Ksiądz radzi, jak świętować walentynki

Walentynki w Środę Popielcową? Ksiądz wie, jak rozwiązać ten problem

Źródło zdjęć: © Twitter: DanielWachowiak / Twitter: DanielWachowiak
Weronika Paliczka,
24.01.2024 10:00

Walentynki w 2024 r. przypadają wyjątkowo niefortunnie. Święto zakochanych pokrywa się z pierwszym dniem Wielkiego Postu. Ks. Daniel Wachowiak znalazł rozwiązanie tego problemu.

Co łączy święto zakochanych z początkiem katolickiego przygotowania do Wielkanocy? W 2024 r. jest to data. W związku z tym wielu zakochanych katolików ma poważny problem - świętować miłość czy zamartwiać się w ramach Środy Popielcowej? Odpowiedź na to pytanie zna ks. Daniel Wachowiak, znany duchowny, który aktywnie udziela się w mediach społecznościowych.

Co jest ważniejsze: Walentynki czy Środa Popielcowa?

Ks. Daniel Wachowiak usłyszał głos katolików, którzy nie wiedzą, jak rozwiązać problem pokrywania się świąt. Duchowny na X podpowiedział, co robić.

"W tym roku wyjątkowy egzamin dla tych, którzy uważają się za wierzących. 14 lutego walentynki, a jednocześnie Środa Popielcowa - jeden z dwóch pokutnych dni w roku. Jeśli ktoś lubi dzień zakochanych, warto świętować go wraz z końcem karnawału, a od Popielca rozpocząć czas postu".

trwa ładowanie posta...

W komentarzach zawrzało. Jedni zgadzają się z duchowny, inni wręcz przeciwnie. Głos w dyskusji zabrała m.in. Najjjka, która napisała: "Zależy, o jakim świętowaniu walentynek mówimy, jeśli ktoś chce po prostu spędzić na spokojnie czas z partnerem, to w tym złego nic nie ma:) No chyba że jakieś alkohole, wyżerka, mięso itd...".

Jeden z internautów zapytał, czy z okazji Środy Popielcowej Kościół katolicki przesuwa wspomnienie św. Walentego i został wyśmiany przez ks. Daniela Wachowiaka. Przeciwnik teorii duchownego stwierdził z kolei, że "Pan Jezus głosił, że ludzie powinni się miłować, więc nie sądzę, żeby miał problem z okazaniem przez wierzącego drugiej połówce swojego uczucia. Więcej z tego dobra będzie niż z rygoryzmu sprzecznego z chrześcijaństwem. Zresztą to nie jest Wielki Piątek".

Najlepiej wpis ks. Daniela Wachowiaka podsumował użytkownik Michał, który napisał: "Niech każdy świętuje to, co chce. I wtedy wszyscy będą zadowoleni".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Jan Paweł III,zgłoś
Nie obchodzę jednego i drugiego.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się