Hollywood Hair

Znany salon fryzjerski kontra rozczarowana klientka. "Chciałam mieć włosy jak Wersow"

Źródło zdjęć: © Facebook, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.09.2021 17:00

Klientkami salonu Hollywood Hair są internetowe sławy pokroju Wersow, Murcix, Queen of the Black. Pewna kobieta, która przyszła do salonu na zabieg przedłużania włosów, miała zostać źle potraktowana przez obsługę. Hollywood Hair przedstawiło nam inną wersję wydarzeń.

Hollywood Hair to sieć salonów, która zajmuje się przedłużaniem i zagęszczaniem włosów. Firma wykorzystuje autorską metodę "HH keratin mini bondes". Na stronie Hollywood Hair czytamy, że pracownice salonu zrobią "cudo z każdego typu włosa, a dobra wiadomość jest taka, że włosy będą w lepszej kondycji niż przedtem".

Hollywood Hair dużą wagę przykłada do rozwijania swoich mediów społecznościowych. Firmę na Instagramie obserwuje ponad 190 tys. osób. Zazwyczaj zobaczymy tam, jak klientki salonu prezentują się przed i po zabiegu. Z usług firmy korzystają bardzo rozpoznawalne influencerki - Wersow, Murcix, Queen of the Black, których wizerunek poniekąd poświadcza o wysokiej jakości usług Hollywood Hair.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Hollywood Hair - klientka rozczarowana usługą

Na jednej z grup na Facebooku ukazała się historia Wiktorii, która była klientką salonu Hollywood Hair w Warszawie na ul. Belwederskiej. Kobieta chciała spełnić swoje największe marzenie, aby mieć długie, gęste włosy - takie, jakimi mogą się pochwalić m.in. Wersow, Pamele z Fit Lovers, Nanami Chan i wiele innych popularnych twórczyń. Jej historia różni się jednak od wersji wydarzeń salonu, którą przytoczymy na koniec artykułu.

Wiktoria odbyła zabieg na początku lipca 2021 roku. Wspomina, że już na początku wizyty zdziwiła się podejściem do klienta. Kobieta twierdzi, że pracownice salonu były opryskliwe, niesympatyczne i wywyższające się. W poniżający sposób miały komentować wygląd kobiet, które przychodziły do salonu. W obecności klientek obrażały szefową firmy oraz celebrytki korzystające z usług firmy.

Padały również teksty typu "jak klientki przychodzą z wypadniętymi włosami, to one nie wiedzą co one z nimi robią chyba partnerzy je szarpią podczas seksu"

- Wiktoria

Pracownice podobno były oburzone, gdy Wiktoria zwróciła im uwagę, że dobrały jej nieprawidłowy kolor włosów. Kobieta dodaje, że "problem również był z doborem gram. Byłam przyszykowana, że założą mi 150g. Jedna z Pań powiedziała, że może maksymalnie założyć mi 120g. Jeśli natomiast uparta jestem na 150g, to mogą mi założyć, ale to się wiązało z wypełnieniem deklaracji, że nie będę miała możliwości reklamacji włosów".

"W finalnym efekcie wyszło tak, że włosy zakładała mi inna Pani niż ta, która przez cały czas przeprowadzała ze mną wywiad na temat włosów" - relacjonuje Wiktoria i dodaje: - "Kobieta, która zakładała mi włosy, była zaszokowana doborem gramatury, uważała, że na moich włosach musi się znajdować minimum 150g, a gdy zapytałam, skąd taka różnica pomiędzy zdaniem jej, a jej koleżanki z pracy, parsknęła: "ona nie lubi zakładać dużej gramatury, bo więcej przy tym się narobi/dłużej będzie trwał zabieg".

Wiktoria twierdzi, że dzień po przeprowadzonym zabiegu zauważyła, że wypadają jej włosy. Kobieta rzekomo skontaktowała się z pracownicą salonu, która wykonywała usługę, aby dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje. W odpowiedzi usłyszała, że "być może za wcześnie umyła włosy". Hollywood Hair zasugerowało Wiktorii, że być może ma zbyt mało nałożonych gram, a to, że się włosy wyczesują, "to zupełnie normalne".

Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)
Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)
Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)

Dalsze próby skontaktowania się Wiktorii z Hollywood Hair podobno były notorycznie ignorowane. Kobieta nie dostawała odpowiedzi na wiadomości, nie odbierano od niej połączeń. Wiktoria wspomina: "Pisałam bardzo dużo wiadomości do nich wszędzie, niestety nikt się zaangażował w tę sytuację. Nie byłam wrogo nastawiona, byłam dalej zaślepiona tym, jak się reklamują w internecie".

Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)
Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)

Wiktoria twierdzi, że w sierpniu 2021 roku udało się umówić na wizytę kontrolną do salonu na ulicy Wilczej w Warszawie. Kobieta tak relacjonuje tę wizytę: "Dziewczyny, które pracują w salonie na Wilczej nic nie wiedziały o mojej sytuacji. Panie były bardzo zaszokowane tym, co mam na głowie. Mówiły, że nigdy czegoś takiego nie widziały, przepraszały mnie za to, że coś takiego się stało w ich firmie i było im za to wstyd".

Pracownice salonu z ulicy Wilczej przekierowały Wiktorię z powrotem do salonu na ulicy Belwederskiej, gdzie kobieta miała wykonywaną usługę. Tam Wiktoria od razu zetknęła się z sugestiami, że to ona jest winna tragicznemu stanowi włosów, a nie firma. "Byłam bardzo oburzona tym zachowaniem, próbowaniem na siłę wymyśleć powód co JA zrobiłam źle" - wspomina Wiktoria.

Voucher w ramach rekompensaty

Klientka twierdzi, że pracownica firmy, która wykonywała usługę, śledziła profil Wiktorii na Instagramie, aby dowiedzieć się, co dziewczyna robiła po zabiegu. Inna pracownica Hollywood Hair przyznała jednak, że w przypadku Wiktorii kolor jej włosów oraz zgrzewów zostały źle dobrane. Wiktoria relacjonuje, że pracownica "sama stwierdziła, że należy mi się oddanie całkowitej kwoty zabiegu (4500zł)".

Szefowa Hollywood Hair w ramach rekompensaty mogła zaproponować Wiktorii jedynie voucher do salonu o wartości 2250 zł. Wiktoria nie zgodziła się go przyjąć. "Wyszłam mówiąc kulturalnie "do widzenia", ale nikt mi nawet nie odpowiedział, a dziewczyna, która zakładała mi włosy, śmiała mi się prosto w twarz, gdy zbliżałam się ku wyjściu".

Sprawy nie zostawiłam, poszłam do rzecznika, pismo zostało do nich wysłane, niestety zero odzewu z ich strony. Kolejne zostało wysłane czekamy nadal na odpowiedz. [...] Musiałam bardzo dużo obciąć moich włosów bo były bardzo zniszczone, rożnej długości.

- Wiktoria

Wiktoria kieruje apel do kobiet, które planują skorzystać z usług Hollywood Hair na podstawie tego, co firma publikuje w mediach społecznościowych:

Nie wierzcie w to wszystko, jestem żywym przykładem na to, czym na prawdę jest ten salon. Zaakceptujecie siebie takimi, jakimi jesteście, bo wszystkie jesteście piękne i poznajcie swoją wartość.

- Wiktoria
Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)
Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)

Stanowisko Hollywood Hair

Hollywood Hair w odpowiedzi na oskarżenia nagrało serię InstaStory. W relacji występuje szefowa firmy, która wyraziła swoje stanowisko poprzez namalowanie mazakiem kilku zdań na arkuszach różowego brystolu. Relacji towarzyszy smutna, fortepianowa muzyka, która leci w tle. Treść komunikatu jest następująca:

Pomagamy kobietom po nowotworach, wypadkach i nieudanych zabiegach. Przeprowadziliśmy dużo akcji charytatywnych, podarowaliśmy nowe włosy wielu potrzebującym. Przyznajemy się bez bicia, nie wszystkich udało nam się zadowolić. Jednak nagonka groźby, szantaże i publiczny lincz są grubą przesadą!!! 99% osób biorących w tym udział nigdy nie było naszymi klientkami. Co się dzieje, kiedy nie dostajesz czego żądasz? (oto nasza historia)

- Hollywood Hair

Na kolejnych InstaStory poznajemy ciąg dalszy historii. Dowiadujemy się, że pracownice salonu doradzały Wiktorii, jak powinna dobrać włosy. Zabieg wykonała "doświadczona stylistka z kilkuletnim stażem". Hollywood Hair twierdzi, że kobieta była bardzo zadowolona, nie zgłaszała żadnych uwag i z radością pozowała do zdjęć - na dowód tego firma udostępnia zdjęcia Wiktorii z zamazaną twarzą.

Hollywood Hair twierdzi, że zachęcało Wiktorię do rezerwacji wizyty kontrolnej, załączając ulotkę gwarancyjną. Zgodnie z relacją firmy, kobieta miała przeciągać wizytę i nie zjawiła się w salonie przed wyjazdem wakacyjnym do Egiptu. Następnie Hollywood Hair udostępnia na swoim InstaStory zdjęcia z profilu Wiktorii, kiedy przebywała za granicą.

Hollywood Hair twierdzi, że 11 sierpnia Wiktoria po powrocie z Egiptu pojawiła się w salonie "z reklamówką skołtunionych, wyliniałych, śmierdzących włosów". Hollywood Hair zastanawia się, czy nie jest to celowe działanie ze strony klientki?

Hollywood Hair twierdzi, że zaoferowało Wiktorii voucher o wartości 2500 zł i zaproponowało jej założenie nowych włosów tego samego dnia. Kobieta jednak miała jednak zażądać zwrotu pieniędzy, bo inaczej "obsmaruje" firmę w internecie.

Klientka zaczęła zamieszczać w sieci wygodną dla siebie szkalującą nas wersję wydarzeń. Ponadto wplątała w to naszych pracowników, osoby publiczne oraz klientki i w krzywdzący i kłamliwy sposób wymyśliła słowa, które rzekomo miały paść z ust pracujących u nas dziewczyn. Klientka otrzymała zwrot całości kwoty na konto. Dlaczego więc [...] nie zrobiła niczego, aby zatrzymać lawinę hejtu?

- Hollywood Hair

W tym momencie warto dodać, że pomiędzy tym, jak historia Wiktorii nabrała rozgłosu w internecie a oświadczeniem Hollywood Hair na Instagramie, Wiktoria otrzymała przelew od salonu - zwrot pieniędzy za błędnie wykonaną usługę. Wówczas kobieta wystosowała apel do swoich obserwatorów, że dla niej drama się zakończyła, bo otrzymała to, o co walczyła.

Hollywood Hair skontaktowało się z jedną ze swoich klientek, która miała poświadczyć, że to Wiktoria "wypowiadała się niestosownie i negatywnie na temat influencerów". Na nagraniu mogliśmy usłyszeć kobiecy głos przedstawiający wersję wydarzeń korzystną dla HH.

Komentarz Hollywood Hair

Hollywood Hair w przesłanym nam komentarzu twierdzi, że sytuacja przedstawiona przez Wiktorię nigdy nie miała miejsca w żadnym z salonów firmy. Hollywood Hair oświadcza, że opis powyższych wydarzeń jest nieprawdziwy i bezpodstawny, w szczególności z uwagi na poniższe:

 • Klientka zawsze przed założeniem włosów zapoznaje się z materiałem (włosami), który zostanie jej doczepiony, jak również akceptuje jego jakość, kolor, gramaturę i cenę (koszt jest zależny od jakości włosa i gramatury)
 • Gramatura włosów niezbędna do wykonania zabiegu zależy i ustalana jest w odniesieniu do długości, gęstości posiadanych przez klientkę włosów oraz sposobu obcięcia włosów klientki tzn. jeśli klientka ma cięte na prosto włosy, które nie są cieniowane to niezbędna jest większa gramatura aby zniwelować przejście - wszystkie takie sytuacje jednak są ustalane indywidualnie z klientem
 • Każda z klientek podpisuje przed wykonaniem usługi odpowiednią umowę, która określa zasady świadczenia usługi przedłużania włosów, jak również odpowiednie zgody i oświadczenia
 • Cennik dotyczący dostępnych usług jest dostępny na stronie internetowej i jest zawsze aktualny
 • Cena zabiegu jest zawsze ustalana indywidualnie z klientką przed wykonaniem usługi. Każdy zabieg jest poprzedzany konsultacją, doborem odpowiedniego koloru włosów i odpowiedniej gramatury niezbędnej do wykonania zabiegu, zgodnie z preferencją klientki
 • Klientka jest informowana o cenie usługi i ją akceptuje przed rozpoczęciem zabiegu. W innym przypadku klientka może również określić budżet, w jakim chce się zmieścić, a salon dopasowuje się do tego, proponując odpowiednie włosy
 • Pomimo, że wykonywanie tego rodzaju usług (przedłużanie włosów) nie wymaga specjalizacji lub uprawnień określonych przepisami prawa, pracownicy zatrudniani posiadają nie tylko odpowiednie kwalifikacje dotyczące przedłużania włosów, ale są również wykwalifikowanymi specjalistami od koloryzacji oraz strzyżenia. Metody opracowane przez Klaudię Duszyńską są unikalne i zgodne z najwyższymi standardami w branży fryzjerskiej
 • Regularnie prowadzone są wewnętrzne szkolenia dla pracowników, organizuje również szkolenia zewnętrzne i stale podnosi ich kwalifikacje
 • Zabieg zakładania włosów jest zawsze wykonywany podczas jednej wizyty w salonie. W zależności od potrzebnej gramatury włosa może trwać on od 3 do nawet 8 godzin
 • Każdy pracownik, które nie jest obywatelem Polski, płynnie posługuje się językiem polskim.
 • Nie zdarzają się sytuacje, aby jeden klient był obsługiwany przez różnych pracowników - każdy z salonów dochowuje najwyższej staranności, aby nie miała ona miejsca
 • Pracę osób zakładających włosy nadzorują menadżerowie, którzy raportują do właścicieli, dodatkowo w salonie funkcjonuje wewnętrzną grupa komunikacji na którą zawsze wysyłane są zdjęcia prac, które poddawane są opiniom przełożonych. Pozwala to na stałą kontrolę jakości wykonywanych usług.
 • Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Przedłużanie włosów nigdy nie jest bezpośrednią przyczyną wypadania włosów, może się zdarzyć jeżeli klienta choruje albo ma przeciwskazania i nie poinformuje o nich osoby wykonującej zabieg, wówczas wypadanie włosów, zabieg niestety tylko przyczyni się do pogłębienia tego stanu, jednak jest to winą klientki, a nie salonu, który zawsze dochowuje najwyższej staranności
 • Każda z klientek jest informowana w czasie zabiegu o prawidłowej pielęgnacji włosów, co więcej, przed każdym stanowiskiem są ulotki dotyczące prawidłowej pielęgnacji włosów po zabiegu, jak również informacje co i jak robić w przypadku występujących pytań i problemów. Takie ulotki z informacjami są również przekazywane klientkom w każdym salonie w momencie regulowania płatności
 • Proces reklamacji jest wdrożony w salonie i wygląda następująco - w pierwszej kolejności salon stara się poznać przyczynę oraz jeśli jest taka konieczność i uzasadnienie pomóc klientce. Jeśli klientka nie decyduje się na zaproponowaną przez salon pomoc lub zdecydowana jest rozpocząć proces reklamacyjny, wtedy zgodnie z regulaminem powinna wysłać do nas maila z opisem oraz zdjęciami wskazującymi na reklamowaną usługę. Proces reklamacyjny jest również opisany na stronie internetowej salonu w zakładce Regulamin
 • Wizyty kontrolne włosów są w salonie możliwe do zrealizowania w każdej chwili i są bezpłatne
 • Przeciwko Klaudii Duszyńskiej nie toczy się żadne postępowanie ani nie został wydany nieprawomocny lub prawomocny wyrok, nie zawarto też żadnej ugody sądowej lub pozasądowej w związku z rzekomo nienależytym wykonaniem usług

Klaudia Duszyńska, która jest szefową Hollywood Hair, oświadcza, że: "Klientka zaczęła zamieszczać w sieci wygodną dla siebie szkalującą nas wersję wydarzeń. Ponadto wplątała w to naszych pracowników, osoby publiczne oraz klientki i w krzywdzący i kłamliwy sposób wymyśliła słowa, które rzekomo miały paść z ust pracujących u nas dziewczyn. Klientka otrzymała zwrot całości kwoty na konto".

Klaudia Duszyńska twierdzi, że usłyszała od klientki, że: "jeśli nie zwróci Pani całej kwoty, to obsmaruję panią w Internecie".

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 59
 • emoji ogień - liczba głosów: 36
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 90
 • emoji smutek - liczba głosów: 119
 • emoji złość - liczba głosów: 933
 • emoji kupka - liczba głosów: 197
Marianka,zgłoś
Dziewczyny nie robcie sobie tego, nie popelniajcie mojego bledu. Rok tam chodzilam i bardzo zaluje :( oni maja w nosie was i wasze wlosy, liczy sie ksa tylko. Beda was namawiac i naciagac, zmasakruja wam wlosy. Wydalam u nich ponad 10k i mam polowe swoich wlosow i w masakrycznym stanie. Straszna rotacja, obsluga klienta na poziomie podlogi. Idzcie gdzie indziej, naprawde, pozdrawiam
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Monika,zgłoś
Przestrzegam przed fa firma! To skandal co oni wyprawiaja, ja miałam włosy za 5 tys na 3 miesiące. Te szczotki wyczesanych włosów w artykule mam tak samo. Firma nic z tego sobie nie robi. U mnie również pisma w toku i zamierzam dac rozgłos ma szeroka skale!!!
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Monika,zgłoś
Przestrzegam również i ja przed ta firma! Włosy za 5 tys na 3 miesiące wychodziły jak z masła a ta pseudo profesjonalna firma każe zabrać sobie te resztki włosów!!!! Kogo to jeszcze spotkało?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 6