lifestyle
Czarny hot dog. Black Dog jest już w sklepach sieci Żabka [RECENZJA]
Megan Rohrer

Pierwsze transpłciowe biskupcze odprawiło nabożeństwo. Społeczność LGBTQ+ świętuje

Źródło zdjęć: © Megan Rohrer / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.09.2021 13:07

W maju 2021 roku Megan Rohrer (które używa neutralnego płciowo zaimka "they") zostało mianowane na pierwsze transpłciowe biskupcze Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Ameryce. 11 września kapłańcze objęło swą posadę podczas nabożeństwa w Katedrze Łaski Bożej w San Francisco.

bGxnAVTT

Megan Rohrer będzie posługiwało sześcioletnią kadencję biskupcze synodu Sierra Pacific, nadzorując w północnej Kalifornii i północnej Nevadzie prawie 200 zborów. Synod Sierra Pacific jest jednym z 65 synodów Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Ameryce. Rohrer zostało wybrane na to stanowisko w maju tego roku po tym, jak poprzedni biskup przeszedł na emeryturę.

Rohrer jest pierwszą otwarcie transpłciową osobą wybraną na tak wysokie stanowisko w hierarchii kościelnej spośród wszystkich odłamów chrześcijaństwa. - To onieśmielające wyzwanie - stwierdziło biskupcze. - Jest to misja większa ode mnie, bo dotyczy służenia Bogu i tworzenia historii, która dużo znaczy dla wielu ludzi.

bGxnAVTV

Czuję się onieśmielone potokiem miłości i wsparcia, które do mnie trafiło ze strony Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Ameryce oraz ekumenicznych partnerów.

- Megan Rohrer
trwa ładowanie posta...

Transpłciowe biskupcze zapowiada pracę na rzecz potrzebujących

- Wprowadzenie mnie w urząd biskupcze było świętem dla luteran - stwierdziło kapłańcze, deklarując pracę na rzecz sprawiedliwości rasowej, ekonomicznej oraz klimatycznej zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Biskupcze skupi się również na rozwiązywaniu problemów takich jak bezdomność, nierówności rasowe oraz głód.

trwa ładowanie posta...

Rohrer ma nadzieję, że pomoże obalić stereotypy na temat niektórych społeczności chrześcijańskich oraz stanie się pozytywnym wzorem dla transpłciowych nastolatków. Biskupcze zamierza uświadamiać wiernych, jacy naprawdę są transpłciowi ludzie.

bGxnAVTX

Czuję ekscytację, bo coraz więcej osób transpłciowych i niebinarnych zdaje sobie sprawę, że istnieje szerokie spektrum możliwości wyrażania siebie, że możesz być blisko Boga i być blisko ze swoją rodziną.

- Megan Rohrer
trwa ładowanie posta...

Megan Rohrer - kim jest?

Rohrer urodziło się w 1980 roku w małym miasteczku w Południowej Dakocie. W trakcie studiów na Uniwersytecie Augustana dokonało coming outu jako gej, za co spotkało się z groźbamipróbami "wyleczenia" ze strony kolegów z roku.

bGxnAVUd

Kiedy Rohrer przeprowadziło się do San Francisco, zaczęło się identyfikować jako osoba transpłciowa. Rohrer otrzymało święcenia kapłańskie w 2006 roku, stając się pierwszą jawnie transpłciową osobą wyświęconą przez Kościół Ewangelicko-Luterański w Ameryce.

trwa ładowanie posta...

Źródła: Insider, NPR, Upworthy, San Francisco Chronicle

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Ikana,zgłoś
Każdy ma prawo żyć jak chce i nawet tworzyć swoje kościoły. … Oczywiście chrześcijanie powinni pamiętać o miłości i szacunku bliźniego oraz o tym ,ze nie mamy prawa osadzać innych. Należy jednak zwrócić uwagę, ze kościół ten nie jest już kościołem chrześcijańskim i niewiele ma wspólnego z nauka Chrystusa i Biblia
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Hubert,zgłoś
Ani to Kościół, ani to biskup, przebrać każdy się może..
Odpowiedz
9
like
1
dislike
Duck,zgłoś
Sami się w tej nowomowie już gubicie... "będzie posługiwało sześcioletnią kadencję biskupcze synodu Sierra Pacific" - kadencja chyba mimo wszystko jest biskupcza, a nie biskupcze, co za idiotyzm
Odpowiedz
40
like
3
dislike
zobacz odpowiedzi (2)
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
PMS to nie powód do żartów. "W skrajnych przypadkach wycinamy macicę" [WYWIAD]