Cole Sprouse

Cole Sprouse o traumie związanej z występami dla Disneya: "Dziewczyny miały gorzej"

Źródło zdjęć: © Disney, HBO, Netflix
Anna RusakAnna Rusak,06.04.2022 15:00

Cole Sprouse, którego możecie kojarzyć z roli Jugheada w "Riverdale" i serialu "Nie ma to jak statek" odniósł się do swoich doświadczeń związanych z aktorstwem. Przyznał, że to trudniej w Disneyu miały dziewczyny.

Nie możecie nie znać Cole Sprouse, jeśli w dzieciństwie oglądaliście Disney Channel. On i jego brat bliźniak Zack, byli gwiazdami serii "Nie ma to jak statek" oraz "Nie ma to jak hotel".

Aktor niedawno wystąpił w najnowszym filmie HBO "Wyprawa na Marsa", ale pewnie niewielu z was wie, że gdyby nie drobny zbieg okoliczności, Cole zakończyłby swoją przygodę z aktorstwem już parę lat temu.

Dzieciństwo w branży aktorskiej to trauma

Sprouse niedawno udzielił wywiadu dla "New York Times" i opowiedział o swoich przeżyciach związanych za aktorstwem. Ma już spory bagaż doświadczeń, bo zaczął grać, gdy miał zaledwie 6 miesięcy.

Nie ma to jak statek - Cody idzie na randkę - tylko w Disney XD!

Przed przygodą z Disneyem Sprouse grał np. syna Rossa, Bena, w "Przyjaciołach". W wywiadzie mówi o tym, że występowanie na ekranie w tak młodym wieku, wiąże się bardzo często z traumą. Broni też aktorów, którzy w związku z takimi doświadczeniami, zaczynają się "źle zachowywać" i "wymykają się spod kontroli".


Kiedy mówimy o młodych gwiazdach, które zaczynają "szaleć", tak naprawdę pomijamy to, że sława jest związana z traumą.

- NYTimes

My mieliśmy ciężko, ale to młode kobiety w Disneyu miały gorzej

Jednak to nie przeżycia związane z tamtymi wczesnymi występami negatywnie wpłynęły na jego postrzeganie tej branży. Sprouse w wywiadzie opowiada o trudnych doświadczeniach związanych z występami dla Disneya.


Mój brat i ja często powtarzaliśmy: "Och, udało ci się! Wyszedłeś z tego nietknięty!". Nie, to nieprawda.

- NYTimes
trwa ładowanie posta...

Nie chce jednak w tym wszystkim robić z siebie wielkiej ofiary. Jest świadomy tego, że to młode dziewczyny, które w tym samym czasie pracowały dla Disney Chanell, spotykały się z gorszymi rzeczami. Wystarczy sobie przypomnieć ostatnie porównanie reakcji stacji na zachowanie Miley Cyrus do tego, jak Disney zareagował na ostatnie słowa Olivii Rodrigo.


Młode kobiety w Disney Channel były silnie seksualizowane od najmłodszych lat, bardziej niż mój brat i ja. Nie mogę w absolutnie żaden sposób, porównać naszych doświadczeń.

- NYTimes

Przygoda Sprouse z aktorstwem skończyłaby się gdyby nie Riverdale

Może nie wiecie, ale Sprouse skończył archeologię na Uniwersytecie Nowojorskim. Zamierzał nawet zrezygnować z aktorstwa, ale postanowił wziąć udział w jeszcze jednym ostatnim przesłuchaniu.

Tak dostał rolę Jugheada Jonesa w "Riverdale" i jego przygoda z aktorstwem trwa do dzisiaj. Niedawno na HBO pojawił się nowy film "Wyprawa na Marsa", w którym Sprouse gra główną rolę.

Moonshot - Official Trailer | Watch on HBO Max 3/31

Aktor podkreśla jednak, że sława jest obrzydliwa, a presja z nią związana nie jest zależna od wieku. Odczuwał ją tak samo wtedy, gdy pracował dla Disneya, jak i teraz. Uważa jednak, że dorosłym po prostu łatwiej wychodzi ukrywanie tych uczuć i wszystkich trudności, które się z tą sławą i presją wiążą.

Źródło: NYTimes

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0