Zorganizował ślub stulecia

Zasłynął z wesela stulecia. Teraz grozi mu dożywocie

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
09.12.2023 11:30

Mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych zyskał sławę dzięki organizacji ślubu stulecia. Aktualnie mierzy się z oskarżeniami, przez które może trafić do więzienia na resztę życia.

Jacob LaGrone to 29-latek ze Stanów Zjednoczonych. Zrobiło się o nim głośno w listopadzie 2023 r., kiedy media społecznościowe ujrzały nagrania z jego ślubu z Madeline Brockway. Wydarzenie to nazwano weselem stulecia. Aktualnie świeżo upieczony mąż ma wiele problemów na głowie. Usłyszał zarzuty, przez które może trafić za kratki na resztę życia.

Z wesela prosto do więzienia

Amerykańskie media oszacowały, że słynne wesele stulecia kosztowało parę od 56 do 89 mln dolarów. Nic dziwnego, że imprezę nazwano ślubem stulecia. Tak wielkie wydarzenie było możliwe do zorganizowania dzięki majątkowi ojca Madeline, który jest prezesem i dyrektorem generalnym Bill Ussery Motors, spółki-matki Mercedes-Benz z Coral Gables i z Cutler Bay na Florydzie. Cała uroczystość trwała aż pięć dni.

trwa ładowanie posta...

Niestety, Jacob LaGrone już niedługo może zmienić życie w luksusach na celę więzienną. "Sprawa sięga marca, kiedy policjanci z Westworth Village w Teksasie otrzymali serię zgłoszeń zagłuszania porządku w jednym z apartamentowców. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zostali zaatakowani przez 29-latka. LaGrone miał oddać strzały w ich kierunku" - donosi poslatnews.pl

Mężczyznę aresztowano, jednak szybko został zwolniony, gdyż wpłacono za niego kaucję w wysokości 20 tys. dolarów. LaGrone został później oskarżony o spowodowanie poważnych obrażeń ciała. Za to przestępstwo grozi kara od pięciu lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Amerykańskie media donoszą, że 29-latek jeszcze trzy miesiące przed ślubem miał dogadać się z prokuratorem. Ponoć zrzekł się prawa do procesu i dobrowolnie przyznał się do winy w zamian za wyrok 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: polsatnews.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0