Queen of the Black po próbie samobójczej: "Przestańcie mnie hejtować"

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.04.2021 13:13

17-letnia Julia Pelc ze szpitalnego łóżka mówi, że hejt w internecie doprowadził ją do próby samobójczej. Nagonki na niej nie urządzili anonimowi inernauci, ale znani twórcy, wśród których pojawiają się Zebo, Dredziarz i Spysiński.

Co dzieje się w internecie, to wpływa na świat realny – tę banalną prawdę, utarty frazes, powinniśmy znać wszyscy. Czy na pewno? Mam wątpliwości, kiedy poznaję historię Julii Pelc – internetowej twórczyni o pseudonimie Queen of the Black – która ze względu na wulgarne komentarze pod jej adresem, nieustanną nagonkę w sieci, a wreszcie wyciek nudesów, trafiła do szpitala po przedawkowaniu leków.

17-letnia Julia Pelc jest prężnie rozwijającą się influencerką. Jej konto na TikToku obserwuje blisko 700 tys. fanów, na IG ponad 200 tys., a na YT 150 tys. Ostatnio na socialach młodej twórczyni pojawiły się filmy i zdjęcia, na których widać dziewczynę w szpitalu. "Tracąc nadzieję", brzmi tytuł tiktoka, na którym Julia z apatycznym wyrazem twarzy pokazuje do obiektywu kamery medyczną aparaturę.

trwa ładowanie posta...

Queen of the Black o tym, dlaczego przedawkowała leki

26 kwietnia Julia Pelc opublikowała film nagrywany ze szpitalnego łóżka. 17-latka informuje widzów, że trafiła w to miejsce, ponieważ przedawkowała leki. Dlaczego to zrobiła? – Było mi źle. Nie mogę znieść hejtu w moją stronę – tłumaczy Julia. Dziewczyna w filmie ze szpitalnego łóżka mówi o ludziach, którzy rozsyłają i przerabiają jej nagie zdjęcia.

W sytuacji kiedy stracisz coś, z czym żyjesz całe życie [...], i ludzie to rozsyłają i się naśmiewają, to naprawdę jest ciężko.

- Julia Pelc

Mając na myśli osoby, które rozsyłały jej intymne zdjęcia, Julia mówi o Dredziarzu (jest to Hubert Węzka, dawniej przyjaciel Kruszwila i Kamerzysty, obecnie zawodnik federacji freak fightów High League). Julia pokazuje screen z TikToka Dredziarza, na którym widać jego bio, gdzie jest napisane, że udostępnia on "nudeski" Queen of the Black – wystarczy jedynie wejść w odpowiedni kanał na Discordzie.

Queen of the Black po przedawkowaniu leków
Queen of the Black po przedawkowaniu leków (YouTube , YouTube)

– Powiem wam, że ciężko strasznie – mówi Julia ze szpitalnego łóżka. Zwracając się do hejterów, tłumaczy im, że: – Pewnego dnia doprowadzicie kogoś do samobójstwa. Gdyby mi się udało, ciążyłoby wam to cały czas na sercu. W ogóle próba samobójcza i że ludzie dalej kopią mnie leżącego jest totalnie żałosne. To tak jakby ktoś miał odstrzeloną nogę, a ty byś go jeszcze walnął w ryja z całej siły.

Maja Staśko o próbie samobójczej Queen of the Black
Maja Staśko o próbie samobójczej Queen of the Black (Instagram @majakstasko)

Czy ja wam coś kiedyś zrobiłam? [...] Czuję się bardzo samotna i każdy się ode mnie odsunął. Nikt nie wspiera mnie praktycznie w tej akcji. Dużo widzów mnie wspiera, za co wam dziękuję strasznie, bo gdyby nie wasze wiadomości to siedziałabym w tym szpitalu i tylko ryczała wyłącznie. Cały hejt w moją stronę, rozsyłanie moich fotek, moja mama miała koronawirusa [...], odcięli się ode mnie znajomi, tata ciągle wyjeżdża.

- Julia Pelc
trwa ładowanie posta...

– Jak ma się 90% hejtu to już inaczej wpływa na człowieka – mówi Julia. – Chciałabym, żebyście przestali hejtować, bo widzicie, co się dzieje na świecie po hejcie. Gdyby mi się udało, byłaby tragedia. Pomyślcie, co czułaby moja rodzina. A ja po prostu nie daję rady sobie.

Queen of the Black zwraca się z apelem do twórców commentary, aby nie nagrywali o niej materiałów. – Bo to się nazywa psychologia tłumu – mówi Julia. – Jak wasz idol Zebo powie, że jestem zjebana, to tak będzie według was.

Ale to na tym nie polega. Miejcie własny umysł, a nie idziecie za tym, co mówią inni ludzie. Mam nadzieję, że po tym filmie nikt o mnie nic nie powie złego, że zmniejszy się hejt, że dacie mi tą szansę. [...] Chciałabym, żebyście zobaczyli, że zachowuję się normalnie, że naprawdę walczę z tą chorobą i dali mi szansę.

- Julia Pelc

Czemu trafiłam do szpitala? | Pewne osoby przekroczyły wszystkie granice

Internauci przesyłają Julce wyrazy wsparcia

– Nigdy nie będziesz szła sama! – napisała aktywistka Maja Staśko, nagłaśniając sprawę Queen of the Black. Maja rozwinęła na swoim Instagramie wątki, które Julia poruszyła w filmiku ze szpitalnego łóżka. – Julka Queen of the Black od miesięcy jest nieustannie obrażana i szantażowana. Opowiedziała o przemocy ze strony swojego byłego partnera [czuuxa - przyp. red.], za co spotkał ją lincz.

– YouTuber Mateusz Spysiński kręci na jej temat kolejne lajwy i filmiki, w których czepia się każdego jej słowa – tłumaczy Maja Staśko. – To powoduje jeszcze większą na nią nagonkę. Niedawno ktoś udostępnił softy i nudesy Julki, co przyczyniło się do jeszcze większej fali nienawiści. [...] Julka i każda ofiara hejtu - nie jesteście sami. To nie Wasza wina. Jest wsparcie i na nie zasługujecie.

Maja Staśko o próbie samobójczej Queen of the Black
Maja Staśko o próbie samobójczej Queen of the Black (Instagram @majakstasko , Instagram @majakstasko)
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 55
  • emoji smutek - liczba głosów: 17
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 22
Zula,zgłoś
Kolejny stronniczy i zakłamany artykuł! Widzę, że współpraca z Pudlem jest, a że ta historia dobrze się sprzedaje to trzeba było powtórzyć brednie. Ten cały artykuł to zwykła nagonka na ludzi, którzy zwracają uwagę i negują patologię w sieci!! Czemu uważacie, że krytykowanie patologii jest czymś złym?? Co to za czasy, że wspiera się oszustów, kłamców, ćpunów, chamów, prostytutki, ludzi zepsutych i niemoralnych?? Jeszcze z tego te "przypadki" się utrzymują!! Naprawdę leczcie się... PRZESTAŃCIE Z GŁUPICH LUDZI ROBIĆ SŁAWNYCH!!!
Odpowiedz
14Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zabrać tym dzieciom telefony...
Odpowiedz
7Zgadzam się1Nie zgadzam się