Historyczna ustawa w parlamencie Korei Południowej. Chodzi o jednopłciowe małżeństwa
Symboliczny projekt ustawy sponsorowany przez ponadpartyjną grupę ustawodawców został okrzyknięty "historycznym momentem" w walce o równość małżeńską.
Ustawodawcy w Korei Południowej zaproponowali pierwszą w kraju ustawę o małżeństwach osób tej samej płci. Zostało to okrzyknięte przez grupy obywatelskie decydującym momentem w walce o równość.
Podobne
- Grecja legalizuje małżeństwa jednopłciowe. Burzliwa noc w parlamencie
- Skomplikowane orzeczenie sądu w Japonii. W tle małżeństwa jednopłciowe
- Tajlandia zalegalizuje małżeństwa jednopłciowe? Coraz bliżej ważnej decyzji
- Idą na wojnę z Rzecznikiem Praw Dziecka. "To walka z wyimaginowaną ideologią LGBT"
- "Tęcza" na Placu Zbawiciela powróci? Rusza projekt obywatelski
Małżeństwa jednopłciowe - prawo do równości
Ustawa o równości małżeńskiej, zaproponowana przez Jang Hye-yeong z opozycyjnej partii sprawiedliwości, ma na celu zmianę kodeksu cywilnego kraju, aby włączyć osoby tej samej płci do małżeństwa.
Proponowana ustawa najprawdopodobniej nie przejdzie, ale stanowi część trzech ustaw, które mają zwiększyć presję na rząd. Opozycji zależy bowiem, aby rozszerzyć ideę rodziny poza tradycyjne kryteria. Dwa pozostałe projekty dotyczą związków partnerskich i zapłodnienia in vitro dla niezamężnych kobiet.
Prawa mniejszości LGBT+
Korea Południowa nie uznaje związków partnerskich osób tej samej płci. "To historyczny moment, ale to dopiero początek. Projekty ustaw muszą być natychmiast przedyskutowane przez Zgromadzenie Narodowe" - powiedział Ryu Min-hee, prawnik z grupy obywatelskiej Marriage Equality Korea.
Wcześniejsze wysiłki zmierzające do przyznania praw parom tej samej płci spotkały się ze sprzeciwem grup religijnych. Twierdzą one, że takie posunięcia "zalegalizowałyby homoseksualizm". Ten sam argument został użyty do zablokowania ustawodawstwa antydyskryminacyjnego.
Źródło: theguardian.com
W temacie społeczeństwo
- Polska staje do walki z kryzysem demograficznym. Czy "Rządowy Tinder" rozwiąże problem?
- Bolt Lokalnie już jest. Możesz zamówić przejazd z osobą płynnie mówiącą po polsku?
- We Wrocławiu pojawi się świąteczny tramwaj. Św. Mikołaj rozda grzecznym upominki
- Kolacja z Natsu wystawiona na licytację. Pieniądze pójdą na szczytny cel
Popularne
- Taco Hemingway wyprzedał (prawie) całą trasę koncertową w przedsprzedaży. Są nowe daty!
- Ralph Kaminski rozpoczyna nową erę. Po deszczu zawsze wychodzi tęcza [RELACJA]
- Ralph Kaminski zagrał premierowy koncert z nową płytą. Fani stali w kolejce kilka godzin [VIBEZ IN LINE]
- Mrozu rusza w "Odpowiedni moment Tour". Kiedy startuje sprzedaż biletów?
- Największe sekrety Spotify Wrapped. Czy muzykę AI uwzględniono w podsumowaniu? [WYWIAD]
- "KOCHAM POLSKĘ" za koncerty Mery Spolsky. Oto prawdziwe dobro narodowe [RELACJA]





