Zbeszcześcił świątynię w Watykanie. Kościół podjął radykalne kroki

Zbezcześcił świątynię w Watykanie. Kościół podjął radykalne kroki

Źródło zdjęć: © vibez / canva
Weronika Plucińska,
06.06.2023 10:15

Wojna w Ukrainie trwa już kilkanaście miesięcy i powoduje różne emocje oraz zachowania ludzi. Niektórzy jeżdżą na granicę pomagać, a inni modlą się o pokój. Pewien Rosjanin postanowił zamanifestować to, co myśli o sytuacji w Ukrainie w inny sposób. Władze Watykanu nie były zadowolone.

34-letni Rosjanin, który posługiwał się polskim paszportem, pojechał do Watykanu, a następnie udał się do Bazyliki Św. Piotra. Nie była to jednak zwykła wizyta w miejscu religijnym. Włoskie media podają, że mężczyzna sprowokował własnym zachowaniem władze bazyliki do podjęcia radykalnych czynności.

Przyszedł bez ubrań do Kościoła?

34-latek po pewnym czasie od pojawienia się w bazylice postanowił zdjąć ubranie i stanąć na ołtarzu. Na plecach miał napis "Ratujmy dzieci Ukrainy". Jak wyjaśniał służbom mundurowym, tym sposobem chciał zwrócić uwagę ludzi na tragedię, jaka dzieje się w Ukrainie.

Jednocześnie jego celem było wywołanie zainteresowania mediów faktem, że ukraińskie dzieci są wywożone do Rosji. Rosjanina natychmiast przejęli watykańscy strażnicy, którzy następnie przekazali go włoskiej policji.

trwa ładowanie posta...

Obrzęd oczyszczenia kościoła po nagim mężczyźnie

W konsekwencji tego, co się stało przeprowadzono nabożeństwo nazywane "obrzędem oczyszczenia". Odbyło się przed głównym ołtarzem w Bazylice Św. Piotra, co jest wymagane przez prawo kanoniczne.

Ołtarz, przed którym posługuje papież Franciszek, został pobłogosławiony wodą święconą. Prowadzący całe nabożeństwo kard. Mauro Gambetti stwierdził, że zatrzymany Rosjanin popełnił grzeszny oraz niewłaściwy i "naprawdę godny ubolewania gest".

źródło: polsatnews.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0