Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu chce uczyć o zmianach klimatu. Powstał nowy kierunek

Źródło zdjęć: © Canva, Wikipedia
Anna RusakAnna Rusak,30.05.2022 11:44

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu stworzył nowy kierunek studiów, który ma edukować w obszarze zmian klimatycznych i ochronie klimatu. UPP chce, by studenci wiedzieli, jak przeciwdziałać skutkom kryzysu klimatycznego.

Matury już za nami, niedługo będzie trzeba zacząć myśleć nad ewentualnymi kierunkami studiów (przypominam oczywiście, że to nie jedyna możliwa droga rozwoju!). W każdym razie, gdybyście zastanawiali się, co można studiować, to Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu przygotował dość ciekawy kierunek.

UPP w środę rozpocznie rekrutację na nowy rok akademicki. Nowy kierunek na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej został stworzony dla wszystkich, którzy interesują się ekologią i zmianami klimatu.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu stworzył nowy kierunek studiów

Interesują was zmiany klimatu? Chcielibyście zrobić coś, co jakoś ochroniłoby nasz klimat i realnie wpłynęło na kryzys klimatyczny? To najnowszy kierunek na UPP jest dla was. Teraz możecie zostać studentami/studentkami inżynierii ochrony klimatu.

Kierunek ma koncentrować się na praktyce i łączyć nauki przyrodnicze z inżynierią oraz wiedzą społeczną. Wśród tematów znajdą się nie tylko kwestie dotyczące zmiany klimatu. Studenci będą też uczyć się, jak adaptować się do zmian i jak im przeciwdziałać.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu chce, żeby studentów przygotowywała jak najbardziej wykwalifikowana kadra. Z tego względu o ochronie klimatu będą mówić osoby, które po prostu się na tym znają, a wśród wykładowców jest dwóch współautorów raportu IPCC.

Prof. Zbigniew Kundzewicz i prof. Piotr Tryjanowski będą wykładowcami na tworzonym kierunku. Wybór wydziału, który jest liderem kierunku też nie jest przypadkowy. Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej działają prężnie jednostki, które prowadzą badania w zakresie skutków zmian klimatu na środowisko [...]

- naukawpolsce

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu chce chronić klimat

Studenci, po skończeniu studiów, mają wiedzieć, jak przebiega kryzys klimatyczny i rozumieć, jak można mu przeciwdziałać np. w skali lokalnej. UPP chce też, by absolwenci umieli zarządzać procesami transformacjami, którym będą podlegały przedsiębiorstwa w związku ze zmianami klimatu.

Jeśli więc interesują was tematy związane z ekologią i kryzysem klimatycznym, to ten kierunek został stworzony właśnie dla was! Świetnie, że polskie uczelnie coraz częściej myślą o takich przyszłościowych i potrzebnych kierunkach. Szkoda tylko, że dzieje się to dopiero teraz…

trwa ładowanie posta...

Źródło: naukawpolsce.pl, up.poznan.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Jaay,zgłoś
Może niech najpierw udowodnią, że te zmiany klimatu rzeczywiście istnieją...
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się