Asos

Modelka z trądzikiem w reklamie Asos. Gdzie były takie reklamy, gdy byłam młodsza?

Źródło zdjęć: © Instagram.com, @izzierodgers, Asos
Anna RusakAnna Rusak,15.07.2021 14:45

Coś się niewątpliwie zmienia na lepsze, bo w sieci pojawiają się coraz bardziej ciałopozytywne wizerunki kobiet. Najnowszy przykład? Marka Asos wrzuciła na swój profil zdjęcie modelki z trądzikiem

Jeśli szukacie trochę lepszego podejścia do ciała niż to, które niedawno opisywaliśmy, to musicie zerknąć na post Asos. Marka wrzuciła do sieci zdjęcie ciałopozytywnej influencerki Izzie Rodger. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie to, że Izzie na tym zdjęciu nie ma wyretuszowanego i zakrytego trądziku.

Tytułowe pytanie tego tekstu to komentarz jednej z internautek pod postem marki. I mogę tylko napisać, że sama, gdy pierwszy raz zobaczyłam to zdjęcie, zadałam sobie takie samo pytanie. A potem ucieszyłam się po prostu, że coś się nareszcie zaczyna zmieniać.

trwa ładowanie posta...

Trądzik bez tabu

Nie wiem, jak Wy, ale ja pierwszy raz stykam się z tak otwartym podejściem do trądziku ze strony dużej marki. Owszem, powstawały już ciałopozytywne reklamy, które nie bały się różnych kształtów ciała - i to oczywiście się chwali - ale wciąż brakowało mi w tym całym dyskursie przestrzeni dla innych, odbiegających od kanonów spojrzeń na kobiecą skórę.

Internauci zachwyceni

Komentarze pod tym zdjęciem też nastrajają raczej pozytywnie. Tych, które rzucają "dobrymi radami" i proponują wizytę u dermatologa jest naprawdę niewiele. Większość zachwyca się zdjęciem, naturalnością i tym, że ktoś w końcu normalizuje trądzik.

I oczywiście nie przeszkadza to tym wszystkim użytkownikom, żeby zachwycać się urodą i makijażem modelki. To też moim zdaniem niewątpliwy "zysk" dla firmy - dzięki takim zdjęciom klientki z pewnością będą czuły się lepiej i chętniej, z większą pewnością, będą kupowały ich produkty.

Asos
Asos (Instagram.com)
Asos
Asos (Instagram.com, @izzierodgers, Asos)

Poza tym bardzo, ogromnie wręcz, polecam Wam profil Izzie! Jest naprawdę nadzwyczajny, człowiekowi od razu robi się lepiej, gdy po pierwsze widzi taką naturalność i szarość, a po drugie może przeczytać przy okazji kilka bardzo mądrych słów:

"Trądzik może sprawić, że poczujesz, że nigdy nie będziesz piękny_a. To dlatego, że tak bardzo wstydzimy się naszych twarzy. Ale trądzik nie jest powodem do wstydu i NIE jest czymś, co KIEDYKOLWIEK odbierze Ci Twoje piękno".

"Otrzymuję tak wiele pytań od pięknych ludzi zmagających się z trądzikiem, którzy czują, że nigdy nie będą kochani. Bardzo dobrze Was rozumiem, bo sama dosłownie nie mogłam zrozumieć, jak Lou mógł spojrzeć na mnie i pomyśleć, że to, co widzi jest atrakcyjne. Ale tak zrobił. Zrobił to, ponieważ miłość jest o wiele głębsza niż coś tak tymczasowego, jak trądzik, i dlatego, że ja jestem czymś więcej niż tylko czerwonymi kropkami na twarzy".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

W każdym razie ja naprawdę bardzo się cieszę, że tak duże firmy jak ASOS idą z duchem czasu, mając przy tym świadomość ciążącej nad kobietami obsesji piękna i próbują to jakoś zmieniać. Mam nadzieję, że więcej marek weźmie z nich przykład i w końcu wszyscy uwolnimy się od tego okropnego, zupełnie niepotrzebnego wstydu. Wydaje mi się, że taka normalizacja jest najlepszym możliwym wyjściem.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 18
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2