Oskar Szafarowicz komentuje wybory przeprowadzone przez fundację STUS

Zawód Oskara Szafarowicza. Migranci w wyborach nie postawili na PiS

Źródło zdjęć: © YouTube - Telewizja Republika
Maja Kozłowska,
13.10.2023 11:15

Oskar Szafarowicz na X (Twitterze) skomentował wynik nieoficjalnych wyborów przeprowadzonych wśród migrantów. Pomysłodawcą i realizatorem akcji jest fundacja STUS.

Wybory parlamentarne odbędą się już 15 października. W najbliższą niedzielę Polacy udadzą się do urn i zdecydują, kto będzie rządził przez najbliższe cztery lata.

Niektórzy migranci przebywający w Polsce nie posiadają praw wyborczych, więc są wykluczeni ze zbliżającego się głosowania. Fundacja STUS, która jest oddolną inicjatywą młodych aktywistów, przeprowadziła dla nich nieoficjalne głosowanie, w którym oni również mogli wyłonić swój rząd. Wybory dla migrantów odbyły się 11 września, a wyniki mogą zaskoczyć.

Wyniki nieoficjalnych wyborów dla migrantów. Lewica ma większość

W głosowaniu wzięły udział 62 osoby. Kobiety stanowiły 48 proc. wyborców, mężczyźni 46 proc., a 6 proc. zadeklarowało inną płeć. Białorusini byli najliczniejszą grupą, która wzięła udział w akcji i zgodziła się na podanie danych statystycznych. Stanowili 46 proc. zaangażowanych. Ukraińcy to 39 proc. głosujących, Rosjanie - 9 proc., a obywatele Kazachstanu, FilipinWielkiej Brytanii - 2 proc.

A jak przedstawiają się wyniki wyborów wśród migrantów?

Pierwsze miejsce i 50 proc. głosów zdobyła Lewica. Na 40 proc. poparcie wśród migrantów mogłaby liczyć Koalicja Obywatelska. "Na pudle" znalazłyby się również Trzecia Droga i Konfederacja z wynikiem 3 proc. głosów. Prawo i Sprawiedliwość oraz Bezpartyjni Samorządowcy nie przebili progu 2 proc. poparcia.

Oskar Szafarowicz komentuje wybory przeprowadzone wśród migrantów
Oskar Szafarowicz komentuje wybory przeprowadzone wśród migrantów (canva)

Smutny Oskar Szafarowicz. Nie wie, dlaczego migranci stawiają na Lewicę

Do wyborów organizowanych przez kolektyw STUS odniósł się Oskar Szafarowicz. Młody Działacz PiS zdaje się niepocieszony wynikiem. Kto by pomyślał, że migranci nie docenili rządu PiS, który przymykał oko na nielegalny handel wizami.

Szafarowicz gorzko podsumował głosowanie: "wdzięczność nie jest walutą".

trwa ładowanie posta...

Źródło: publicystyka.ngo.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 88
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 20
Cytat,zgłoś
Patrząc na p. Szfranowicza muszę zacytować p. Marię Czubaszek" Czasem jak słucham niektórych ludzi to myślę sobie: serio? To jest ten plemnik co wygrał?"
Odpowiedz
12Zgadzam się0Nie zgadzam się
Polak,zgłoś
Ten dzieciak to jakaś pomyłka. Jak widzę takich speców od polityki to rysuje mi się jasny obraz parti rządzącej jako bandy jajcarzy kpiących z porządnych obywateli.
Odpowiedz
14Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
no ewidentnie cos poszło nie tak,natura zaszalała
Odpowiedz
13Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 26