ciałopozytywność
20-letnia modelka sprzedaje zdjęcia nieogolonych pach. Żyje w luksusie
Riverdale

Gwiazda "Riverdale" zmaga się z obsesyjnymi myślami na temat swojego ciała

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Lili Reinhart
Anna RusakAnna Rusak,18.01.2022 08:29

Lili Reinhart, aktorka znana z serialu "Riverdale", dzieli się swoimi ciałopozytywnymi przemyśleniami. Obsesja piękna i standardy Hollywood sprawiły, że teraz zmaga się z obsesyjnymi myślami na temat swojej wagi.

bGyReXeH

Jeśli oglądaliście "Riverdale", to na pewno kojarzycie Lili Reinhart, która wcielała się w postać Betty. Serial już dawno odleciał w dość odległą galaktykę i raczej nie cieszy się taką popularnością jak kiedyś, ale aktorka wciąż działa w sieci i zwraca uwagę na poważne problemy.

Reinhart bardzo często w swoich social mediach zabiera głos w sprawie zdrowia psychicznego i dzieli się swoimi doświadczeniami. Otwarcie mówi o lękach, depresji, ostatnio podzieliła się z obserwatorami swoim przemyśleniami na temat negatywnego podejścia do ciała.

Riverdale, Sezon 1 - oficjalny zwiastun DVD (polskie napisy)

Lili Reinhart i obsesyjne myśli o ciele

Aktorka z "Riverdale" wyznała, że od jakiegoś czasu zmaga się z obsesyjnymi myślami na temat swojego ciała i wagi. Pomyślała, że podzieli się tym z odbiorcami, by uwrażliwić ich na ten problem. Reinhart uważa, że dzięki temu ktoś może poczuć się mniej samotny.

bGyReXeJ

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zmagałam się z obsesyjnymi myślami na temat mojego ciała/wagi, a w ostatnim tygodniu stało się to dość poważne.

trwa ładowanie posta...

Toksyczne standardy piękna Hollywood

Przyznała, że patrzyła w lustro i mocno naciągała swoją skórę, by sprawdzić, jak powinna wyglądać. Zwróciła też uwagę na toksyczne standardy piękna, które wciąż są w niej zakorzenione. Przyznała, że żałuje, że dorastała w czasach, w których media czciły tylko jeden rozmiar, jeden typ kobiecego ciała.

bGyReXeL


Trudno jest patrzeć na swoje ciało z miłością, a nie z krytyką. Wciąż się tego uczę. […] Nie sądziłam, że bycie w tej branży, która ma taką obsesję na punkcie kobiecych ciał i wagi, może kiedykolwiek zepsuć akceptację i pozytywne podejście do mojego ciała.

Aktorka "Riverdale" uwrażliwiła swoich odbiorców na promowany przez przemysł filmowy i telewizyjny fałszywy i niezdrowy paradygmat piękna. Napisała, że bardzo boli ją to, że tak wiele osób myśli o swoim ciele w negatywny sposób i zaapelowała do tego, by okazywać sobie nawzajem współczucie i życzliwość.

My możemy się do tego apelu tylko dołączyć. Pamiętajcie, że wasze ciała są wystarczające dokładnie w takiej formie, w jakiej są. Przypominamy też o ciałoneutralności i bodypositivity, bo to dwa ruchy, które najbardziej pomagają właśnie w takich momentach, gdy negatywnie i obsesyjnie zaczynamy myśleć o swoim ciele.

Lili Reinhart
Lili Reinhart (Instagram.com, Lili Reinhart)

Źródło: businessinsider.in

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Pierwsza bohaterka plus size Disneya. Bianka walczy z dysmorfofobią