Nitro zastanawia się, na kogo głosować w nadchodzących wyborach

Nitro o wyborach: "nie mogę się zdecydować"

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
05.09.2023 14:30

Nitro, influencer, streamer i youtuber, zamieścił na Twitterze kontrowersyjny wpis dotyczący nadchodzących wyborów. Gdzie jest odpowiedzialność twórcy?

Sergiusz Górski znany jako Nitrozyniak jest kojarzony z nieprzebierania w słowach i upubliczniania nawet najbardziej kontrowersyjnych take'ów. Jego konto na YouTubie zostało zbanowane, ale nie przeszkadza to twórcy rozwijać internetowej kariery gdzie indziej. Jego konto na Twitterze obserwuje ponad 600 tys. osób, a Nitro wrzuca tam treści newsowo-lifestyle'owe i komentuje bieżące wydarzenia. Influencer lubuje się w poddymianiu i bardzo często baituje swoich widzów, którzy zanim wezmą jego słowa na poważnie, powinni dwa razy się zastanowić.

Kiedy Twitter (X) wprowadził zarabianie na zasięgach, Nitro pochwalił się, ile udało mu się wyciągnąć. Screena z dochodem opatrzył kpiącym komentarzem.

trwa ładowanie posta...

Nitro podpuszcza widzów. W tym temacie - nie tyle nie warto, co nawet nie wypada

Na właściwą reakcję Nitro na twitterowe płatności nie było trzeba czekać długo. Pierwszy post, który miał rozjuszyć internet, pojawił się ledwie dwa dni po ww.

"PiS, Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki to najlepsze, co przytrafiło się Polsce po 89 roku. Tylko żeby to zrozumieć, trzeba ukończyć co najmniej podstawówkę" - napisał influencer.

Post został wyświetlony ponad 500 tys. razy, a więc spełnił swoje zadanie. Nitro w komentarzach wstawił gifa z zegarkiem odliczającym czas do rozpoczęcia tzw. gównoburzy.

Influencer kontynuował podburzanie publiki, nazywając "Wiedźmina" najgorszą grą, na którą jest niezrozumiały hype, jednocześnie używając we wpisie p-word. Niedawno opisywaliśmy też, jak wyżył się na Ralphie Kaminskim, twierdząc, że jego twórczość to "skutki mefedronu lub przyje*anie umysłowe".

Wieczorem 4 września Nitro wrzucił posta, w którym zastanawia się, na kogo głosować w nadchodzących wyborach. Może nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie zestawił ze sobą skrajnie opozycyjnych partii.

trwa ładowanie posta...

Nitro baituje widzów. Niepoważny ruch influencera

Ci którzy go znają, pewnie domyślą się, że wpis jest zwykłą kpiną, a w szczególności dalsze komentarze.

"Raczej PiS, bo dają, a reszta kradnie."

Tweet influencera zrobił ogromny zasięg (400 tys. wyświetleń), a jakby nie było - kpi z bardzo ważnych wyborów, które zaważą na przyszłości wielu osób. Obserwują go młodzi ludzie - być może niektórzy po raz pierwszy będą uczestniczyć w październikowym głosowaniu.

Przy zasięgach influencera zwyczajnie niepoważne jest podpuszczanie w kwestiach politycznych. Potwierdzanie, że na karcie do głosowania zawsze stawia się krzyżyk przy partiach, które bierze się pod uwagę to kolejny fikołek Nitro.

Twórca ma ogromną odpowiedzialność, a żarty z takich tematów mogą doprowadzić do tego, że ludzie oddadzą nieważne głosy. Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt czy kilkaset - nieważne. Być może zrobi to różnicę.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 5