Usługa "Dla niej" od Free Now

Free Now wprowadza usługę "Dla niej". Taksówki prowadzone przez kobiety dla kobiet

Źródło zdjęć: © Canva, Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.03.2022 13:00

"Dla niej" to nowa funkcja w aplikacji do zamawiania przejazdów Free Now. Pozwala ona zamówić pasażerkom podróż z kierowczyniam taxi. Rozwiązanie, które jest na razie dostępne jedynie w Trójmieście, ma na celu poprawić komfort przejazdu kobietom.

Free Now jest jedną z kilku dostępnych na polskim rynku aplikacji do zamawiania przejazdów. Firma rozpoczęła promocję nowej usługi "Dla niej", z której skorzystać mogą jedynie kobiety. To usługa stworzona z myślą o pasażerkach, które odczuwają większy komfort, kiedy podróżują z kierowczynią. Program działa testowo w Trójmieście, ale Free Now nie wyklucza, że "Dla niej" trafi do kolejnych polskich miast.

Według danych przewoźnika aż 95% badanych kierowczyń współpracujących z firmą Free Now przyznaje, że pasażerki czują się bardziej komfortowo jadąc z kobietą. Z kolei 82% badanych zgadza się, że taka usługa pozytywnie wpłynie na promowanie kobiet w branży taxi. Ponadto firma za pomocą swojej nowej usługi chce walczyć ze stereotypem, że taksówkarstwem zajmują się wyłącznie mężczyźni.

trwa ładowanie posta...

"Dla niej" od Free Now - jak działa?

Usługa "Dla niej" w aplikacji Free Now jest widoczna dla wszystkich użytkowników w Trójmieście oraz wyłącznie dla kierowczyń taxi. Jeśli kierowczyni widzi, że zamawiającym usługę jest mężczyzna, może odrzucić zlecenie bez konsekwencji w postaci opłaty anulacyjnej. Kierowczynie współpracujące z Free Now mają dostęp do wszystkich zleceń z serwisu i mogą je przyjmować dobrowolnie.

Firma zaznacza, że czas oczekiwania na przejazd w ramach usługi "Dla niej" może być dłuższy niż zwykle. Wynika to z tego, że odsetek kierowczyń we flocie Free Now jest niewielki.

Dla niej
Dla niej (Free Now)
Dla niej
Dla niej (Free Now)

Reakcja na skandale z molestowaniem?

Można podejrzewać, że program "Dla niej" jest odpowiedzią na pogarszającą się renomę aplikacji świadczących usługi przewozowe. Co jakiś czas media nagłaśniają historie o próbach gwałtu dokonywanych przez taksówkarzy. Najbardziej bulwersujący przypadek molestowania w ostatnich miesiącach nagłośniła sama pasażerka, która opisała swoją historię na Facebooku.

Kobietę napastował wówczas kierowca współpracujący z firmą Bolt. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Miejmy nadzieję, że usługa "Dla niej" będzie inspiracją dla innych aplikacji przewozowych w naszym kraju.

Źródło: nowymarketing.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0