trendy
Mega Wyprzedaż Epic Games Store. Tego nie możecie ominąć
Elon Musk

Elon Musk pomoże wysłać reklamy w kosmos? Niech już lepiej zajmie się czymś innym

Źródło zdjęć: © Twitter.com, SpaceX, YouTube.com, Concerning Reality, Netflix
Anna RusakAnna Rusak,11.08.2021 15:12

Elon Musk pomoże wysłać w kosmos reklamy i tym samym znowu śmieje się nam w twarz. W ramach prezentu, skoro tak mu się na tej naszej planecie nudzi, mam jednak dla niego kilka innych propozycji

"Wielcy" tego świata uwielbiają z góry śmiać się nam w twarz. Ostatnio lecąc w kosmos w ramach promowania "kosmicznej turystyki", zrobił to Jeff Bezos, a teraz czas na jego największego, kosmicznego konkurenta czyli Elona Muska.

Ten wpadł na absolutnie "genialny" pomysł i postanowił dodatkowo zaśmiecić, już i tak przepełniony odpadkami komos, reklamami. Tak, dobrze czytacie - dyrektor SpaceX stwierdził, że pomoże wysłać w przestrzeń kosmiczną specjalnego satelitę, na którym będą wyświetlane reklamy.

Kosmiczny bilbord dla nikogo

Satelita CubeSat, na której wybrani szczęśliwcy będą mogli kiedyś oglądać reklamy, zostanie wyniesiona na orbitę przez rakietę Falcon 9 - można więc powiedzieć, że SpaceX jest takim... dostawcą tego "cudownego" urządzenia.

trwa ładowanie posta...

Nie wiadomo jeszcze, ile ta przyjemność będzie kosztowała, ale twórcy twierdzą, że "wszyscy zainteresowani" będą mogli wyświetlić na tym kosmicznym ekranie to, co zechcą. Na pewno nie będziecie to Wy, nie będę to też ja, bo nie zobaczycie tych reklam z Ziemi. Selfie stica, przymocowany do boku CubeSata, sfilmuje ekran wyświetlacza, a materiał będzie transmitowany na żywo np. przez YouTube.

Jestem tylko ciekawa, czemu i w jakim celu, w ogóle ktokolwiek wpadł na ten genialny pomysł. Tak, wiem, że lot Bezosa to dla niektórych "początek kosmicznej turystyki", ale chyba żadna, trzeźwo myśląca osoba tak naprawdę w to nie wierzy, prawda?

Nie będę Wam pisała, że rozumiem, czemu Elon postanowił wesprzeć ten "genialny" projekt, bo sama tego nie pojmuje. Już pomijam nawet fakt, że prawnie nikt tych reklam nie zobaczy. Serio nie wystarczy nam, że już zaśmieciliśmy nimi Ziemię? Czy kosmos też niedługo stanie się jedną, wielką, pstrokatą reklamą?

Robimy to dla Waszego dobra

Oczywiście panowie w ogóle nie patrzą na sprawę w ten sposób. To chyba też dobry moment, by dodać, że SpaceX przy tym projekcie współpracuje z kanadyjskim startupem Geometric Energy Corporation, którego współzałożycielem jest Samuel Reid.

Pewnie niewiele Was ten typ obchodzi, ale to właśnie jego firma odpowiada za budowę tej rzeczonej i "wspaniałej" satelity CubeSat. Mnie najbardziej jednak zaintrygowały słowa Reida. Samuel uważa bowiem, że w pewnym sensie pomaga ludziom, bo dzięki temu liberalizuje dostęp do kosmosu. Serio, gościu?

"Próbuję osiągnąć coś, co może zdemokratyzować dostęp do kosmosu i pozwolić na zdecentralizowane uczestnictwo. Mam nadzieję, że ludzie nie zmarnują pieniędzy na coś niestosownego czy obraźliwego".

Kilka propozycji dla Muska

Nie wiem jak Wy, ale ja myślę, że organizowanie takiego "fascynującego" i niepotrzebnego przedsięwzięcia nie służy nikomu (no może poza tymi miliarderami, którzy nakarmią swoje ego). Naprawdę sądzę, że panowie w ten sposób po prostu plują nam w twarz.

trwa ładowanie posta...

Pozwalam sobie na takie mocne słowa, trochę dlatego, że te "rewelacyjne" wieści zbiegają się w czasie z raportem IPCC, który wyraźnie mówi o tym, że zostało nam naprawdę niewiele czasu, by uniknąć katastrofy. Zamiast jednak działać i faktycznie robić coś dobrego, miliarderzy inwestują w jakieś śmieszne, nikomu niepotrzebne kosmiczne reklamy.

Wiem, że to ich pieniądze i mogą robić z nimi, co chcą, ale niech przynajmniej nie dokładają się do niszczenia tego, co już mamy. Przecież taki lot też obciąża środowisko, a utrzymanie tych reklam w przestrzeni kosmicznej również raczej najtańsze pod względem energetycznym nie będzie.

A nawet jeśliby było, to zamiast w kosmiczne śmieci, Elon mógłby zainwestować np. w te nowoczesne technologie, których jeszcze nie mamy, a które trochę pomogłyby nam odwlec ten krytyczny moment kryzysu klimatycznego.

trwa ładowanie posta...

Co jeszcze mógłby zrobić Musk? No nie wiem, przydałoby się wesprzeć odbudowę lasów w Amazonii, można by było też zainwestować też w pszczoły, których istnienie na tej planecie też jest zagrożone, i wybudować jakiś wielki kompleks, pomagający je chronić. Przydałaby się też jakaś bezpieczna przestrzeń dla imigrantów, lodowce nie mają się najlepiej, a pingwinom cesarskim grozi wymarcie.

Serio, żyjemy na w zasadzie już płonącej planecie, na której jest coraz mniej zwierząt i coraz mniej lasów, ale zamiast zająć się tym wszystkim, wolimy ekscytować się reklamami w kosmosie. Naprawdę Elon, bardziej przysłużyłbyś się światu, gdybyś po prostu usiadł gdzieś tam w swojej willi i po prostu siedział. Za to, to nawet bym ci podziękowała.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Premiery gier w czerwcu 2023. Mrok, przemoc i "Diablo IV"