Tomasz Dorosz i rasistowski wpis

Atakuje dziecko. Rasistowski komentarz lidera Konfederacji

Źródło zdjęć: © Tomasz Dorosz / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,29.12.2023 16:45

Grupa internautów dokonała odkrycia, które wywróciło ich świat do góry nogami. Pewna marka odzieżowa współpracuje z czarnoskórymi modelkami podczas sesji zdjęciowych. Głos w sprawie zabrał niedoszły kandydat Konfederacji do Sejmu Tomasz Edward Dorosz.

Pewien internauta podzielił się z użytkownikami portalu X problemem, który nie daje mu zasnąć w nocy. Przeglądając ofertę marki odzieżowej Reserved, zainteresował się asortymentem dla dziewczyn w wieku do pięciu lat. Tam odkrył, że firma zaprosiła do współpracy czarnoskórą modelkę. Dziewczynka zapozowała do zdjęć w dziecięcej sukience.

"Hej, Reserved, czy według was tak wyglądają polskie dzieci?" - zapytał obserwatorów. Wpis wywołał lawinę reakcji i komentarzy. Zdobył ponad milion wyświetleń na portalu X.

Wypłata za granie w gry? Najlepsi zarabiają fortunę

Wpis na Twitterze
Wpis na Twitterze (Materiały własne , Twitter)

Afera o czarnoskórą modelkę

Wiele osób wyraziło dezaprobatę wobec internauty, który wziął na cel dziecko. "Wy to już nawet 5-letnie dzieci będziecie atakować w celach politycznych?" - zapytał streamer Sergiusz Górski, znany jako Nitrozyniak. "W sensie, że nie potrafisz sobie wyobrazić, jak takie ubrania będą wyglądać na białej dziewczynce czy o co ci chodzi?" - zapytał dziennikarz Krzysztof Stanowski.

"Tak. Takie dzieci w Polsce też mieszkają. Czasami mają też obywatelstwo polskie. Córka miała i ma takie dzieci w szkole. Naprawdę trzeba to wyjaśniać?", "Przecież na stronie nie ma słowa o narodowości. To jest dziewczynka, śliczna dziewczynka", "Tak wygląda dziecko. Bez względu na narodowość. Proponuję wszystkim abyśmy nie wciągali w gierki polityczne żadnych dzieci bez względu na pochodzenie czy kolor skóry". To tylko niektóre komentarze pod wpisem.

Lider Konfederacji atakuje dziecko

Do nagonki dołączył Tomasz Edward Dorosz. Mężczyzna startował z list Konfederacji w wyborach parlamentarnych w okręgu nr 31, lecz bez powodzenia. Zdobył 656 głosów poparcia.

Dorosz bez cienia wątpliwości stwierdził, że "tak nie może wyglądać polskie dziecko". Powód? "No bo murzyn nie może być Polakiem".

Tomasz Edward Dorosz na Twitterze
Tomasz Edward Dorosz na Twitterze (Materiały własne , Twitter)

Tipy na tanie podróże? O połowie z nich nie wiedziałeś

Zwróciliśmy się do marki Reserved z prośbą o komentarz w sprawie. Zaktualizujemy artykuł, gdy otrzymamy odpowiedź.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0