Ubrała się "zbyt wyzywająco" na chrzciny. Co to właściwie znaczy?
Tiktokerka założyła krótką sukienkę na chrzciny. Zderzyła się z falą hejtu godnego dużo większych przewinień. Wygląd kobiet w polskim internecie jest obiektem nieustającej krytyki.
Wiralową popularność na portalu X zdobył post młodej kobiety, która pokazała strój w którym wybrała się na chrzciny. Na zdjęciu ma na sobie krótką, dopasowaną sukienkę na ramiączkach i krótkie bolerko z długim rękawem. Fotografię opisała: "Było 30 stopni i ubrałam się tak na chrzciny. Uważam, że to nie jest w żaden sposób wyzywający strój, a komentarze ludzi na TikToku to jakiś żart".
Podobne
- Trend na TikToku o molestowaniu. Na czym polega "Subway shirt"?
- Seksowna blondynka ma ocieplić wizerunek Służby Więziennej. Efekt oburza
- Biała sukienka na wesele? Można to zrobić pod pewnym warunkiem
- Papierowa torba za 2 koła? "To musi być eksperyment społeczny"
- Skrytykował Dodę i wbił szpilę Dagmarze. Tiktoker grzmi: "to przestępstwo"
Hejt za niewłaściwy strój na chrzciny
W komentarzach autorka posta wrzuciła screeny z reakcjami, z którymi spotkała się na TikToku. Wiele z nich sugerowało, że strój, który wybrała nadaje się "pod latarnię". Na portalu X pojawiło się wiele komentarzy wspierających, ale nie zabrakło i bardzo wrogich. Jedna z komentujących osób napisała: "'Było gorąco, więc założyłam kompletnie nieprzewiewny obcisły strój i narzuciłam na to długi rękaw'. Make it make sense. Ubieraj się jak chcesz, ale to tłumaczenie, że nie założyłaś czegoś bardziej stosownego, bo było gorąco, jest absurdalne". Autorka odpisała: "Bo nie jest niestosowne. To że podkreśla figurę, nie oznacza że jest wulgarne jakieś".
Wygląd kobiet jest pod nieustannym obstrzałem
Do dyskusji włączyła się aktywistka Maja Staśko. Napisała na portalu X: "Niesamowite, ile nienawiści i pogardy wywołuje młoda dziewczyna, która ubrała się latem do kościoła w krótką sukienkę. Nic się nie stało: to tylko krótka sukienka w kościele. Świat przeżył już straszniejsze rzeczy". Zawstydzanie i obrażanie kobiet z powodu "niewłaściwego wyglądu" jest w Polskim internecie nagminne i uporczywe. Nie ważne czy są zbyt "wyzywające" czy "zbyt pruderyjne i wyglądają jak własne ciotki", czy "powinny zrzucić parę kliko" czy są "chorobliwie wychudzone", czy są "sztuczne i plastikowe" czy "zaniedbane". Każdy element wyglądu kobiety jest pod nieustającym obstrzałem.
Jedna z komentatorek na portalu X zauważyła: "Najbardziej bawi to, że komentarze pochodzą praktycznie od samych fake kont stworzonych chyba tylko po to, żeby obrażać innych". Pisaliśmy już o tym, że wiele internetowych trolli to, według badań, osoby o sadystycznym rysie charakteru, którym przyjemność sprawia wzburzenie emocjonalne innych. Pozorna anonimowość internetu pozwala im odkryć to, co ukrywają w relacjach społecznych twarzą w twarz.
Popularne
- Ashton Hall - kim jest i na czym polega jego poranna rutyna?
- Jak wygląda donut Julii Żugaj? Detektywi z TikToka znów w akcji
- Korea Północna zamknęła granice przez OjWojtka? Influencer reaguje
- Alan Kwieciński z FAME MMA wydał oświadczenie. "Przeprowadzimy testy na ojcostwo"
- Budda wypuścił limitowany merch. Cena robi wrażenie
- Książulo wyjaśnił dramę z "kebabem dla dzieci". "Typowy krętacz"
- FAME MMA musiało to usunąć. Denis Labryga wręczył "prezent" przeciwnikowi
- Bagi rusza z nowym projektem. "Chcemy dostarczać najlepszy content"
- Rafonix ma duże problemy psychiczne. Chce wrócić do internetu i otworzyć kebaba