Nadchodzą zmiany w bostońskim prawie dotyczącym małżeństw

W Bostonie nie trzeba zgłaszać płci małżonka. W życie wchodzą nowe przepisy

Źródło zdjęć: © canva / canva
Weronika Paliczka,
30.08.2023 15:00

Pary zawierające małżeństwo w Bostonie nie będą musiały podawać swojej płci podczas wypełniania dokumentów. Zmiana ma być ukłonem w kierunku osób, których tożsamość płciowa była nieobecna w działaniach rządu.

Władze miasta Boston zapowiedziały nowe zasady wypełniania dokumentów podczas ślubów. Od teraz pary chcące zawrzeć związek małżeński nie będą musiały określać płci bądź tożsamości płciowej. Dotyczy to zarówno osoby składającej wniosek, jak i jej osoby partnerskiej.

trwa ładowanie posta...

Nowe przepisy mają być ukłonem w kierunku osób dotychczas pomijanych

Podczas ogłoszenia informacji o nadchodzących zmianach dotyczących płci na dokumentach ślubnych burmistrz Michelle Wu powiedziała dziennikarzom obecnym na konferencji: "Nasz podstawowy obowiązek w służbie publicznej to zapewnienie, że nasze usługi i możliwości docierają do wszystkich, i zaczyna się to od potwierdzenia i wsparcia interesantów o wszystkich tożsamościach."

"Boston musi nadal pracować nad obaleniem historycznych nierówności i niesprawiedliwości, które trwają. Takie zmiany w licencjach małżeńskich w Bostonie to ogromny krok w budowaniu miasta naprawdę inkluzywnego, i jestem zachwycona, jak te istotne zmiany w dostępności w Ratuszu Miasta posłużą Bostończykom."

- Michelle Wu

Podczas konferencji prasowej nowy dokument poświadczający ślub otrzymało Kimberly Rhoten, osoba dyrektorska ds. polityki i strategicznych inicjatyw Bostonu. Rhoten powiedziało prasie: "Niestety dla osób takich jak ja, przestarzałe i wąskie znaczniki płci na świadectwie stanowiły rażące przypomnienie, że nasze miasto wciąż ma jeszcze długą drogę do uznanie naszego istnienia".

Rhoten wyjaśniło, że ta prosta zmiana pomoże złagodzić dysforię płciową dla nich oraz innych członków społeczności LGBTQ+ przez uchronienie ich przed "wyborem z listy ograniczonych, wąskich i określonych opcji."

Kontynuując swoją wypowiedź, Rhoten zwróciło uwagę na istotę wprowadzanych zmian: "A dla tych z nas, którzy się zmieniają i rosną, później identyfikując się z inną płcią niż ta, którą mieliśmy podczas ślubu, nasze świadectwa małżeństwa już nas nie ograniczają i teraz mogą odzwierciedlać miłość, którą darzymy, nie lekceważąc tego, kim się staliśmy i naszych nowych zaimków."

Akceptując licencję, Rhoten stwierdziło: "To nie jest wygrana tylko dla społeczności queerowej. To zwycięstwo dla wszystkich, którzy wierzą w zasady sprawiedliwości, równości i równego dostępu do usług naszego miasta. To zwycięstwo dla Bostonu."

Źródło: Associated Press

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
mart,zgłoś
Płeć nie ma przecież znaczenia ale do ginekologa nadal nie chcieli mnie zarejestrować.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się