Nieeleganckie zachowanie turysty w Japonii

Wszedł do strefy tylko dla kobiet. Na turystę wylała się fala krytyki

Źródło zdjęć: © TikTok - ShearingShedVlogs, TikTok - elcafejapones / Canva, TikTok
Natalia Witulska,
11.09.2023 15:30

Turysta z Australii udostępnił TikToka, w którym pokazał, co zszokowało go w Japonii. Do jednej z tych rzeczy należało metro. Mężczyzna nie mógł pojąć, że jeden wagon był przeznaczony jedynie dla kobiet. Co gorsza, wszedł tam bez zastanowienia.

Coraz popularniejszy robi się TikTok, w którym turysta z Australii łamie zasady korzystania z metra. Mężczyzna wiedział, że jeden z wagonów jest przeznaczony jedynie dla kobiet. Mimo to wszedł do niego, nagrywał tam film i sprawił, że osoby znajdujące się w środku czuły się bardzo niekomfortowo.

Użytkownik @elcafejapones odpowiedział na nagranego TikToka australijskiego turysty. Skrytykował mężczyznę i wytłumaczył, jak ważne jest szanowanie zasad oraz kultury kraju, który się odwiedza.

Fala krytyki na turystę z Australii

Podróżowanie niesie za sobą wiele wspaniałych chwil. Jesteśmy w stanie poznać nowe kultury, skosztować jedzenia, którego nie jedliśmy wcześniej czy zobaczyć zapierające dech w piersiach krajobrazy. Warto jednak pamiętać, że zawsze należy szanować miejsce, w którym aktualnie się znajdujemy. Można poczytać o kulturze kraju czy obejrzeć film na YouTube. Należy zrobić wszystko, aby swoim zachowaniem nie obrażać mieszkańców danego państwa.

O tych zasadach ewidentnie zapomniał użytkownik TikToka @ShearingShedVlogs. Mężczyzna nagrał film, w którym korzysta z metra. Na jednym z wagonów zauważył napis "tylko kobiety". Każdy logicznie myślący człowiek wiedziałby, że jest to miejsce, do którego nie mają wstępu faceci. Okazało się, że dla Australijczyka pojęcie tak prostej zasady okazało się za trudne.

trwa ładowanie posta...

Turysta z Australii wszedł do wagonu przeznaczonego jedynie dla kobiet. Na nagraniu widać, że obecne tam osoby nie czują się swobodnie i komfortowo. Okazało się, że mężczyzna nie zrozumiał, o co chodzi w tego rodzaju miejscu. Pod filmem napisał bowiem, że Japonia jest ostatnim krajem, w którym spodziewałby się "segregacji płciowej". Australijczyk naprawdę pomyślał, że kobiety nie mogą zająć miejsca w innych wagonach...

Krytyka tiktoka australijskiego turysty

Na tiktoka australijskiego turysty odpowiedział użytkownik @elcafejapones. Japończyk podkreślił, że nie mieszka już w ojczystym kraju, ale musiał się wypowiedzieć. Mężczyzna powiedział, że w Japonii jest wiele rzeczy, które można krytykować, jednak należy też podkreślać plusy.

- Wiedziałeś, że jest to wagon jedynie dla kobiet, a i tak tam wszedłeś. Złamałeś zasady, naruszyłeś przestrzeń dla kobiet. Wiesz, dlaczego mamy w Japonii takiego rodzaju wagony? Dlatego, że w tym kraju jest bardzo dużo dziwnych mężczyzn. Stają oni za kobietami w wagonach, robią im zdjęcia bielizny. Było wiele przypadków, że nawet atakowali bezbronne kobiety w metrze. To jest bardzo poważny problem - powiedział zdenerwowany Japończyk.

trwa ładowanie posta...

- To jest bardzo poważny problem, a ty śmiesz nazywać to segregacją. Nie wiesz nic o tym kraju. Przyjechałeś tam i nie miałeś najmniejszego zamiaru, aby szanować naszą kulturę oraz zasady. Zachowałeś się lekceważąco. Nie wierzę, że ludzie mogą się tak zachowywać - kontynuował.

Japonia mierzy się z problemem, jakim są dziwni, często przerażający mężczyźni w miejscach publicznych. Ich zachowania w stosunku do kobiet są karygodne oraz niedopuszczalne. Właśnie dlatego powstały wagony, w których często atakowane panie mogą czuć się bezpiecznie. Jeśli więc widzisz napis, że nie możesz gdzieś wchodzić, uszanuj to. To jest naprawdę proste.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Tokapi,zgłoś
Skandal! Dziś ok 12 tej zachciało mi się siku, jak to zwykle bywa wszystkie toalety damskie były zajęte, ale jako ,że poczułam się akurat mężczyzną mogłem skorzystać z męskiej. Nie widzę problemu. Poszzz jacy niektórzy są zacofffani
Odpowiedz
4Zgadzam się6Nie zgadzam się