Polskie nowości w 2023 na Netflix

Netflix przedstawia 12 polskich produkcji na 2023 r. Jest na co czekać?

Źródło zdjęć: © Facebook, Jakub Żulczyk
Anna RusakAnna Rusak,23.03.2023 10:45

Netflix stawia na polskie powieści i robi ukłon w stronę naszej kultury 12 nowymi zapowiedzianymi na 2023 r. produkcjami. Przed nami trzy nowe seriale i dziewięć filmów, a czekać warto nie tylko na "Informację zwrotną" Jakuba Żulczyka.

Netflix wciąż współpracuje z polskimi twórcami, W tym roku dostaniemy jeszcze w sumie 12 nowych rodzimych filmów i seriali. Platforma przedstawiła plany na 2023 rok i zapowiedziała sporo nowości oraz długo wyczekiwane produkcje.

To nie tylko "Informacja zwrotna", czyli ekranizacja powieści Jakuba Żulczyka, ale także serial o młodej Romce, która wraca do Polski i adaptacja "Fanfika" Natalii Osińskiej. Nie brakuje też komedii romantycznych i kina akcji. Czy którejś z produkcji uda się pobić zeszłoroczny sukces "Wielkiej Wody"?

"Informacja zwrotna" na Netfliksie

"Informacja zwrotna" to powieść Jakuba Żulczyka przedstawiająca historię uzależnionego od alkoholu byłego muzyka Marcina Kani, który chce odnaleźć swojego zaginionego syna. W roli głównej zobaczymy Arkadiusza Jakubika, a serial wyreżyserował Leszek Dawid.

Żulczyk w poście na Facebooku napisał, że jest bardzo podekscytowany tą wiadomością i dodał, że to najprawdopodobniej nie jest jego ostatnie słowo w Netfliksie. Data premiery "Informacji zwrotnej" nie jest jeszcze podana, ale serialu możemy się spodziewać raczej w drugiej połowie 2023 roku.

W tym roku czekają nas jeszcze dwa polskie seriale. Netflix zapowiedział "Absolutnych debiutantów" Kamili Tarabury i Katarzyny Warzechy, których fabuła będzie toczyła się nad morzem, a także "Infamię". Ten serial w reżyserii Anny Maliszewskiej i Kuby Czekaja ma opowiadać o młodej Romce, która przeprowadza się z rodziną do Polski po latach życia w Wielkiej Brytanii.

trwa ładowanie posta...

Polskie filmy na Netflix 2023 rok

Filmów planowanych przez Netflix na 2023 rok jest znacznie więcej niż seriali. Oczywiście wśród nich znajdują się wcześniej zapowiadane produkcje takie jak ekranizacja "Znachora" oraz "Pana Samochodzika i Templariuszy". Netflix zadecydowanie lubi ekranizować polskie powieści, bo do tego grona dołączył też "Fanfik" Natalii Osińskiej.

Spokojnie, nie zabraknie też kina akcji. W tym roku zobaczymy "Dzień Matki" z Agnieszką Grochowską, która wystąpi w roli byłej agentki do zadań specjalnych. Znalazło się też miejsce dla młodego pokolenia. Na Netfliksie w 2023 pojawi się "Freestyle" z Maciejem Musiałowskim w roli głównej. Zapowiedzi z tego gatunku zamyka "Operacja Soulcatcher" w reżyserii reż. Daniela Markowicza.

Będą też oczywiście komedie romantyczne, bo przecież nie może ich zabraknąć w polskiej kinematografii nawet na Netfliksie. Platforma w 2023 zaprezentuje "Miłość do kwadratu bez granic" z Adrianną Chlebicką i Mateuszem Banasiukiem oraz "Gorzko, gorzko" w reżyserii Tomasza Koneckiego, którego możecie kojarzyć z filmów "Lejdis" czy "Testosteron".

Netflix przedstawia nowości z Polski na 2023 rok

Wszystkie nowe produkcje mają być ukłonem w stronę naszej kultury i różnorodności gatunkowej. Pełną listę filmów i seriali od Netfliksa znajdziecie poniżej. Niestety, na daty premiery tych produkcji pewnie będziemy musieli chwilę poczekać.

"W tym roku inwestujemy nie tylko w tytuły osadzone w rozmaitych gatunkach, ale i w rozwój produkcji na podstawie znanych polskich powieści. Możemy też spodziewać się nowatorskich i odważnych filmów czerpiących z różnorodnych konwencji. Nie wątpię, że nadchodzące premiery nie tylko przyciągną wielu nowych widzów, ale i pokażą talent polskich twórców" - zaznacza w oficjalnym komunikacie Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netflix, cytowany przez PAP.

12 polskich produkcji Netflix lista:

 • "Informacja zwrotna" (reż. Leszek Dawid)
 • "Absolutni debiutanci" (reż. Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha)
 • "Infamia" (reż. Anna Maliszewska i Kuba Czekaj)
 • "Pan Samochodzik i Templariusze" (reż. Antoni Nykowski)
 • "Znachor" (reż. Michał Gazda)
 • "Fanfik" (reż. Marta Karwowska)
 • "Dzień Matki" (reż. Mateusz Rakowicz)
 • "Freestyle" (reż. Maciek Bochniak)
 • "Fenomen" (reż. Maciej Barczewski)
 • Gorzko, gorzko" (reż. Tomasz Konecki)
 • "Miłość do kwadratu bez granic" (reż. Filip Zylber)
 • "Operacja Soulcatcher" (reż. Daniel Markowicz)

Tylko na Netflix / polskie premiery w 2023

Źródło: PAP

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 0
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 3
 • emoji kupka - liczba głosów: 154