Włoszka ostrzega przechodniów przed kieszonkowcami

Uwaga, złodziej! Kobieta poluje na kieszonkowców i robi to skutecznie

Źródło zdjęć: © canva, fandom.com
Maja Kozłowska,
01.08.2023 12:29

Włoszka Monica Poli działa w grupie zwalczającej drobnych złodziejaszków. Jej przenikliwy głos udaremnia kieszonkowe kradzieże w turystycznych miejscach.

Popularne wakacyjne miejscówki sprzyjają kradzieżom - we Włoszech dziennie przewijają się setki turystów, którzy są łakomym kąskiem dla złodziejaszków. Wybierając się na urlop zagranicę, ludzie zazwyczaj są dość wyczuleni na tym punkcie. Stawiają na nerkę zamiast plecaka, bardziej niż zwykle pilnują telefonu, nie noszą w portfelu dużej ilości gotówki. Czasami jednak to nie wystarcza. Skroić dać się łatwo - szczególnie, że profesjonaliści mają swoje sposoby.

Monica Poli jest Włoszką, członkinią grupy Cittadini Non Distratti, która aktywnie walczy z kieszonkowcami. Organizacja CND stara się ostrzegać przechodniów, nagrywając filmiki, udostępniając wizerunek drobnych kryminalistów, przekazując dowody policji, a także... krzycząc na złodziei.

Jest viralem na TikToku. Jej krzyki chronią przed kradzieżą

Monica Poli już 30 lat jest zaangażowana w krucjatę przeciwko kieszonkowcom. Kobieta nagrywa filmiki, na których donośnie ostrzega ludzi przed złodziejami, wykrzykując: "attenzione, pickpocket!". Nawet dla kogoś średnio zaznajomionego z językiem, komunikat prawdopodobnie będzie zrozumiały, zwłaszcza że osoby, do których Poli adresuje swoje okrzyki, starają się pozostać niezauważone i ulotnić się z pola widzenia przy pierwszej możliwej okazji. Kobieta (jak i cała grupa CND) na pewno uchronili przed rabunkiem już niejednego turystę (i lokalsa).

trwa ładowanie posta...

Filmiki z jej ostrzeżeniem zdobywają tysiące wyświetleń na TikToku. Komunikat powtarzany przez kobietę stał się kolejnym viralowym dźwiękiem.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Donald.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0