Ksiądz słucha przeróbki Fagaty

Znany ksiądz słucha Fagaty? "Jestem katoliczka spod Konina"

Źródło zdjęć: © Fagata, Ksiądz z osiedla / Instagram, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.03.2024 10:30

Ksiądz Rafał Główczyński, znany na TikToku jako "Ksiądz z osiedla", zbiera chętnych na wydarzenie charytatywne. Wybrał dość nietypowy sposób promocji. Sięgnął pod przeróbkę utworu "Bandycka jazda" Fagaty.

"Ja jestem Fagata..." - kto nie kojarzy tych słów, ten w ostatnich miesiącach prawdopodobnie nie wchodził do internetu. Nie ma czego żałować, ponieważ mowa o piosence "Bandycka jazda" autorstwa influencerki Agaty Fąk, znanej jako "Fagata".

"Ja jestem Fagata, s*xy c*pka spod Konina" - tak brzmi cały pierwszy wers "Bandyckiej jazdy". Dalsza część utworu pozostaje na równie "wysokim" poziomie inwencji poetyckiej: "Dupa taka duża, że jej szkoda nie wypinać. Jak nie masz sześciu zer na koncie, nawet nie podbijaj. Dziś loty private jetem, kiedyś luksus to był Freenow".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

FAGATA - Bandycka jazda

"Bandycka jazda" Fagaty podbija internet

Piosence towarzyszy teledysk, na którym Fagata macha przed obiektywem pokaźnymi efektami wielu operacji plastycznych. Jak często w takich przypadkach bywa, "Bandycka jazda" zdobyła ogromną popularność. W dwa miesiące po publikacji ma ponad 4 mln wyświetleń na YouTube. Piosenka doczekała się szeregu przeróbek i nietypowych reinterpretacji. Do najsłynniejszych należy cover w wykonaniu Piotra Skowyrskiego "Izaka" czy wykonanie utworu na przesłuchaniu do amerykańskiego college'u.

Jeśli kogoś razi wulgarne słownictwo w "Bandyckiej jeździe", może sięgnąć po katolickie wykonanie utworu. Tekst uległ radykalnej zmianie, bo oto podmiot liryczny przestaje chwalić się potężnymi pośladkami, a wyznaje wierność Bogu:

"Ja jestem Fagata, katoliczka spod Konina. Na pierwszym miejscu jest Bóg, na drugim religia. Jak nie chodzisz do kościoła, to nawet nie podbijaj" - brzmi katolicka przeróbka "Bandyckiej jazdy". Niewykluczone, że Fagata mogłaby stworzyć taki utwór, kiedy jako anonimowa nastolatka szczytem jej marzeń była kariera jako architektka.

trwa ładowanie posta...

Ksiądz z osiedla słucha Fagaty

Katolicką wersję szlagieru Fagaty wykorzystał ksiądz Rafał Główczyński, znany na TikToku jako "Ksiądz z osiedla". Duchowny należy do zgromadzenia zakonnego księży Salwatorianów. Opiekuje się grupą młodzieżową, organizuje akcje charytatywne i uczy w szkole. Jest również gwiazdą TikToka, na którym obserwuje go ponad 120 tys. fanów.

Duchowny na filmie udostępnionym na TikToku buja się do przeróbki "Bandyckiej jazdy". Za jego plecami stoją nastolatkowie, którzy dobrze się bawią. Nietypowy film jest formą promocji wydarzenia sportowego. Chodzi o charytatywny turniej siatkówki, który odbędzie się w sobotę 16 marca na ul. Krasnowolskiej 50 w Warszawie. Wpisowymi są paczki żywnościowe dla ubogich. Kto przyjdzie na wydarzenie bez drużyny, organizatorzy pomogą mu skompletować skład na miejscu.

trwa ładowanie posta...

Co tam u Fagaty?

Tymczasem Fagata nie zamierza osiąść na laurach. Nagrywa kolejne utwory i zaprasza do współpracy zagranicznych artystów. Influencerka połączyła siły z raperem Lil Gnarem. Efektem kolaboracji, której nikt się nie spodziewał - i nikt nie potrzebował - jest piosenka "Kubki". Utwór nie osiągnął takiej popularności jak "Bandycka jazda", chociaż Fagata naprawdę starała mu się dorównać zarówno w warstwie lirycznej, jak i w teledysku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fagata X Lil Gnar - Kubki (Official Video)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
powidzanie,zgłoś
U nas ksiądz to pseudonim?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kamil,zgłoś
Rafał i Agata to są dwie tikrokerki z seksi pośladami. Lubię je obie.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się