Czarnek i podręcznik

Polscy narodowcy przed wojną NIE byli antysemitami? Tego uczą się dzieci w szkole Czarnka

Źródło zdjęć: © Twitter.com, YouTube.com
Anna RusakAnna Rusak,29.12.2021 13:49

Podręcznik twierdzi, że przedwojenni polscy narodowcy nie byli antysemitami. Czemu Czarnek tego nie zmienił?

Reformy nauczania serwowane uczniom przez Czarnka raczej nie cieszą się najlepszą opinią i nie zmienią tego nawet tak chętnie ostatnio wyśpiewywane kolędy. Wystarczy sprawdzić, co minister proponuje w ramach nowego przedmiotu "Historia i Teraźniejszość".

Dziennikarz Tomasz Kuzia podzielił się ostatnio tym, co znalazł w podręczniku od historii. Okazuje się, że uczniowie wprowadzani są w dość poważny błąd.

Przedwojenni narodowcy nie byli antysemitami?


Polskie dzieci w szkole ministra Czarnka uczą się, że przedwojenni polscy narodowcy nie byli antysemitami.

trwa ładowanie posta...

Co prawda podręcznik został dopuszczony za czasów Anny Zalewskiej, ale Czarnkowi chyba ta nieprawdziwa narracja nie przeszkadza, bo treści podręcznika nie zmienił. A szkoda, bo to, co jest w nim napisane, z prawdą ma niewiele wspólnego.

trwa ładowanie posta...

Bardzo się to wszystko "spina" szczególnie z kolejnymi zdaniami padającymi w tym podręczniku: "Dlatego narodowcy domagali się zmuszenia Żydów do emigracji". Czyli z jednej strony "nic do was nie mamy", ale z drugiej strony "opuśćcie nasz kraj". Bardzo to "nie" antysemickie prawda?

Polscy antysemici

Dalej przywoływane są też wprowadzane na polskich uczelniach tzw. numerus clausus, które miały ograniczać liczbę Żydów na Polskich uczelniach. Dodajmy do tego jeszcze getta ławkowe i całą działalność Narodowej Demokracji.

trwa ładowanie posta...


Panie ministrze z @MEIN_GOV_PL, w okresie międzywojennym, w Polsce były nie tylko partie i organizacje antysemickie ale też faszystowskie. Skrajna prawica - jaką pan obecnie reprezentuje, to wówczas niewiele różniła się od NSDAP. Pozdrawiam cie Czarnek, ty dzbanie.

trwa ładowanie posta...


Nie byli antysemitami, tylko organizowali antysemickie rozruchy. No czasem zdarzyła się jakaś ofiara śmiertelna.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o tym trochę więcej, z innej, literackiej strony, to bardzo polecam "Dom z dwiema wieżami" Macieja Zaręby Bielawskiego. Dowodów w popkulturze możecie szukać np. w serialu "Król". Szkoda, że seriale są czasem lepszym źródłem niż podręczniki…

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1