popkultura
"Pageboy". Elliot Page napisał książkę o transpłciowości
Jaś Kapela leży w szpitalu ze złamaną żuchwą

Jaś Kapela w szpitalu po laniu od Skolima. "Mam złamaną żuchwę"

Źródło zdjęć: © Vibez / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.07.2022 12:30

Jaś Kapela zapowiada przerwę od freak fightów. Zawodnik Prime Show MMA leży w szpitalu ze złamaną żuchwą i palcem po walce z Konradem "Skolimem" Skolimowskim. Lekarze zalecają mu półroczną przerwę od oktagonu.

9 lipca odbyła się druga gala Prime Show MMA. To federacja, którą promował patoyoutuber Kamerzysta. Jednym z najbardziej wyczekiwanych freak fightów wieczoru było starcie Jasia Kapeli ze Skolimem. Publicysta i poeta przegrał tę walkę przez techniczny nokaut. W drugiej rundzie przeciwnik wyprowadził serię ciosów na głowę Jasia, w związku z czym sędzia musiał przerwać pojedynek.

Jaś Kapela dopiero po ponad tygodniu od walki wyjawił na Instagramie, że z poważnymi urazami trafił do szpitala. - Ten krzyżowiec discopolowiec, na którego wpadłem w oktagonie, złamał mi żuchwę w obronie honoru swojej starej i JP2 - stwierdził Kapela.

Palec musiałem sobie chyba złamać sam na jego zakutym łbie. Chętnie to zrobię jeszcze raz, ale najpierw musi mi się wszystko zrosnąć, więc trzymajcie kciuki, żebym wrócił silniejszy, bo że będę mądrzejszy, to już nie ma raczej perspektyw, więc proszę mi nawet tego nie sugerować.

- Jaś Kapela
trwa ładowanie posta...

Jaś Kapela zapowiada przerwę od freak fightów

Jaś Kapela w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl powiedział, że urazy wykluczają go z walki na pewien czas, ale nie zamierza kończyć kariery we freak fightach. - Co najmniej pół roku: tyle lekarze zakazują mi walczyć, a potem prawdopodobnie wrócę. Zaznaczam, że pobyt w szpitalu nie komplikuje mi pracy publicystycznej, a stan mojego zdrowia jest stabilny, żuchwa się musi zrosnąć - stwierdził Kapela.

Problemy Jasia Kapeli z tatuażem

Jaś Kapela być może odbędzie kolejną walkę przed obliczem sądu. Tomasz Bartosiak, członek zarządu Fundacji Patriotyzm i Wolność, zapowiedział donos do prokuratury wobec lewicowego publicysty i poety. Przedmiotem konfliktu jest tatuaż "JPIIGMD", który Jaś Kapela ma na klatce piersiowej. Przed walką Kapela wyjaśnił, że tatuaż oznacza "Jan Paweł II gwałcił małe dzieci".

Publicysta w komentarzu, udzielonym dla serwisu Wirtualnemedia.pl, powiedział, że nie chodzi mu o obrażanie papieża Polaka. - Tatuaż to pewna metafora. (...) Idzie raczej o zwrócenie uwagi na problem, jakim jest tuszowanie spraw pedofilskich w Kościele Katolickim. To odbywa się ciągle. Myślę, że taka sprawa mogłaby być okazją do nagłośnienia tego problemu, który niestety w Polsce ciągle nie został rozwiązany.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Może afera znajdzie rozwiązanie w oktagonie? Oczywiście, kiedy Jaś Kapela wyleczy złamaną żuchwę i palec.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Jenna Ortega kręciła scenę tańca w "Wednesday" chora. Miała COVID-19