zdrowie-psychiczne
Influencerzy narzekają na wypalenie zawodowe. Platformy ich nie wspierają
Nikki Lilly - kim jest?

17-latka z deformacją twarzy uczy, że wygląd nie definiuje tego, kim jesteś

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,11.08.2021 14:22

Kiedy wchodzimy na profil Nikki Lilly na TikToku, w jej bio czytamy, że: "Wyglądam inaczej, ale jestem taka sama jak wy". Scrollujcie dalej, opowiem Wam o mojej nowej ulubionej influenserce.

bGxtSMyH

Chorobę zdiagnozowano u dziewczyny w wieku sześciu lat. Wówczas podczas wizyty u lekarza Nikki Lilly dowiedziała się, że zmaga się z malformacją tętniczo-żylną zlokalizowaną na policzku i wokół oka. Dolegliwość sprawia, że jedna strona twarzy dziewczyny jest bardziej wypukła od drugiej. Schorzenie objawia się również krwawieniem z nosa, które może zagrażać życiu.

Nikki przyznaje, że malformacja była dla niej czymś trudnym do pogodzenia się i zaakceptowania. "Nauczyłam się jednak, że nawet jeśli życie jest niewiarygodnie trudne, nie oznacza to, że powinieneś rezygnować z nadziei", tłumaczy Nikki. "Jestem żywym dowodem na to, że przejście przez najtrudniejsze czasy może prowadzić do najbardziej magicznych doświadczeń".

trwa ładowanie posta...

Od marzeń o YouTube do kariery na YouTube

Gdy Nikki usłyszała diagnozę, odizolowała się od ludzi i cały czas siedziała w domu. Przez długi czas nie utrzymywała kontaktów ze światem zewnętrznym i swoimi rówieśnikami. Spędzała czas w samotności. W ramach ucieczki od rzeczywistości zaczęła oglądać filmy na YouTube, wyobrażając samą siebie jak dołącza do społeczności vlogerów i znajduje tam przyjaciół.

bGxtSMyJ

Nikki pasjonowała się (i nadal pasjonuje!) makijażem. Pewnego dnia ustawia iPada na toaletce, sfilmowała, jak robi makijaż i wrzuciła to na YouTube. Przez pierwszy rok zdobyła nieco ponad 100 subskrybentów. Kiedy miała 10 lat, nagrała film "My Medical Story", w którym wytłumaczyła widzom swój stan zdrowia. Chciała, aby dzięki temu ludzie ją zrozumieli i byli świadomi jej choroby.

My Medical Story.

"Reakcja widzów była niesamowita i naprawdę wzmocniła moją pewność siebie", tłumaczy Nikki. "Poczułam się wręcz przytłoczona wszystkimi wyrazami wsparcia i miłości. Komentarze ludzi pomogły mi zobaczyć siebie taką, jaka naprawdę jestem, zamiast czuć się zdefiniowaną przez mój stan zdrowia. Zrozumiałam, że choroba jest częścią mnie, ale nie ma nade mną kontroli".

bGxtSMyL

Każdy z nas jest inny i każdy jest wyjątkowy, a gdybyśmy żyli w świecie, w którym wszyscy wyglądalibyśmy i zachowywalibyśmy się tak samo, byłby to niezwykle nudny świat.

- Nikki Lilly

Kreatywna bardziej niż Ekipa Friza razem wzięta

Dziewczyna tworzy zróżnicowane treści, udowadniając, że jako twórczyni jest niezwykle kreatywna i oryginalna. Robi tutoriale makijażowe, sesje Q&A, vlogi z codziennego życia, wywiady ze znanymi ludźmi (np. z byłą premier Wielkiej Brytanii Theresą May) oraz covery piosenek. Jeśli interpretacja utworu Billie Eilish "i love you" w wykonaniu Nikki Was nie wzrusza, no to macie serca z lodu.

i love you - Billie Eilish | Cover

Nikki przyznaje, że nie wszyscy ludzie są wobec niej życzliwi. Przeczytała na swój temat wiele negatywnych i hejterskich komentarzy. "Ale jeśli ktoś jest nienawistny, mówi to więcej o nim, o jego własnym życiu i jego niepewności". Spróbujcie tylko napisać pod postami Nikki jakiś hejterski komentarz, a znajdę Was i każę Wam go skasować i przeprosić.

bGxtSMyR

Nikki Lilly - gwiazda TikToka, Instagrama, YouTuba, zdobywczyni wielu nagród

Nikki w chwili pisania tego artykułu na YouTube zebrała ponad 1,2 mln subskrybentów, na Instagramie obserwuje ją blisko 360 tys. osób, a na TikToku ma ponad 7 mln fanów! W 2019 roku zdobyła statuetkę International Emmy Kids Awards (odpowiednik nagród Emmy, ale w kategorii dziecięcej). Jury doceniło jej program "My Life: Born to Vlog", w którym dziewczyna opowiadała, jak sobie radzi z chorobą.

trwa ładowanie posta...

Po świetnie przyjętym "My Life: Born to Vlog", Nikki wzięła udział w kolejnym programie zatytułowanym "My Life: I Will Survive", który dokumentował życie dziewczyny, gdy przechodziła operacje twarzy. Odbierając nagrodę, Nikki powiedziała: - Ten dokument pokazuje, że wszyscy mamy gorsze dni i to, jak sobie z nimi poradzisz, to cię definiuje. Aby doczekać się dobrych dni, trzeba przejść przez złe i wszyscy musimy o tym pamiętać.

bGxtSMyS

"Zdecydowałam się wykorzystać każdy dzień jak najlepiej i nie pozwolić, by moja choroba mnie definiowała" - mówi Nikki i uważam, że jest to genialne motto życiowe, którym absolutnie wszyscy powinniśmy się kierować. Niektórzy z nas mogliby zamienić słowo "choroba" na "opinia innych ludzi", "pochodzenie", "ilość lajków i wyświetleń" lub "stan konta bankowego". Czyż nie?

My first attempt at singing! , "Over the Rainbow " when i was 8!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
PMS to nie powód do żartów. "W skrajnych przypadkach wycinamy macicę" [WYWIAD]