zdrowie-psychiczne
Czarnek, młodzi mają inne zmartwienia niż "zbawienie dzięki 10 przykazaniom bożych"
Hollywood Hair

Chciała mieć włosy jak Wersow. Dostała traumę i voucher na otarcie łez

Źródło zdjęć: © Facebook, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.09.2021 15:00

Klientkami salonu Hollywood Hair są internetowe sławy pokroju Wersow, Murcix, Queen of the Black. Co się dzieje, kiedy na zabieg przedłużania włosów umówi się osoba z małą liczbą followersów na Instagramie? Gdyby były horrory o fryzjerkach, ta historia stałaby się blockbusterem.

bEUAjkgP

Hollywood Hair to sieć salonów, która zajmuje się przedłużaniem i zagęszczaniem włosów. Firma wykorzystuje autorską metodę "HH keratin mini bondes". Na stronie Hollywood Hair czytamy, że pracownice salonu zrobią "cudo z każdego typu włosa, a dobra wiadomość jest taka, że włosy będą w lepszej kondycji niż przedtem". Warto zapamiętać te przechwałki w kontekście historii, jaką zaraz przytoczę.

Hollywood Hair dużą wagę przykłada do rozwijania swoich mediów społecznościowych. Firmę na Instagramie obserwuje prawie 130 tys. osób. Zazwyczaj zobaczymy tam, jak klientki salonu prezentują się przed i po zabiegu. Z usług firmy korzystają bardzo rozpoznawalne influencerki - Wersow, Murcix, Queen of the Black, których wizerunek poniekąd poświadcza o wysokiej jakości usług Hollywood Hair.

bEUAjkgR

Hollywood Hair - włosy z piekła rodem?

Na jednej z grup na Facebooku ukazała się historia Wiktorii, która miała to nieszczęście być klientką salonu Hollywood Hair w Warszawie na ul. Belwederskiej. Kobieta chciała spełnić swoje największe marzenie, aby mieć długie, gęste włosy - takie, jakimi mogą się pochwalić m.in. Wersow, Pamele z Fit Lovers, Nanami Chan i wiele innych popularnych twórczyń.

bEUAjkgT

Wiktoria odbyła zabieg na początku lipca 2021 roku. Wspomina, że już na początku wizyty zdziwiła się podejściem do klienta. Pracownice salonu były opryskliwe, niesympatyczne i wywyższające się. W poniżający sposób komentowały wygląd kobiet, które przychodziły do salonu. W obecności klientek obrażały szefową firmy oraz celebrytki korzystające z usług firmy.

Padały również teksty typu "jak klientki przychodzą z wypadniętymi włosami, to one nie wiedzą co one z nimi robią chyba partnerzy je szarpią podczas seksu"

- Wiktoria

Pracownice były oburzone, gdy Wiktoria zwróciła im uwagę, że dobrały jej nieprawidłowy kolor włosów. Kobieta dodaje, że "problem również był z doborem gram. Byłam przyszykowana, że założą mi 150g. Jedna z Pań powiedziała, że może maksymalnie założyć mi 120g. Jeśli natomiast uparta jestem na 150g, to mogą mi założyć, ale to się wiązało z wypełnieniem deklaracji, że nie będę miała możliwości reklamacji włosów".

bEUAjkgZ

"W finalnym efekcie wyszło tak, że włosy zakładała mi inna Pani niż ta, która przez cały czas przeprowadzała ze mną wywiad na temat włosów" - relacjonuje Wiktoria i dodaje: - "Kobieta, która zakładała mi włosy, była zaszokowana doborem gramatury, uważała, że na moich włosach musi się znajdować minimum 150g, a gdy zapytałam, skąd taka różnica pomiędzy zdaniem jej, a jej koleżanki z pracy, parsknęła: "ona nie lubi zakładać dużej gramatury, bo więcej przy tym się narobi/dłużej będzie trwał zabieg".

Wiktoria wspomina, że dzień po przeprowadzonym zabiegu zauważyła, że wypadają jej włosy. Skontaktowała się z pracownicą salonu, która wykonywała usługę, aby dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje. W odpowiedzi usłyszała, że "być może za wcześnie umyła włosy". Hollywood Hair zasugerowało Wiktorii, że być może ma zbyt mało nałożonych gram, a to, że się włosy wyczesują, "to zupełnie normalne".

Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)
Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)
Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)

Dalsze próby skontaktowania się Wiktorii z Hollywood Hair były notorycznie ignorowane. Kobieta nie dostawała odpowiedzi na wiadomości, nie odbierano od niej połączeń. Wiktoria wspomina: "Pisałam bardzo dużo wiadomości do nich wszędzie, niestety nikt się zaangażował w tę sytuację. Nie byłam wrogo nastawiona, byłam dalej zaślepiona tym, jak się reklamują w internecie".

Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)
Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)

W sierpniu 2021 roku Wiktorii udało się umówić na wizytę kontrolną do salonu na ulicy Wilczej w Warszawie. Kobieta tak relacjonuje tę wizytę: "Dziewczyny, które pracują w salonie na Wilczej nic nie wiedziały o mojej sytuacji. Panie były bardzo zaszokowane tym, co mam na głowie. Mówiły, że nigdy czegoś takiego nie widziały, przepraszały mnie za to, że coś takiego się stało w ich firmie i było im za to wstyd".

bEUAjkha

Pracownice salonu z ulicy Wilczej przekierowały Wiktorię z powrotem do salonu na ulicy Belwederskiej, gdzie kobieta miała wykonywaną usługę. Tam Wiktoria od razu zetknęła się z sugestiami, że to ona jest winna tragicznemu stanowi włosów, a nie firma. "Byłam bardzo oburzona tym zachowaniem, próbowaniem na siłę wymyśleć powód co JA zrobiłam źle" - wspomina Wiktoria.

Voucher i drwiny w ramach rekompensaty

Pracownica firmy, która wykonywała usługę, śledziła profil Wiktorii na Instagramie, aby dowiedzieć się, co dziewczyna robiła po zabiegu. Inna pracownica Hollywood Hair przyznała jednak, że w przypadku Wiktorii kolor jej włosów oraz zgrzewów zostały źle dobrane. Wiktoria relacjonuje, że pracownica "sama stwierdziła, że należy mi się oddanie całkowitej kwoty zabiegu (4500zł)".

Niestety, szefowa Hollywood Hair w ramach rekompensaty mogła zaproponować Wiktorii jedynie voucher do salonu o wartości 2250 zł. Wiktoria nie zgodziła się go przyjąć. "Wyszłam mówiąc kulturalnie "do widzenia", ale nikt mi nawet nie odpowiedział, a dziewczyna, która zakładała mi włosy, śmiała mi się prosto w twarz, gdy zbliżałam się ku wyjściu".

bEUAjkhb

Sprawy nie zostawiłam, poszłam do rzecznika, pismo zostało do nich wysłane, niestety zero odzewu z ich strony. Kolejne zostało wysłane czekamy nadal na odpowiedz. [...] Musiałam bardzo dużo obciąć moich włosów bo były bardzo zniszczone, rożnej długości.

- Wiktoria

Wiktoria kieruje apel do kobiet, które planują skorzystać z usług Hollywood Hair na podstawie tego, co firma publikuje w mediach społecznościowych:

Nie wierzcie w to wszystko, jestem żywym przykładem na to, czym na prawdę jest ten salon. Zaakceptujecie siebie takimi, jakimi jesteście, bo wszystkie jesteście piękne i poznajcie swoją wartość.

- Wiktoria

Ciekawe, jak ustosunkuje się do tej historii Hollywood Hair? Dlaczego w firmie obowiązują podwójne standardy - internetowe celebrytki traktuje się z szacunkiem, a już "zwykłe" klientki na "odwal się"?

Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)
Efekt usług Hollywood Hair
Efekt usług Hollywood Hair (Wiktoria)
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Ostrzegam,zgłoś
Potwierdzam straciłam przez ten salon połowę włosów. Dziewczyny nie wierzcie w to co pokazują na instagramie. Wszystkie celebrytki , które kiedyś zakładały u Nich włosy już tego nie robią. Wszystkie maja zniszczone włosy....
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Kasia,zgłoś
Klientka może mieć silna reakcje alergiczna na mieszanki z keratyna, które są używane do przyczepienia włosów. Efektem jest wypadanie włosów, zaczerwienienie skory czy swędzenie. I w takim przypadku nie jest to wina salonu. Niczyja tak na prawdę. Nie bronię absolutnie salonu, bo nie wiem jaka była sytuacja. Ja doczepiam od niedawna tam włosy i zawsze spotkałam się z uprzejmością i pomocą. Wiec sama złego słowa powiedzieć nie mogę.
Odpowiedz
0
like
1
dislike
Niezadowolona,zgłoś
Właśnie wczoraj wrocilam z salonu z Sopotu .Bardzo podobny schemat i chamskoe teksty szefowej cos okrutnego i za tak nie kulturalne zachowanie i brak profesjonalizmu ze zdzierstwem kasy firma będzie odpowiadać ....Z CAŁEGO SERCA I SZCZERZE NIE POLECAM TEJ FIRMY HH ......STRZEZCIE SIE JESLI NIE CHCECIE PONIZENIA I TRAUMY....Z CHECIA OPISZE SWOJA SYTUACJE
Odpowiedz
3
like
1
dislike
Zobacz komentarze: 89
Komentarze (89)
arrow
Mężczyźni! Nie używajcie kosmetyków, bo to jawne poddawanie się "procesowi feminizacji"