Anita Włodarczyk reklamuje buty, w których ZŁAPAŁA złodzieja. Internauci grzmią "żenada"

Anita Włodarczyk reklamuje buty, w których "złapała złodzieja"... Internauci grzmią: "ŻENADA"

Źródło zdjęć: © Facebook, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,14.06.2022 11:15

Anita Włodarczyk po złapaniu złodzieja postanowiła… zareklamować buty, w których go dogoniła. Tak, reakcja ludzi jest bardzo negatywna - ale czego w końcu moglibyśmy oczekiwać?

Na wstępie mała uwaga: tekst odnosi się do reklamy, która pojawiła się na profilu Anity Włodarczyk. Nie usprawiedliwiam w żadnym stopniu złodzieja, który nie miał prawa tknąć własności sportsmenki. Bardzo dobrze, że został złapany - i oby poniósł konsekwencje tego, co zrobił.

Nie jest też ważne, że złodziej nie był Polakiem, bo przecież to nie przynależność narodowościowa kradnie, a każdy złodziej powinien otrzymać stosowną i sprawiedliwą karę. Propsy dla Anity, która pojmała złodziejaszka, bo niewiele osób chciałoby pobiec za takim.

Czy taka postawa promuje w jakimś stopniu samodzielne zatrzymywanie rabusiów? Trochę niestety tak. Włodarczyk dokonała czegoś godnego podziwu, acz to mogło się to skończyć gorzej, gdyby złodziej miał nóż lub broń palną.

Tyle słowem wstępu. Dzisiaj o poście, który został wstawiony na profil sportsmenki.

Anita Włodarczyk reklamuje Adidasy, "w których dogoniła złodzieja"

Kto wpadł na pomysł reklamowania butów, w których pojmało się przestępcę? Nikt tego nie wie. Może Anita, może jej dział PR-owy (/osoba, która jej doradza) - ale najważniejsze dla nas jest to, że post finalnie pojawił się na jej FP:

Adidas SOLARBOOST 4 👌 To właśnie w tych butach złapałam 🏃‍♀️ uciekającego złodzieja 👀 nigdy wcześniej nie byłam taka szybka 🚀 🙃
Atuty butôw wg adidas 👇
👉 NIEKOŃCZĄCA SIĘ ENERGIA
adidas BOOST zapewnia niesamowity zwrot energii
👉 SOLARBOOST to wytrzymałe i sprężyste buty do biegania, stworzone z myślą o wyścigach i treningu
👉 System Linear Energy Push zapewni Ci płynny, szybki bieg
👉 MODEL WYKONANY CZĘŚCIOWO Z MATERIAŁÓW POCHODZĄCYCH Z RECYKLINGU
Przetestowałam, godne polecenia 👌

trwa ładowanie posta...
Usunięty wpis Anity Włodarczyk
Usunięty wpis Anity Włodarczyk (Facebook)

Real-time marketing? Zdecydowania reklama wykorzystała ostatnią zawieruchę mediową wokół postaci Anity, jednak... czy to nie idzie o krok za daleko? Czy tutaj nie powinniśmy może przystopować odrobinę?

Czy chcielibyście nalepić znaczek znanej marki np. na jakąś kradzież, czy zatrzymanie oskarżonych? "Ta Kia Stinger pozwoliła mi zatrzymać rabusia jeszcze przed policją". (To przykład pierwszy z brzegu, nikt z koncernu samochodowego mi za to nie zapłacił.) Zgodzicie się, że brzmi trochę idiotycznie.

Temat złapania złodziei powinniśmy pozostawić policji. Czy nierzadko nasze organy ścigania są bezradne? Niestety tak. Anita Włodarczyk pojmała złodzieja, co nie oznacza, że każdy inny dałby radę - oraz, że w innej sytuacji (np. gdyby był uzbrojony), osiągnięty byłby ten sam efekt.

Reklamowanie butów w sytuacji kradzieży zostało źle odebrane przez niektórych internautów.

Internauci są wkurzeni na Anitę

Co można tutaj więcej pisać, niektórzy są rozczarowani postawą polskiej zawodniczki:

Jaka ku*wa żenada XD i ludzie przyklaskują tak prymitywnej promocji

Przykre jest to, co pieniądze robią z ludźmi.

Żenada ....

Serio?

Zapomniałaś napisać, że dogoniłaś cudzoziemca

Żenujący poziom marketingu.

XD i że ludzie takiemu czemuś przyklaskują

O losie, jaka żenada xD

ALE TRAGEDIA... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ NA MAXA SŁABE TO....

Czyli to wszystko tylko kampania reklamowa

Ale patologia... Pokaż jeszcze jakie majtki miałaś na sobie

Kurde obrzydliwe to jest.

Ech myślę, że to niestety inicjatywa samej Anity, która wykorzystuje materiały promocyjne Adidasa. Firma powinna się do tego ustosunkować.

Co tu się wydarzyło xDDD

Żenująca to jest ta kryptoreklama. Przypominają mi się sceny z lokowaniem produktu w "Truman show". Poza tym nie widzę nic obrzydliwego. Że przestępcą był cudzoziemiec? No i co z tego?

Na pewno nie możemy bardzo krytykować Anity za określenie narodowości złodzieja. Nie pochodził z Polski - i tyle. Czy miała swój cel, gdy podkreśliła to? Chyba nie, miejmy nadzieję, że nie, bo to było naprawdę niefortunne. Nie idźmy w tę stronę, że będziemy przeprowadzać jakąś swoją krucjatę za każde nieprawidłowo użyte słowo. Z drugiej strony - przy obecnych napięciach związanych z emigrantami - takie słowa zdecydowanie mogły podsycić "zapał" niektórych do komentowania.

Krytykujmy ją bardziej za dziwną kryptoreklamę (?) butów, która powstała przez złapanie złodzieja. Czy ktoś chciałby kupić buty, których jedyną reklamą było "Anita Włodarczyk złapała w nich złodzieja"? Gdyby sprawa potoczyłaby się inaczej, to też pojawiłby się taki wpis? I czy takie zachowanie (oraz reklama) nie propsuje ganiania za złodziejami, aby "być jak Anita"? Zostawiam te pytania bez odpowiedzi.

A to trzeba oddać Adidasowi, że SolarBoost 4 można stawiać obok ich flagowych Ultraboostów, bo są świetne. Po co więc jeszcze taka reklama...?

Źródło: Facebook

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0