Czy na ślub można przyjść w białej sukience?

Biała sukienka na wesele? Można to zrobić pod pewnym warunkiem

Źródło zdjęć: © Canva, TikTok, kristina drobach
Anna RusakAnna Rusak,03.07.2023 15:22

Czy na ślub można przyjść w białej sukience? Pewnie od dawna myśleliście, że to całkowicie zakazane, ale okazuje się, że zasady trochę się pozmieniały. Są jednak pewne kwestie, które warto wziąć pod uwagę.

Wiecie już, ile włożyć do koperty na ślub - przypominamy, że najgorzej w tym wypadku wcale nie mają bliscy. Radziliśmy też, jak grzecznie przekazać, że nie chcecie, by na waszym weselu znalazły się dzieci. Teraz dowiecie się, czy na ślub można przyjść w białej sukience.

Odpowiedź wcale nie jest tak oczywista. Ostatnio burzę wywołała jedna z tiktokerek, która podzieliła się nagraniem ze ślubu przyjaciółki. Jedna z gościń została skrytykowana w komentarzach za to, że przyszła na nie w białej sukience.

Czy można założyć na wesele białą sukienkę?

Pewnie nieraz słyszeliście o tym, że przyjście na ślub w białej sukni jest jednym z największych przewinień. Według wielu oznacza to brak szacunku do państwa młodych, a do tego przyćmiewa to pannę młodą, choć to przecież ma być jej dzień.

Teraz powoli odchodzi się od tego przekonania. Coraz więcej osób zakłada białe sukienki na wesela przyjaciół. Szczególnie, jeśli są to śluby cywilne, podczas których sama panna młoda często nie nosi bieli. Tiktokerka Etatowa Świadkowa przekonuje też, że wszystko tak naprawdę zależy od państwa młodych.

- To sprawa indywidualnych preferencji pary młodej. Są pary, które decydują się na czarno-biały albo biały dress code i wręcz proszą gości o białe stroje. Moim zdaniem żadna koktajlowa biała sukienka nie jest w stanie przyćmić szczęśliwej panny młodej - tłumaczy na TikToku.

trwa ładowanie posta...

Na platformie można znaleźć jednak nagrania osób, które nie podzielają tego podejścia. Ostatnio sporo negatywnych komentarzy pojawiło się pod filmem, w którym można było zobaczyć dziewczynę ubraną w bardzo bufiastą, białą sukienkę. Internauci sugerowali, że taka osoba skończyłaby z rozlanym na ubraniu czerwonym winem. Niektórych użytkowników jednak bardziej niż biała sukienka, dziwiło to, że pan młody był przebrany za... Mario.

"Czekaj, teraz myślę, że biała sukienka była ostatnim jej zmartwieniem na liście" - skomentowała strój Mario jedna z użytkowniczek TikToka.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Czego nie zakładać na ślub?

Są jednak też śluby, na których państwo młodzi sami proszą, by goście ubrali się na biało. Jedna z panien młodych na TikToku zdecydowała, że wszystkie jej świadkowe będą miały na sobie właśnie takie sukienki. W ogóle ciekawe jest też to, że ten problem w ogóle nie dotyczy mężczyzn. Oni mogą się ubrać jak chcą.

trwa ładowanie posta...

Moim zdaniem wnioski są dwa - wszystko zależy od sukienki i rodzaju ślubu. Na cywilny spokojnie możemy przyjść w białej sukience. Jeśli decydujemy się na taki sam kolor, będąc gościnią ślubu cywilnego, pamiętajmy po prostu, żeby nasza kreacja zbytnio nie przypominała sukni ślubnej. Nawet Hailey Bieber pojawiła się na ślubie swojej przyjaciółki w białej kreacji...

Warto też zaznaczyć, że nie tylko biel może budzić kontrowersje. Przypomnijmy, że gdy w 2021 r. aktorka i influencerka Kasia Sawczuk pojawiła się na ślubie w topie i spodniach, wiele osób również się oburzyło. Według niektórych przyjście na wesele w czymś innym niż sukienka jest ogromnym nietaktem.

Osobom, które tak myślą, przypominam, że każdy z nas może nosić to, co chce. Kobiecość nie jest definiowana przez strój, więc dziewczyny na wesela mogą spokojnie zakładać spodnie i nikt nie powinien mieć z tym problemu.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0