Dostałeś mandat? Możesz rozłożyć płatność na raty
Dostałeś mandat i nie jesteś w stanie uregulować całej płatności od razu? Nie musisz się martwić. Istnieje opcja, aby rozłożyć wszystko na raty.
Niektóre stawki mandatów potrafią być naprawdę wysokie. Może zdarzyć się sytuacja, w której osoba łamiąca panujące zasady na drodze, nie jest w stanie zapłacić całej kwoty na raz. Wtedy często pada pytanie: czy możliwe jest rozłożenie tego na raty? Okazuje się, że jak najbardziej.
Podobne
- Barbara Nowak jednak lubi Niemców? Zaskakujący wpis na X
- Tata Maty kontra Roman Giertych. Ostra wymiana zdań na X
- Mocne słowa Matczaka. "Osiem lat gwałtu na prawie PiS wypatroszyło mózgi"
- Krystyna Pawłowicz grzmi na X. "Chore do szpiku i bezpowrotnie zgniłe"
- Lekarze zapowiedzieli protest. Dymisja ministra Niedzielskiego nie pomogła
Jak rozłożyć opłatę mandatu na raty?
Jeżeli otrzymałeś mandat, przyjąłeś go, ale nie jesteś w stanie opłacić całej kwoty, możesz zdecydować się na kilka kroków. Na początku należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z dokumentami do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu. Można to zrobić osobiście lub przez pełnomocnika. Wniosek można wysłać pocztą tradycyjną na adres Centrum Mandatowego w Nysie bądź elektronicznie przez portal eUrząd Skarbowy lub za pośrednictwem ePUAP.
"We wniosku trzeba podać takie informacje jak imię i nazwisko, pesel, adres oraz numer telefonu i adres mailowy. Ponadto, serię i numer mandatu oraz kwotę, na jaką został wystawiony. Poza tym trzeba wskazać wnioskowaną przez nas ilość rat oraz ich kwotę, jak również termin i częstotliwość płatności tych rat. Konieczne jest jeszcze napisanie uzasadnienia" - informuje Radio Zet.
Oprócz wniosku trzeba złożyć odpowiednie dokumenty
Do ww. wniosku trzeba koniecznie dołączyć dowód uiszczenia opłaty skarbowej w kwocie 10 zł. Co ważne, jeśli dostarczy się zaświadczenie o korzystaniu z pomocy społecznej z tytułu ubóstwa, nie trzeba płacić tej kwoty. Jak informuje radiozet.pl, gdy dana osoba zdecyduje się na złożenie wniosku przez pełnomocnika, konieczny jest oryginał lub odpis pełnomocnictwa oraz dowód uiszczenia opłaty skarbowej w wysokości 17 zł.
Aby wniosek był rozpatrzony pozytywnie, należy również złożyć oświadczenie o stanie majątkowym, kopie dokumentów potwierdzające trudną sytuację zdrowotną, rodzinną bądź materialną oraz kopię odcinka C mandatu.
Każdy wniosek rozpatrywany jest przez urząd indywidualnie oraz bardzo skrupulatnie. Należy jednak podkreślić, że nie wszystkie próby rozłożenia płatności skończą się pozytywnie.
Źródło: radiozet.pl
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół