Trend "Getting Arrested" - o co tutaj chodzi?

Nowy trend na TikToku romantyzuje przestępców. Aresztowanie jest HOT?

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,06.09.2021 17:02

Trend o nieoficjalnej nazwie "Getting Arrested" polega na tym, że użytkownicy TikToka - w tym przypadku zazwyczaj chodzi o białych, młodych mężczyzn - udają, że zostali aresztowani, ale tak, jakby spełniali w ten sposób swoje fantazje.

Kiedy jeden trend na TikToku się kończy, drugi się zaczyna. Niedawno pisałem o "Milk Crate Challenge", czyli wyzwaniu polegającym na tym, aby wejść na schody ustawione ze skrzynek po mleku. Uczestnicy tego wyzwania ponosili ciężkie obrażenia, kiedy spadali ze schodów, dlatego TikTok zakazał promowania challenge'u. Czy podobnie stanie się z nowym hitem serwisu, czyli trendem "Getting Arrested"?

Trend "Getting Arrested" zjednał sympatię pewnej grupy twórców. Chodzi o białych, młodych mężczyzn, którzy udają, że zostali aresztowani. Rzucają się na ścianę, za plecami wymachując rękami tak, jakby policjant właśnie skuwał ich kajdankami. Często spotykanym elementem tiktoka utrzymanego w tej konwencji jest moment, gdy aresztant przygryza wargę, spogląda w obiektyw kamery i mówi: "Kocham cię".

Trend "Getting Arrested" obrzydza twórczość Rihanny

Jeśli zmarszczki na Waszych twarzach jeszcze nie uformowały się w kształt "WTF", no to teraz na pewno tak się stanie. Kolejnym charakterystycznym elementem "Getting Arrested" jest bowiem cover piosenki "Diamonds" Rihanny. Kiedy fejkowy policjant rzuca nieszczęśliwego aresztanta o ścianę, podkład muzyczny ulega wyciszeniu, tak aby "przestępca" mógł rozmarzonym wzrokiem spojrzeć na widza.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Kogo aresztowali jako pierwszego?

Nie wiadomo, kto i gdzie rozpoczął trend na odwzorowywanie fejkowych aresztowań. Zagraniczne serwisy podają, że pierwsze filmy na ten temat zaczęły się ukazywać na TikToku w połowie sierpnia. 13 sierpnia @gage.bills - twórca specjalizujący się w tematyce "więziennych fantazji" - wrzucił klip, który odnosi się do bohatera serialu "Outer Banks" Netflixa.

trwa ładowanie posta...

14 sierpnia tiktoker @itsmeluke_ wrzucił wideo, na którym poszedł o krok dalej - widzimy bowiem, jak twórca odgrywa scenę aresztowania, która na której dzisiaj wzorują się setki innych użytkowników serwisu.

trwa ładowanie posta...

W miarę jak trend "Getting Arrested" zdobywa popularność, tiktokerzy podejmują temat na coraz różniejsze sposoby. Obecnie w serwisie można znaleźć wiele parodii lub humorystycznych duetów na temat fejkowego aresztowania - i bardzo dobrze, bo na początku "Getting Arrested" było zbyt patetyczne.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3