Czym jest sabat Samhain? To najlepszy czas na rytuały miłosne

Źródło zdjęć: © TikTok
Anna RusakAnna Rusak,01.11.2022 11:00

Sabat Samhain to święto jesiennego słońca, z którego mocy możecie skorzystać do zachodu słońca 2 listopada. Czemu warto tego dnia postawić gdzieś zdjęcie zmarłego i poprosić go o pomoc w znalezieniu miłości?

Myśleliście, że najlepszy czas na miłość to luty? Nic bardziej mylnego! Zodiakarskie walentynki wypadają na przełomie października i listopada. Co więcej, w zdobyciu ukochanego mogą wam pomóc zmarli.

Czym jest sabat Samhain i w jaki sposób się do niego przygotować? Zodiakary i zodiakarze wytłumaczą, w jaki sposób zdobyć miłość późną jesienią.

Sabat Samhain - co to?

Nie, sabat Samhain nie jest związany z Księżycem. Tym razem zwracamy się w stronę Słońca. Sabat Samhain jest wywodzącym się z tradycji Celtów świętem jesiennego słońca, które rozpoczęło się po zachodzie słońca 31 października i potrwa aż do 2 listopada.

Jak pisze portal "Astromagia", to trwające przez trzy dni święto było dla Celtów początkiem nowego roku. W tym magicznym czasie energia wyjątkowo sprzyja magicznym rytuałom, więc naprawdę warto wykorzystać moc sabat Samhain. Dzięki niej z pewnością łagodniej przejdziecie przez te ciemniejsze dni roku.

"Rytuały i czary, jakich dokonujemy podczas Samhain, dotyczą bezpieczeństwa, rodziny, miłości i zdrowia. Nie jest to bowiem w pełni bezpieczny czas. Mitologiczne boginie schodziły wtedy do piekieł, aby szukać swoich ukochanych. Demeter poszukiwała Persefony, którą porwał Hades, i dlatego świat spowiła zima" - czytamy na portalu "Astromagia".

trwa ładowanie posta...

Jak obchodzić sabat Samhain?

Zastanawiacie się może, jak najlepiej wykorzystać energię sabatu Samhain? We Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny warto poświęcić czas na rytuały miłosne. Wróżka Marzena Drygacz ma dla was kilka cennych rad dotyczących przodków.

- To jest właśnie ten czas na wszelkie rytuały związane z miłością. […] Możemy poprosić przodków, ponieważ oni są teraz blisko nas. Możemy postawić nawet zdjęcie przodka i poprosić go, aby pomógł wam odnaleźć na waszej drodze życiowej osobę, która będzie bardzo blisko waszego serca - mówi w TikToku Drygacz.

trwa ładowanie posta...

Drygacz radzi też, jakie świeczki najlepiej palić tego dnia i sugeruje, że warto w święto jesiennego słońca napisać list opisujący naszego ukochanego/ukochaną. Z kolei Ambrosa w TikToku pokazuje, jak wykonuje taką świecę na sabat Samhain i jakich ziół używa.

trwa ładowanie posta...

Moshi lohim na TikToku tłumaczy, że w tym okresie możemy odczuwać przebodźcowanie i smutek. Radzi, byśmy dali sobie czas i postawili na rytuały oczyszczające. Zaznacza, że aktualnie jesteśmy m.in. w portalu zaćmień, a ta zgromadzona energia sprzyja manifestacjom.

Nie ma więc na co czekać! Macie jeszcze czas, by w pełni wykorzystać energię sabat Samhain. Możecie wybrać, czy w tym czasie bardziej odpowiadają wam rytuały oczyszczające, czy takie, które przyniosą wam miłość. Jedno jest pewne - święto jesiennego słońca sprawi, że wszystko, co sobie wymanifestujecie, może spełnić się szybciej, niż myślicie.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2