Polska triathlonistka zaatakowana gazem pieprzowym

Triathlonistka zaatakowana gazem. Pojawiły się groźby śmierci

Źródło zdjęć: © Instagram: nataliarypel / Canva, Instagram: nataliarypel
Weronika Paliczka,
01.09.2023 13:45

Polska triathlonistka Natalia Rypel została zaatakowana gazem pieprzowym podczas treningu rowerowego. Mężczyzna, który napadł na kobietę, uważa, że wina była po jej stronie.

Natalia Rypel, polska triathlonistka, została zaatakowana podczas treningu kolarskiego do poznańskiego Iron Mana. Do napaści doszło w niedzielę 27 sierpnia w miejscowości Kędzierzyn-Koźle. Agresorem był kierowca, któremu nie podobało się, że Rypel jechała po drodze, zamiast - ścieżce rowerowej.

trwa ładowanie posta...

Wyzwiska, krzyki i gaz pieprzowy

Natalia Rypel w spokoju wykonywała trening na rowerze czasowym, gdy w pewnym momencie wyprzedził ją kierowca samochodu, nie zachowując przy tym wymaganego dystansu. Swoją irytację postanowił wyrazić za pomocą klaksonu. Rypel w rozmowie z akademią triathlonu przyznała, że krzyknęła do kierowcy, co dodatkowo go rozjuszyło.

Mężczyzna postanowił ukarać triathlonistkę, gwałtownie hamując, przyspieszając, spychając kobietę z drogi i trąbiąc. Aby zablokować zachowanie kierowcy, Rypel wyprzedziła samochód i jechała środkiem drogi. Gdy dojechali do skrzyżowania, doszło do eskalacji przemocy.

trwa ładowanie posta...

"Nienawiść do drugiego człowieka jest nie do opisania"

Jak powiedziała sportowczyni w rozmowie z Akademią Triathlonu: "Zaczął krzyczeć, że nie znam przepisów, że 'tam jest ścieżka rowerowa' i 'jedź ty stara k…, bo cię zaj…'. Ja powiedziałam, że to on, nie zna przepisów. Zaczął grozić, że mnie 'zaj…'. Krzyknęłam: 'no to dawaj". W odpowiedzi kierowca dwa razy zaatakował kobietę gazem pieprzowym.

Na swoim Instagramie Natalia Rypel napisała: "Tego weekendu z pewnością nie mogę zaliczyć do udanych. Miały być zawody, potem ostatnia zakładka przed ironmanpoland Poznan, a skończyło się na "dochodzeniu do siebie" po dosłownej napaści na mnie na rowerze! Zostałam najpierw zwyzywana, zastraszona a na koniec dwukrotnie spryskana prosto w twarz gazem pieprzowym (nikomu tego nie życzę)… a wykonywałam tylko trening."

Kontynuując swoją wypowiedź, zawodniczka podziękowała osobom, które pomogły jej po zdarzeniu: "Nienawiść do drugiego człowieka tego pana jest nie do opisania. Próbuje szybko się pozbierać do niedzielnego startu, co z pewnością nie będzie łatwe. Dziękuje za pomoc Panu świadkowi oraz jego rodzinie. Bardzo Was proszę o udostępnienia, ku przestrodze i żeby temu człowiekowi (chyba) nie uszło to na sucho!"

Kierowca poczuł się pokrzywdzony

Agresywny mężczyzna stwierdził, że to Natalia Rypel stanowiła niebezpieczeństwo w ruchu drogowym, postanowił więc wezwać policję. Policjanci po przybyciu na miejsce nie chcieli zapoznać się z materiałem wideo zebranym przez uczestniczkę triathlonu oraz świadka zdarzenia. W związku z tym Rypel zapowiedziała złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Jacel,zgłoś
Fajne to dziennikarstwo, takie nie za rzetelne. Pani rowerzystka najpierw zajeżdża drogę, uszkadza samochód, a potem ma pretensje że ją zatrzymują?
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się