camila-cabello
Shawn Mendes pocałował STOPĘ Camili Cabello. "To przerażające"
Camila Cabello

Camila Cabello troszczy się o nasz odpoczynek i zdrowie, a my powinniśmy brać z niej przykład

Źródło zdjęć: © Camila Cabello, Instagram.com
Anna RusakAnna Rusak,26.08.2021 10:30

Camila Cabello, pewnie w przeciwieństwie do wielu z nas, nie ma wyrzutów sumienia w związku ze swoim lenistwem, a my powinniśmy się od niej uczyć

bFOtvNbD

Camila Cabello ostatnio zabiera głos w wielu ważnych sprawach. Niedawno w bardzo rozsądny i przekonujący sposób mówiła o bodypositivity m.in. poruszając wątek zwracania uwagi na ciało podczas ćwiczeń.

Teraz postanowiła poruszyć problem… odpoczynku, a raczej jego braku. Niby oczywista sprawa, ale gdybyście mieli odpowiedzieć sobie na pytanie: "kiedy ostatnio odpoczywaliście?" - ale tak naprawdę odpoczywaliście, a nie przeglądaliście TikToka - to okazałoby się, że nie jest to taka oczywista sprawa.

"Nie mam wyrzutów"

Camila w dość długim wpisie podzieliła się swoimi uwagami na temat odpoczywania. Powiedziała, że właśnie pandemia pomogła jej dostrzec, jak ważnym aspektem życia jest właśnie szukanie czasu dla siebie, pielęgnowanie znajomości i odkrywanie nowych hobby. Nauczyła się też cieszyć z bycia leniwą.

To wydaje mi się dość ważne, chociażby ze względu na to, że pewnie większość z nas, gdy odpoczywa, zaraz obarcza się wyrzutami, że "nic nie robi". Camila wręcz przeciwnie, nauczyła się, że to bardzo ważna część życia i nie ma w związku ze swoim "lenistwem" żadnych wyrzutów sumienia:

bFOtvNbF


"Teraz nigdy nie czuję wyrzutów sumienia z powodu tego, że ​​robię sobie wolne, bo wiem, że bez odpoczynku, czasu na radość, lenistwo i zabawę, czułabym się wypalona, ​​zestresowana, smutna i wyczerpana, i nie dałabym rady robić rzeczy, które chcę przekazywać światu".

Wyniszczająca kultura pracy

Zwraca też uwagę na to, z czym pewnie zmagacie się sami tzn. na chorą kulturę pracy. W końcu pewnie nie raz zdarzyło Wam się uczestniczyć w rozmowie, w której ktoś przechwala się tym, jak mało śpi i ile nadgodzin zrobił w tym tygodniu. Nikt (albo prawie nikt) nie chwali się przecież tym, że przez cały dzień leżał w łóżku i oglądał serial, prawda?

bFOtvNbH


"Kultura nieustannie sprawia, że ​​mamy poczucie, że nie robimy wystarczająco dużo i musimy się nieustannie "spieszyć" i "poprawiać"… ale nie zapominajcie, że odpoczynek jest priorytetowy, konieczny i święty. Wracając do tej "nowej normalności" w pracy, powinniśmy spróbować zaszczepić podejście, które traktowałoby jednostkę w sposób holistyczny. Nie jesteśmy robotami, a nasze mózgi nie są komputerami".

Na koniec dodała, że sama wraca do nicnierobienia, a my powinniśmy przede wszystkim zatroszczyć się o nasze zdrowie psychiczne, a co za tym idzie - też za odpoczynek. Można Camili nie lubić, można nie słuchać jej muzyki, ale musicie przyznać, że to co mówi, jest naprawdę ważne i wartościowe, a każdy z nas poważnie powinien sobie przemyśleć to, co napisała.

Camila Cabello - Don't Go Yet (Official Video)

Coś się zmienia

Najbardziej w tym wszystkim cieszy mnie też to, że młode gwiazdy (i nie tylko) zwracają coraz większą uwagę na swoje zdrowie psychiczne. Nie zajeżdżają się tak jak np. Britney Spears i wiedzą już, że mają swoje prawa - nawet tak "prozaiczne" jak to do odpoczynku.

bFOtvNbN

Przede wszystkim może jednak nie wstydzą się mówić o tym, że z czymś sobie nie radzą i mają jakieś problemy ze zdrowiem psychicznym. Dobrym przykładem może być np. Simone Biles rezygnująca z zawodów czy nawet Zetkacper, który też zrobił sobie przerwę w trosce o własne samopoczucie.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Camila Cabello o ciałopozytywności i presji "zdrowego ciała": "bardzo wciągałam brzuch"