Znaleźli sposób na turystów. Nie uwierzysz, co wymyślili

Znaleźli sposób na turystów. Nie uwierzysz, co wymyślili

Źródło zdjęć: © vibez / canva
Weronika Plucińska,
19.06.2023 16:45

Twórcy filmów oraz seriali wykorzystują różne miejsca do nakręcenia scen. Po premierze danej produkcji pokazane w niej miejscowości stają się atrakcją turystyczną. Nie podoba się to mieszkańcom niektórych z tych miast. Władze jednego z nich wprowadziły jedną zasadę.

"Crash Landing on You" to koreański komediodramat, który premierę miał w 2019 r. Możemy go oglądać na serwisie streamingowym Netflix. Serial opowiada o bogatej kobiecie z Korei Południowej. Bohaterka trafia w góry po wypadku na paralotni i zakochuje się w oficerze z Korei Północnej.

Ekipa pracująca przy produkcji serialu niektóre sceny kręciła w wiosce Iseltwald (Szwajcaria) nad jeziorem Biel. Po zdobyciu popularności setki widzów tego serialu zaczęło odwiedzać miasteczko.

Crash Landing on You | Official Trailer #1 | Netflix [ENG SUB]

Władze wprowadzają opłatę za selfie

Duża liczba turystów nie podoba się jednak mieszkańcom wioski. Jak podaje portal szwajcarskiego radia SRF, od 2022 r. miasteczko osiągnęło rekordową liczbę odwiedzających. Turystami są głównie Koreańczycy, którzy chcą zrobić sobie zdjęcie na niewielkim molo.

Jak podaje SRF, w centrum wsi jest chaos komunikacyjny. Autobusy przywożą zwiedzających, jednocześnie blokując drogi. Gmina znalazła na to pewien sposób.

Od kwietnia 2023 r. władze gminne wprowadziły opłatę za zrobienie zdjęcia na molo. Każdy turysta, który chce uwiecznić molo nad jeziorem Biel, musi zapłacić pięć franków szwajcarskich, czyli prawie 23 zł.

źródło: wirtualnemedia.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Krupówki,zgłoś
Wolny świat i nie można?
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Stefan,zgłoś
Ale pierdoły
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się