aborcja ordo iuris

Miły gest prezesa Ordo Iuris - przez przypadek udostępnił informacje o tym, jak dokonać aborcji

Źródło zdjęć: © canva, twitter
Anna RusakAnna Rusak,28.06.2022 13:30

Aborcja w USA przestała być prawem człowieka, bo sąd uchylił orzeczenie w sprawie Roe v. Wade. Do sprawy odniósł się prezes Ordo Iuris i przy okazji udostępnił informacje o tym, jak dokonać aborcji. Miło.

Pewnie już wszyscy wiecie o tym, że Stany Zjednoczone postanowiły zainspirować się trochę Polską i ograniczyły dostęp do aborcji. Chodzi o uchylenie orzeczenia w sprawie Roe kontra Wade z 1973 roku.

Orzeczenie uznawające aborcję za konstytucyjne prawo, zostało uchylone przez Sąd Najwyższy w USA. Do sprawy odniósł się prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski, ale chyba nie do końca wyszło mu to tak, jak chciał.

Prezes Ordo Iuris o aborcji

Prezes Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski, na swoim Twitterze postanowił skomentować decyzję Sądu Najwyższego w Stanach Zjednoczonych. Nie muszę chyba nikomu przedstawiać jego aborcyjnych poglądów, więc - jak możecie się domyślić - prezes chwalił USA.

Napisał - tak jak w zasadzie większość prawicowców komentujących decyzję sądu USA - że ma nadzieję, że teraz wszyscy już wiedzą, kto miał od początku rację w sprawie aborcji. Polska taka inspirująca, prawda?

Wyrok SN USA przekreślający "prawo do aborcji" jako obce konstytucji to dzieło wybitnych prawników, efekt lat rozwoju nauki prawa. Czy polscy prawnicy, którzy z minami mędrców prawili po wyroku TK o międzynarodowym "niekwestionowanym prawie do aborcji" zrozumieli, kto miał rację?

trwa ładowanie posta...

Prezes Ordo Iuris podaje dalej informacje o tym, jak dokonać aborcji

Posłanka Lewicy, Katarzyna Kotula, postanowiła odpowiedzieć panu prezesowi. Zamiast wdawać się z nim w jakieś dyskusje, udostępniła informacje o tym, jak dokonać aborcji farmakologicznej i podała konkretne instrukcje oraz leki.

Kwaśniewskiemu oczywiście się to nie spodobało i w swoim kolejnym poście zaapelował o to, by pociągnąć posłankę i osoby, które mówią o aborcji w taki sposób jak ona, do odpowiedzialności. Przy okazji dzięki temu rozpowszechnił aborcyjną instrukcję.

trwa ładowanie posta...

Nie wiemy, czy prezes Ordo Iuris zdaje sobie sprawę z tego, że na szczęście w naszym kraju nikt jeszcze nie karze za udostępnianie informacji o aborcji. W każdym razie możemy mu z pewnością podziękować za rozpowszechnienie takich instrukcji. Mamy nadzieję, że trafi ona do potrzebujących kobiet i osób z macicami.

Przypominamy przy okazji, że kobieta powinna mieć prawo do decydowania o swoim ciele. Jeśli potrzebujecie aborcji, zawsze możecie skorzystać z pomocy proaborcyjnych aktywistów i aktywistek.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 9
  • emoji kupka - liczba głosów: 5