Zaskakujący wpis Barbary Nowak

Barbara Nowak jednak lubi Niemców? Zaskakujący wpis na X

Źródło zdjęć: © YouTube - Centrum Życia i Rodziny / YouTube
Natalia Witulska,
14.01.2024 10:30

W Polsce sytuacja polityczna jest naprawdę gorąca. Zatrzymanie oraz osadzenie byłych posłów Kamińskiego i Wąsika podzieliło parlamentarzystów jeszcze bardziej. Była małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak, zajęła stanowisko w tej sprawie.

Zjednoczona Prawica oraz osoby z nią związane latami przekonywały Polki i Polaków, że nie ma nic gorszego niż nasi zachodni sąsiedzi. Niemcy byli wrogiem numer jeden, często nawet większym niż Rosja, która wciąż prowadzi wojnę w Ukrainie. W sobotę 13 stycznia Barbara Nowak, była małopolska kuratorka oświaty, udostępniła zaskakujący wpis w mediach społecznościowych. Wynika z niego, że z Niemcami należy się zaprzyjaźnić.

Barbara Nowak o Niemcach i zjednoczeniu

Trzeba przyznać, że osoby związane ze Zjednoczoną Prawicą wysyłają swoim zwolennikom sprzeczne sygnały. W czwartek 11 stycznia na "Marszu Wolnych Polaków" dało się słyszeć hasła antyniemieckie. Politycy oraz zgromadzeni krzyczeli, aby premier Donald Tusk wracał tam, gdzie jego miejsce, czyli do Berlina. Zaledwie trzy dni później jednak Barbara Nowak udostępnia wpis, w którym nawiązuje do zjednoczenia z zachodnimi sąsiadami.

"Nie tylko w Polsce rządzący reprezentują politykę sprzeczną z wolą społeczeństwa. Dążenie do utworzenia państwa europejskiego bez państw narodowych jest dążeniem elit polit., a nie społeczeństw. Jednoczmy siły z Niemcami, Francuzami i. in., aby uratować wolność państw narodowych" - napisała Barbara Nowak.

Barbara Nowak o zjednoczeniu z Niemcami
Barbara Nowak o zjednoczeniu z Niemcami (Barbara Nowak , X)

Nawoływanie do zjednoczenia z Francuzami aż tak nie zaskakuje. Co prawda prezydent Emmanuel Macron nie jest ulubieńcem Zjednoczonej Prawicy, jednak skala hejtu w jego stronę nigdy nie była aż tak duża. Namawianie jednak do wspólnej walki o wolność z Niemcami jest szokujące. Przecież to osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością przekonywały, że nasi zachodni sąsiedzi chcą zniszczyć Europę. Czytanie, jak Barbara Nowak zachęca do jedności z przyjaciółmi Donalda Tuska, jest naprawdę niesłychane.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0