Bedoes o męskim body-shamingu

Bedoes o męskim body-shamingu: "Ludzie o wszystko się dopie*dolą"

Źródło zdjęć: © YouTube / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.04.2021 14:54

Bedoes zdejmuje koszulkę, przekręca czapkę z daszkiem i dosadnym językiem edukuje, jak akceptować własne ciało i nie przejmować się opinią innych ludzi. Chapeau bas, Bedi!

Bedoes udostępnił na Instastories treść kilku DMów, w których ludzie wytykają raperowi nadwagę. "Ale jesteś paskudnie gruby" – pisze jeden z internautów do Bedoesa, a kolejny mu wtóruje: "Załóż tą koszulkę, czaję że akceptujesz siebie samego jako grubasa ale dajesz przykład innym że otyłość to nic złego a jest to choroba tymbardziej w twoim przypadku to już by wypadało iść do lekarza [...]".

Kto obserwuje Młodego Borka na Instagramie, ten wie, że autor "Rewolucji Romantycznej" jest bezkompromisowy i szczery do bólu, kiedy ktoś go wkurzy. Raper nagrał serię Instastories, w których komentuje body-shamingowe wiadomości. Bedoes odpowiada krytykującym, będąc ubrany… jedynie w czapkę z daszkiem. No i powiedzcie, jak takiego Bediego można nie uwielbiać?

Bedoes: Nadwaga jest niezdrowa – tak samo, jak body-shamingowe komentarze

Bedoes nie szuka usprawiedliwień i przyznaje, że nadwaga jest niezdrowa. – To nie jest dobre dla serca, dla organizmu – mówi raper. – Trzeba być zdrowym. Trzeba żyć zdrowo. Trzeba odżywiać się zdrowo. To jest bardzo ważne... Ale nie można dać się takim komentarzom! – Bedoes tłumaczy, że body-shamingowe uwagi towarzyszyły mu już od najmłodszych lat życia.

Bedoes o męskim body-shamingu
Bedoes o męskim body-shamingu (Instagram @bedoes2115 , Instagram @bedoes2115)
Bedoes o body-shamingowych komentarzach
Bedoes o body-shamingowych komentarzach (Instagram @bedoes2115 , Instagram @bedoes2115)

– Ja miałem dużo takich komentarzy w podstawówce, w gimnazjum – mówi Bedoes. – Potem jak zaczynałem robić teledyski. Potem schudłem, ważyłem 70kg, i tak samo wtedy chodziłem bez koszulki, i tak samo jak byłem gruby chodziłem bez koszulki, tak samo teraz chodzę bez koszulki. – Raper zaznacza, że body-shamingowych komentarzy nie słyszy od bliskich osób, którymi się otacza.

Takie komentarze nie czynią ludzie, którzy rzeczywiście dbają o twoje zdrowie [...]. Ja dostaję od chłopaków diety, trenuję na rowerku, ku*wa, chodziłem na siłownię przez długi czas, przestałem, bo robiłem płytę, ale teraz mam zamiar wrócić. [...] Cały czas biorę udział w jakichś sportach, ku*wa, piłka nożna, koszykówka, zaraz zaczniemy grać w hokej. Robię wszystko, żeby być zdrowym.

- Bedoes

– Jeśli chodzi o jakieś takie przygody z wagą to miałem niedowagę, mam teraz nadwagę, [...] no i śmiali się ze mnie, ale ch*j z tym – tłumaczy Bedoes. – Jak już osiągnąłem pewien wiek to stwierdziłem, że to po prostu to nie ma znaczenia, opinia innych. I o to w tym chodzi [...], żeby się wspierać i żeby się nie dać takim komentarzom na takiej zasadzie, żeby nie brać tego do głowy.

Bedoes o męskim body-shamingu
Bedoes o męskim body-shamingu (Instagram @bedoes2115 , Instagram @bedoes215)

Chodzę bez koszulki i tak dalej, no nie powiem, że mam ciało Herkulesa, nie powiem, że mam ciało zajebiste i że kocham to, jak wyglądam, no bo nie do końca tak jest. Ale to nie jest też powód do tego, żebym ja chodził bez koszulki, żebym się chował, żeby mi było wstyd. [...] Goście, którzy czynią jakieś komentarze o wadze w którąkolwiek ze stron to prawdopodobnie nigdy nie zobaczą takich cycków na żywo.

- Bedoes

– Pamiętajcie, że ludzie mogą o wszystko się przypie*dolić – mówi Bedoes. – Miałem 70 kg, ja pie*dolę, to schudłeś, bo ćpasz. Jestem gruby, to wpie*dalasz Maka. Mam włosy na klacie, weź ku*wa ogól sweter. Nie masz włosów na klacie, o ku*wa, nie rosną ci włosy na klacie. O wszystko się ludzie dopie*dolą, zawsze. [...] Po prostu pie*dolić, ku*wa, ludzi, takich, ku*wa, idiotycznych.

Bedoes o męskim body-shamingu
Bedoes o męskim body-shamingu (Instagram @bedoes2115 , Instagram @bedoes2115)
Bedoes o męskim body-shamingu
Bedoes o męskim body-shamingu (Instagram @bedoes2115 , Instagram @bedoes2115)
trwa ładowanie posta...

Skoro jesteśmy w temacie zdrowia psychicznego, dowiedzcie się, co Queen of the Black mówi o swojej próbie samobójczej.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0