x

Dziewczynka wychowywana przez psy. Szczeka i warczy

Źródło zdjęć: © YouTube
Oliwia Ruta,
21.02.2024 10:45

Pewni rodzice wyrzucili swoją córkę z domu. Powód okazał się być zaskakujący. Od śmierci uratowały ją psy.

Amerykańskie media ponownie zainteresowały się niecodzienną historią sprzed lat. Tragiczna opowieść Oxany Malaya poruszyła dziennikarzy oraz wielu internautów. Jest to kobieta, która jako bardzo małe dziecko przeżyła w dziczy aż sześć lat. Wychowały ją psy. Wskutek trudnych warunków, w których przyszło jej walczyć o przetrwanie, nabyła nowych umiejętności i zwierzęcych cech. Jednocześnie zatraciła umiejętność prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Wszystkiemu winni byli jej przemocowi rodzice.

Dziewczynka wychowana przez psy

Historia Oxany Malaya wydaje się tak dziwna i przerażająca, że aż nierealna, a jednak zdarzyła się naprawdę. Dziewczynka przyszła na świat w małej wsi Nova Blahovishchenka w obwodzie chersońskim w Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Abandoned toddler rescued and raised by feral dogs | 60 Minutes Australia

W początkowych latach swojego życia była zwyczajnym i zdrowym dzieckiem. Jej rodzice nie potrafili jednak poradzić sobie z wychowaniem kolejnego potomka. W domu brakowało im łóżek. W wieku trzech lat dziewczynka została odrzucona przez swojego ojca, który był alkoholikiem. Wyrzucił on Oxanę z domu na podwórko, gdzie panował mróz. Dziewczynka, aby przeżyć, wczołgała się do budy psa i została tam już na najbliższe kilka lat.

Mieszkanie w budzie z bezpańskimi psami stało się codziennością Oxany. Zwierzęta przyjęły dziewczynkę do swojego stada i żyły z nią w pełnej zgodzie. Nauczyła się dzięki nim szczekania oraz warczenia. Przez to nie rozwinęła się u niej umiejętność mówienia. Oxana wspomina: "mówiłam do nich, one szczekały, a ja to powtarzałam. To był nasz sposób komunikacji". Nauczyła się także myć za pomocą śliny i języka. Posiłków szukała w koszach na śmieci oraz na ulicy. Często jadała surowe mięso. Poruszała się chodząc na "czterech nogach" - dłońmi i kolanami dotykając ziemi.

Dziewczynka wróciła do społeczeństwa

Nienaturalne zachowanie Oxany zostało zauważone przez służby porządkowe dopiero, gdy ta miała prawie osiem lat. Początkowo psy nie chciały oddać dziewczynki w ręce ludzi. Zawzięcie walczyły o członka swojego stada. Funkcjonariusze odwrócili ich uwagę za pomocą jedzenia i zabrali dziecko. Oxana została przekazana do ośrodka dla niepełnosprawnych umysłowo dzieci. Musiała nauczyć się żyć od nowa. Prowadzono z nią terapię i jednocześnie uczono ją mowy, umiejętności społecznych oraz edukowano na przeróżne tematy.

Dziewczynka wychowywana przez psy
Dziewczynka wychowywana przez psy (YouTube)

Po latach terapii i specjalistycznej opieki Oxana nauczyła się płynnie mówić i porzuciła swoje pieskie przyzwyczajenia. Zaczęła pracować na farmie ze zwierzętami. Dzięki nim nie czuje się samotna. W dalszym ciągu ma uraz do ludzi, który jest skutkiem traumy, jaką wywołali u niej rodzice.

W programie telewizyjnym w 2006 r. spotkała się ze swoim ojcem i przyrodnią siostrą. Nie pomogło jej to w pełni pogodzić się z przeszłością. Marzy jednak o tym, aby któregoś dnia odnaleźć swoją biologiczną matkę. Chciałaby także, aby jej bracia częściej ją odwiedzali. Ma pretensje do ludzi o to, że nazywają ją "psią dziewczynką" i liczy na to, że któregoś dnia będzie traktowana normalnie - jak zwyczajny człowiek.

Żródło: New York Post

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0