… dofinansowany przez rząd