zdrowie-psychiczne
Budka do rozmów… ZE ZMARŁYMI? Pomoc dla osób w żałobie z Japonii zawita do Warszawy
koala hug

5-latek zbudował "maszynę do przytulania" [mój wzruszometr nie wytrzymał]

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.03.2021 14:15

Avery, 5-latek z amerykańskiego stanu Nowy Jork, stworzył urządzenie, które umożliwia przytulanie się z zachowaniem pandemicznych zasad. Ten pomysł zasługuje na statuetkę Uroczej Nagrody Nobla.

bEJjsCUP

Jeśli ta historia nie zasługuje na statuetkę Uroczej Nagrody Nobla, to przynajmniej na film w reżyserii Damiena Chazelle'a. Zacznijmy od tego, że u Keri Stormsky, przedszkolanki ze stanu Nowy Jork, w 2016 roku zdiagnozowano nowotwór. Mimo choroby kobieta kontynuowała pracę z dziećmi, a kiedy zaczęła się pandemia COVID-19, to Keri – tak jak cały świat – przeszła na pracę zdalną.

Na tym etapie historii pojawia się Avery Green, 5-letni wychowanek przedszkolanki. Po roku siedzenia w domu chłopcu zaczęło doskwierać nauczanie zdalne, w związku z czym wymyślił, jak spotkać się ze swoją nauczycielką – zachowując dystans społeczny. Avery poprosił o pomoc rodziców i wspólnie zrobili "maszynę do przytulania", która pozwala "przytulić wszystkich na świecie".

bEJjsCUR

Jak wygląda "maszyna do przytulania"?

Konstrukcja jest niezwykle prosta w budowie. Przytulające się osoby oddziela plastikowa plandeka. Ponadto każdy uczestnik spotkania używa własnych toreb, aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo takiego kontaktu. Kiedy Avery i jego rodzice zbudowali "maszynę do przytulania", pojechali z nią pod dom Keri Stormsky. Relacja ze wzruszającego spotkania obiegła cały internet. Zobaczcie ją poniżej.

Przedszkolanka wzruszona spotkaniem ze swoim wychowankiem

Dziennikarze z "Good Morning America" skontaktowali się z mamą 5-letniego innowatora, która opowiedziała o szczegółach spotkania. – Keri była przeszczęśliwa. Krzyczała do męża i swoich dzieci, żeby wyszły z domu i zobaczyły, co przygotował dla niej jeden z wychowanków – powiedziała mama Avery’ego Greena. Jednocześnie podziękowała Keri za to, jak dobrze opiekuje się dziećmi w przedszkolu.

Jeśli ciekawi Was świat social mediów, to może zapiszecie się do klasy vlogerskiej w liceum w Słupsku?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Znęcali się nad nią psychicznie - teraz chce odszkodowania. Biegaczka pozywa trenera i firmę Nike