I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku otwiera klasę vlogerską!

Chcesz vlogować jak Marcin Dubiel? Liceum w Słupsku Cię tego nauczy!

Źródło zdjęć: © Laura Chouette / Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.03.2021 15:41

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku ogłosiło nabór do pierwszej w Polsce klasy o profilu vlogerskim. "Zbuduj własną markę w sieci", przekonuje placówka, a my przyglądamy się tematowi bliżej!

Kim w przyszłości chcą zostać nastolatki? Zgodnie z wynikami badania, o którym niedawno pisała Ania, aż 48% dziewczynek w wieku 10-15 lat marzy o karierze influencerki, youtuberki lub tiktokerki.

Cóż, kiedy na rynku jest na coś popyt, musi powstać usługa lub produkt, który tę potrzebę zaspokoi. Skoro nastolatki chcą żyć na wzór Lexy Chaplin, powstała klasa, która ich tego nauczy.

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku ogłosiło nabór do pierwszej w Polsce klasy o profilu vlogerskim. O rekrutacji napisały najważniejsze media w Polsce. Pedagogom i zespołowi odpowiadającemu za marketing placówki nie można więc odmówić, że wiedzą, jak odnaleźć się w internecie. Czego konkretnie będzie można się nauczyć w klasie o profilu vlogerskim w Słupsku?

Klasa vlogerska w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku

Podczas 4-letniej edukacji w klasie vlogerskiej uczeń dowie się, jak zbudować własną markę w internecie, jak zdobyć fanów i jak radzić sobie z hejtem i sukcesem. – Uczniowie tego profilu będą posiadali umiejętności graficzne, nauczą się nagrywać i montować materiał wideo, pisać scenariusze/artykuły, zbierać cenny content [...] – mówi Łukasz Janowski, dyrektor kreatywny szkoły ("Wirtualne Media").

trwa ładowanie posta...

Klasa vlogerska jest dla osób kreatywnych i aktywnych

Szkoła przekonuje, że nauka w klasie vlogerskiej to przepustka do kariery youtubera, vlogera, influencera, dziennikarza, fotografa lub dobrego marketingowca. Placówka potwierdzi zdobyte kompetencje odpowiednim certyfikatem. Jeśli chodzi o przedmioty, które znajdą się w ofercie profilu, to będą to m.in. – [...] fotografia i multimedia, marketing, edukacja dziennikarska – tłumaczy Łukasz Janowski.

– [...] nie jesteśmy jednak zwolennikami zamykania tej wiedzy w przedmiotach, chcielibyśmy by miało to formę warsztatów bez sztywnych ram, pozwalających na rozwój na wielu płaszczyznach. Zajęcia ogólnokształcące odbywać się będą do południa, po południu warsztaty związane z profilem, tak by mogli w nich brać udział uczniowie wszystkich profili (źródło: "Wirtualne Media").

- Łukasz Jankowski

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku zachęca do rekrutacji do klasy vlogerskiej, oferując dla pierwszych chętnych wartościowe bonusy. Dla członków prerekrutacji przewidziane są warsztaty z udziałem Arkadiusza "Pana" Pawłowskiego – komika, eks-twarzy Fame MMA – który 24 kwietnia "opowie o Hejcie i radzeniu sobie z sukcesem".

Skoro jesteśmy w temacie influencerów, przeczytajcie wywiad z Karoliną Witaszek – królową czarnego humoru na TikToku!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0