Billie Eilish, Amber kontra Depp

Billie Eilish komentuje odebranie praw aborcyjnych w USA: "Kogo to ku*wa obchodzi?"

Źródło zdjęć: © canva, instagram
Anna RusakAnna Rusak,28.06.2022 16:30

Billie Eilish odniosła się do zakazu aborcji w Stanach Zjednoczonych. Piosenkarka porównała sprawę do procesu między Johnnym Deppem a Amber Heard i wyraziła swoje oburzenie. Czy kogoś jeszcze obchodzi aborcja?

Sąd w Stanach Zjednoczonych uchylił ustawę Roe kontra Wade, która dawała obywatelkom USA dostęp do bezpiecznej aborcji. Do sprawy odniósł się już nie tylko

prezes Ordo Iuris, ale i oczywiście zagraniczne gwiazdy.

Billie Eilish na scenie postanowiła skomentować decyzję Sądu Najwyższego. W nowym wywiadzie porównała ją do sprawy między Johnnym Deppem a Amber Heard.

Prawa aborcyjne w USA

Jeśli nie wiecie, o co chodzi z aborcją w USA, to zerknijcie do naszego poprzedniego tekstu. Niestety wychodzi na to, że Sąd Najwyższy nie zamierza się zatrzymać i planuje jeszcze więcej ograniczeń.

W każdym razie wielu celebrytów zabrało głos w sprawie i wyraziło swój sprzeciw. Olivia Rodrigo ze sceny zaśpiewała sędziom swoją piosenkę "F*ck you", a Billie Eilish postanowiła skomentować zniesioną uchwałę na festiwalu w Glastonbury.

Olivia Rodrigo - F*** You (feat. Lily Allen) (Glastonbury 2022)

Billie Eilish o prawach aborcyjnych w USA i procesie Deppa

Billie na legendarnym festiwalu wykonała utwór "Your Power", który nawiązuje do nadużywania przywilejów przez rządzących. Dodała, że to naprawdę "mroczny dzień dla kobiet w USA".


Piosenka, którą wykonam, jest, jak sądzę, jedną z moich ulubionych spośród tych, które napisaliśmy i dotyczy koncepcji władzy oraz tego, że zawsze musimy pamiętać, by jej nie nadużywać. A dzisiaj to naprawdę, naprawdę mroczny dzień dla kobiet w USA. Powiem tylko, że w tej chwili nie mogę dłużej o tym myśleć.

trwa ładowanie posta...

To jednak nie ostatnie słowo Billie w tej sprawie. W wywiadzie dla "NME" przyznała, że bardzo denerwuje ją małe zainteresowanie społeczeństwa tym, co dzieje się w kraju w związku z prawem aborcyjnym.

Piosenkarka zwróciła uwagę na to, że internet jeszcze niedawno zachwycał się i intensywnie śledził proces Johnny'ego Deppa przeciwko Amber Heard, a teraz po prostu milczy. Wychodzi na to, że prawa kobiet nie są tak interesujące jak problemy w małżeństwie celebrytów…

trwa ładowanie posta...


Kogo to ku*wa obchodzi? Kobiety tracą prawa do swoich ciał, więc dlaczego mówimy o procesach rozwodowych celebrytów? Kogo to obchodzi?

Trzeba przyznać rację Billie i zaznaczyć, że faktycznie znacznie łatwiej przyszło nam się zaangażować w prywatne życie celebrytów niż w procesy, które dotyczą tak wielu kobiet. Gniew Eilish jest całkowicie zrozumiały.

trwa ładowanie posta...

Źródło: NME, Popbuzz

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 11
  • emoji kupka - liczba głosów: 14
Clickbait? Yup
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się