Seksistowska reklama Służby Więziennej

Seksowna blondynka ma ocieplić wizerunek Służby Więziennej. Efekt oburza

Źródło zdjęć: © Służby Więzienne, TikTok
Anna RusakAnna Rusak,26.05.2023 16:00

Na TikToku Służby Więziennej pojawiło się nagranie, które ma pokazywać różne twarze formacji i zachęcać do przystąpienia do służby. Seksizm chyba jednak nie jest tak zachęcający, jak mogłoby się wydawać...

Reklamować i promować się w sieci można na kilka sposobów. Jedni przy okazji poruszają ważne społeczne tematy, czego przykładem może być reklama marki biżuterii Yes, w której ksiądz udziela ślubu parze lesbijek. Inni jak chociażby deweloper nieruchomości ze swojego spotu robią wstęp do filmu dla dorosłych.

Tym drugim podejściem chyba postanowiła zainspirować się Służba Więzienna. Na oficjalnym profilu na TikToku zamieściła nagranie, na którym w seksistowski sposób "ociepla" wizerunek służby więziennej.

Seksistowska reklama Służby Więziennej

Na krótkim nagraniu możemy zobaczyć blondynkę w bardzo obcisłej, czarnej sukience na obcasie. Kobieta w rytm piosenki "Voules-Vous" Abby idzie w stronę wejścia. Kamera, chwilę po zbliżeniu na jej pośladki, pokazuje przemianę dziewczyny.

Oto z seksownej blondynki magicznie przemieniła się w strażniczkę więzienną. Spokojnie, jej makijaż i rozpuszczone włosy zostały zachowane również w tej pracowniczej wersji. Tym razem kamera na chwilę zatrzymuje się na biuście kobiety i szybko przechodzi do zbliżenia na klucze oraz znak SW na spodniach.

Całość podpisano: "Udanego weekendu dla wszystkich, a dla tych co na służbie spokoju". A pod nagraniem widzimy #chcedoSW, co sugeruje, że nagranie z TikToka Służby Więziennej ma zachęcać do pracy w tym miejscu.

trwa ładowanie posta...

Służby Więzienne na TikToku "Szczują cycem" czy "promują różnorodność"?

Ten krótki spot Służby Więziennej nie został najlepiej odebrany na Twitterze. Użytkownicy zwracali uwagę na to, że zamiast ocieplać wizerunek, formacja wypuszcza seksistowską reklamę, która raczej nikogo nie zachęci do przystąpienia do służby. Według nich tę różnorodność można było pokazać w zupełnie inny, mniej "szczujący cycem" sposób.

"Ale serio, 2023 r. a te wuje, zamiast pokazać np. różne twarze służby (nie wiem, młodego sportowca, ojca rodziny zastępczej, doświadczoną sołtyskę i młodą instruktorkę jogi), szczują ku*wa cycem" - zwraca uwagę jeden z użytkowników.

"To wcale nie pokazuje ludzkiej twarzy służby więziennej. To seksistowska promocja jednej pani" - dodaje inna osoba.

trwa ładowanie posta...

Są też inne głosy. Niektórzy użytkownicy uważają, że pokazywanie "pięknej figury i kawałka nogi" to nie seksizm. Inni zwracają uwagę na to, że na profilu Służby Więziennej na TikToku pokazane są też inne osoby, więc obecność kobiety na nagraniu nie jest niczym wyjątkowym.

"Te 'wuje' szczują różnymi rzeczami, TikTok nie gryzie, można sprawdzić" - radzi osoba z Twittera.

"Boże, co za czasy, w kółko LGBT i inne stwory, a jak pokażą kawałek nogi i piękną figurę to już seksistowskie" - burzy się użytkownik TikToka.

trwa ładowanie posta...

Oczywiście, jak możecie się domyślić, pod filmem na TikToku pojawiły się już komentarze panów, którzy "chcą wylądować w kryminale" dla tej kobiety. Jeśli więc nawet ktokolwiek zamierzał tym spotem promować różnorodność, to zamiast tego po raz kolejny sprowadził kobiety do roli "atrakcyjnego" przedmiotu.

A jeśli chodzi o tych innych przedstawicieli, którzy promują Służby Więzienne na TikToku, to nie zauważyłam, żeby którykolwiek z nich pokazał się w obcisłej koszulce albo z odsłoniętą klatą, jeśli już podążamy tymi "inspirującymi" seksistowskimi modelami...

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 10
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0