trendy
Jak działa TikTok Wrapped? Pojawił się w maju i przeraził użytkowników
Majtki w kosmosie

Pierwsze majtki wysłane w kosmos? Przesyłkę nadała para sex workerów

Źródło zdjęć: © NSFW.app, Materiały własne red. Vibez
Anna RusakAnna Rusak,31.08.2021 13:20

Był pierwszy człowiek, był pierwszy pies, teraz czas na pierwsze majtki. Oprawiona w ramkę bielizna odbyła krótką podróż kosmiczną, a wszystko to w szlachetnym celu

W kosmos wysłaliśmy już wiele rzeczy. Najczęściej są to po prostu śmieci – warto chociażby przypomnieć o reklamach, które Elon Musk pomoże wysłać w kosmos. Tym razem jednak na taką kosmiczną wycieczkę pierwszy raz w życiu poleciały… majtki.

Spokojnie, nie są to jednak byle jakie gacie! Majtki opuściły Ziemię na zlecenie NSFW.app, a podarowała je para sex workerów Leolulu. Co więcej, nie zrobili tego dla zabawy – cała akcja ma charakter charytatywny i przyświeca jej bardzo ważny cel.

O co chodzi w całej akcji?

Oprawione w ramki majtki, które odbyły tę kosmiczną podróż, są właściwie tylko pretekstem. Wysłana przez platformę NSFW.app i ekspertów z firmy Sent Into Space bielizna oczywiście bezpiecznie wróciła na Ziemię. Teraz zostanie wystawiona na aukcję.

trwa ładowanie posta...

Zyski z niej mają trafić do Wellbeing of Women, czyli organizacji, która zajmuje się poprawą życia i zdrowia kobiet oraz niemowląt. Oprócz tego, że firma inwestuje w ważne dla kobiet badania medyczne, szerzy też świadomość o problemach zdrowotnych, które mogą dotknąć każdą z nas. Właśnie ten aspekt był bardzo ważny dla właścicielki kosmicznych majtek:

"Dorastając, byłam zszokowana, gdy odkryłam, jak niewiele jest badań na temat zdrowia kobiet i tego, jak stosunkowo niedawno pojawiły się ulepszenia, które sama uważam za naprawdę najbardziej podstawowe. Często mam nadzieję na pojawienie się lepszych rozwiązań, jeśli chodzi o różne wyzwania, przed którymi stoją kobiety - w tym problemy związane z menstruacją, antykoncepcją i porodem".

- Leo

Jak zdobyć majtki?

Majtki trafią na aukcję na rynku NFT już 7. września, a poza fizyczną, oprawioną parą, zwycięzca akcji może liczyć na nagranie przedstawiające podróż majtek. Wszyscy, którzy nie mają ochoty na licytację, mogą wesprzeć projekt tutaj.

W ten sposób platforma chce pokazać, że zdrowie twórców działających w tym obszarze jest dla nich ważne. Chcecie więcej dowodów? Firma ogłosiła również, że będzie sponsorowała organizację Pineapple Support, która zajmuje się zdrowiem psychicznym sex workerów i oferuje im np. bezpłatną lub tanią terapię.

trwa ładowanie posta...

Drobne "ale"

Wiecie, wszystko fajnie – w końcu zdrowie psychiczne sex workerów i osób pracujących w tej branży jest naprawdę ważne i pod tym względem nie była to bezmyślna akcja – ale wciąż była to "zachciankowa" podróż w kosmos, która raczej nie wpłynęła pozytywnie na dobrostan naszej planety. Oczywiście nie ma wątpliwości, że lepsze to, niż wysyłanie w przestrzeń kosmiczną reklam. Na tej akcji chociaż jakaś część społeczeństwa zyska cokolwiek dobrego.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Robot na policyjnej stołówce. "Nie ma papieru w toalecie, a tu proszę"