Przemysław Czarnek o problemach młodzieży

Czarnek uderza w LGBTQ+. Tak "rozwiązuje" problemy młodzieży

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.03.2023 10:30

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek twierdzi, że wie, dlaczego młodzież może zachowywać się agresywnie lub podejmować próby samobójcze. W ocenie polityka kryje się za tym rzekomy kryzys rodziny i małżeństwa oraz "walka z chrześcijaństwem". Tradycyjnie chłopcem do bicia jest społeczność LGBTQ+.

Szef resortu edukacji Przemysław Czarnek spotkał się w środę 22 marca z mieszkańcami Szydłowca na Mazowszu. Publiczność zapytała polityka m.in. o to, jakie działania należy podjąć, by zmniejszyć rosnącą liczbę samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Czarnek przyznał, że są to zjawiska "które nawarstwiają się lawinowo w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, zwłaszcza po pandemii i wymuszonej izolacji".

Szef MEiN podkreślił, że "w polskiej szkole jest bezpiecznie, prób samobójczych, agresji praktycznie nie ma". Polityk nawiązał tym samym do serii szokujących nagrań, na których nastolatkowie znęcali się nad swoimi rówieśnikami. Było to kilka filmów pochodzących z różnych miast Polski. Czarnek przyznał w Szydłowcu, że "to są wydarzenia z ulic różnych miast, ale rzeczywiście - agresja narasta".

trwa ładowanie posta...

Czarnek grzmi o kryzysie rodziny i walce z chrześcijaństwem

Czarnek stwierdził, że agresja czy samobójstwo nie wynikają jedynie z tego, że ktoś nie otrzymał pomocy psychologa lub pedagoga.

- To jest potężny kryzys rodziny, małżeństwa, to jest walka z chrześcijaństwem, z rodziną. Zohydzanie religii, kościoła, wszystkiego, co stanowi fundament tego społeczeństwa od 1057 lat. Sieje się wiatr, zbiera się burzę - powiedział cytowany przez PAP minister.

Szef MEiN o "lewackich organizacjach"

Czarnek uważa, że młodzi ludzie, którzy podejmują próbę samobójczą lub mają problemy psychiczne, nie zostali "zaopiekowani przez swoich rodziców". Minister stwierdził, że szkoła pełni funkcję pomocniczą przy wychowaniu dziecka. Odpowiedzialność za ukształtowanie młodego człowieka spoczywa na rodzicach. W związku z tym polityk uderzył w społeczność LGBTQ+:

- Po pierwsze wróćmy do rodziny, nie walczmy z rodziną przy pomocy ideologii lewackich, LBGT-owskich, genderowskich, nie zohydzajmy młodym ludziom wartości, rodziny, puszczając na ulice z napisami wulgarnymi na czole - powiedział Czarnek.

- Rozwala się przy pomocy organizacji lewackich - w centrach dużych miast, bo tam jest najwięcej prób samobójczych - świadomość i umysły młodych ludzi. Zaczyna się im gadać bzdury, co do tego, kim są, co do ich tożsamości, również seksualnej, zostawia się ich z tymi problemami, a później mamy tego konsekwencje - stwierdził polityk.

Jeśli potrzebujecie wsparcia w kryzysie, możecie zadzwonić pod jeden z poniższych numerów:

  • 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (działa codziennie przez 24 godziny na dobę)
  • 61 814 17 17 - Niebieska Linia dla osób doświadczających przemocy (całodobowa we wszystkie dni tygodnia)
  • 22 484 88 01 - Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA (psycholog odbiera w poniedziałek i wtorek od 15 do 20, a seksuolog w środę od 15 do 20)

Źródło: PAP

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 15
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Lenka,zgłoś
No jak dla mnie mega
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Aser,zgłoś
Kocham czarnka
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się