Znany ksiądz słucha Fagaty? "Jestem katoliczka spod Konina"
Ksiądz Rafał Główczyński, znany na TikToku jako "Ksiądz z osiedla", zbiera chętnych na wydarzenie charytatywne. Wybrał dość nietypowy sposób promocji. Sięgnął pod przeróbkę utworu "Bandycka jazda" Fagaty.
"Ja jestem Fagata..." - kto nie kojarzy tych słów, ten w ostatnich miesiącach prawdopodobnie nie wchodził do internetu. Nie ma czego żałować, ponieważ mowa o piosence "Bandycka jazda" autorstwa influencerki Agaty Fąk, znanej jako "Fagata".
Podobne
- Fagata na radarze księdza. Duchowny rzucił jej wyzwanie
- High League kasuje wpisy. Zaczepili aresztowanego polityka PiS
- "Kłamie i manipuluje". Prawnik Marcin Kruszewski w ogniu krytyki
- Tatuaż obraża uczucia religijne? Jaś Kapela chce być skazany
- Edzio podbija "Mam Talent". Komentarz Prokopa wygrał wszystko
"Ja jestem Fagata, s*xy c*pka spod Konina" - tak brzmi cały pierwszy wers "Bandyckiej jazdy". Dalsza część utworu pozostaje na równie "wysokim" poziomie inwencji poetyckiej: "Dupa taka duża, że jej szkoda nie wypinać. Jak nie masz sześciu zer na koncie, nawet nie podbijaj. Dziś loty private jetem, kiedyś luksus to był Freenow".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
FAGATA - Bandycka jazda
"Bandycka jazda" Fagaty podbija internet
Piosence towarzyszy teledysk, na którym Fagata macha przed obiektywem pokaźnymi efektami wielu operacji plastycznych. Jak często w takich przypadkach bywa, "Bandycka jazda" zdobyła ogromną popularność. W dwa miesiące po publikacji ma ponad 4 mln wyświetleń na YouTube. Piosenka doczekała się szeregu przeróbek i nietypowych reinterpretacji. Do najsłynniejszych należy cover w wykonaniu Piotra Skowyrskiego "Izaka" czy wykonanie utworu na przesłuchaniu do amerykańskiego college'u.
Jeśli kogoś razi wulgarne słownictwo w "Bandyckiej jeździe", może sięgnąć po katolickie wykonanie utworu. Tekst uległ radykalnej zmianie, bo oto podmiot liryczny przestaje chwalić się potężnymi pośladkami, a wyznaje wierność Bogu:
"Ja jestem Fagata, katoliczka spod Konina. Na pierwszym miejscu jest Bóg, na drugim religia. Jak nie chodzisz do kościoła, to nawet nie podbijaj" - brzmi katolicka przeróbka "Bandyckiej jazdy". Niewykluczone, że Fagata mogłaby stworzyć taki utwór, kiedy jako anonimowa nastolatka szczytem jej marzeń była kariera jako architektka.
Ksiądz z osiedla słucha Fagaty
Katolicką wersję szlagieru Fagaty wykorzystał ksiądz Rafał Główczyński, znany na TikToku jako "Ksiądz z osiedla". Duchowny należy do zgromadzenia zakonnego księży Salwatorianów. Opiekuje się grupą młodzieżową, organizuje akcje charytatywne i uczy w szkole. Jest również gwiazdą TikToka, na którym obserwuje go ponad 120 tys. fanów.
Duchowny na filmie udostępnionym na TikToku buja się do przeróbki "Bandyckiej jazdy". Za jego plecami stoją nastolatkowie, którzy dobrze się bawią. Nietypowy film jest formą promocji wydarzenia sportowego. Chodzi o charytatywny turniej siatkówki, który odbędzie się w sobotę 16 marca na ul. Krasnowolskiej 50 w Warszawie. Wpisowymi są paczki żywnościowe dla ubogich. Kto przyjdzie na wydarzenie bez drużyny, organizatorzy pomogą mu skompletować skład na miejscu.
Co tam u Fagaty?
Tymczasem Fagata nie zamierza osiąść na laurach. Nagrywa kolejne utwory i zaprasza do współpracy zagranicznych artystów. Influencerka połączyła siły z raperem Lil Gnarem. Efektem kolaboracji, której nikt się nie spodziewał - i nikt nie potrzebował - jest piosenka "Kubki". Utwór nie osiągnął takiej popularności jak "Bandycka jazda", chociaż Fagata naprawdę starała mu się dorównać zarówno w warstwie lirycznej, jak i w teledysku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Fagata X Lil Gnar - Kubki (Official Video)
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół