Dzieci grają w "Squid Game" w szkołach. Nauczyciele i rodzice są przerażeni
Moda na "Squid Game" wymknęła się spod kontroli? Na to wskazują komentarze zaniepokojonych rodziców i nauczycieli, którzy relacjonują, że ich pociechy i wychowankowie naśladują przemocowe zachowania ukazane w popularnym serialu Netflixa.
"Squid Game" pobił rekordy popularności Netflixa, stając się najchętniej oglądanym serialem w historii platformy. Południowokoreańska produkcja w reżyserii Hwang Dong-hyuk opowiada o grupie osób, którzy w serii sześciu gier rywalizują ze sobą o fortunę, która odmieni ich życie. Serial zawiera wiele brutalnych scen, dlatego zalecany jest widzom powyżej 16. roku życia.
Podobne
- MrBeast zrobił "Squid Game" NA SERIO. Uczestnicy walczyli o 1,9 MLN PLN
- Szpital ostrzega przed wyzwaniem ze "Squid Game". Dzieci mają bolesne poparzenia!
- Horror na planie reality show "Squid Game". Płacz i zmęczenie
- Amerykański "Squid Game" nadciąga. Za kamerą David Fincher?
- Uczestnik 001 jest ojcem głównego bohatera? I kim są strażnicy w czerwonych kombinezonach? NAJLEPSZE TEORIE SPISKOWE ze "Squid game"
"Squid Game" jest czysto fikcyjną historią, ale tak szalenie popularną, że wiele osób chciałoby jej doświadczyć w rzeczywistości. Kolejne szkoły z różnych części świata raportują, że uczniowie naśladują przemocowe zachowania ukazane w serialu (przykład belgijskiej placówki). Moda na zabawę w "Squid Game" w realu dotarła już do Polski - donosi profesor Jakub Andrzejczak.
"Przemoc jako kara za porażkę"
Jakub Andrzejczak jest profesorem WWSSE, badaczem w dziedzinie edukacji, społeczeństwa i kultury w dobie cyfryzacji świata. Mężczyzna na swoim fanpejdżu na Facebooku wystosował apel skierowany do szkół, rad rodziców, psychologów i pedagogów szkolnych w sprawie oglądania przez dzieci serialu "Squid Game". Andrzejczak alarmuje, że widzami "Squid Game" są nawet dzieci w wieku 7 lat.
Squid Game | Oficjalny zwiastun | Netflix
Mężczyzna zwraca uwagę, że problematyczne w południowokoreańskiej hicie są nie tylko akty przemocy, ale i przesłanie tej produkcji. Andrzejczak pisze: "Nie ulega wątpliwości, że serial może być interesujący dla osób dorosłych, że dostrzegą oni w nim nawet pozytywne wartości, jednak w przypadku najmłodszych okazuje się, że dominuje jeden przekaz - przemoc jako kara za porażkę".
Andrzejczak apeluje do odbiorców swojego wpisu, aby porozmawiali z dziećmi na temat "Squid Game" lub gier, które pojawiają się w serialu. "Porozmawiajcie z nimi na temat aktów przemocy, których doświadczyły, ale także - a może przede wszystkim - o wartościach współzawodnictwa w atmosferze wzajemnego szacunku, atmosferze, w której nie ma miejsca na żaden rodzaj przemocy".
Rodzice i nauczyciele są zaniepokojeni "Squid Game"
Pod wpisem Jakuba Andrzejczaka pojawiło się wiele komentarzy dorosłych osób, które opowiedziały, jaki wpływ na ich dzieci ma południowokoreański hit. Wśród komentujących znalazły się takie osoby, które zadeklarowały, że porozmawiają ze swoimi pociechami na temat zachowań przedstawionych w "Squid Game".
A Wy - oglądaliście "Squid Game"? Uważacie, że powinien być usunięty z Netflixa, bo promuje przemocowe zachowania?
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku
- Podgrzej pizzę na PlayStation 5. Pizza Hut prezentuje nietypowy gadżet