Przemysław Czarnek zdradził zawartość drugiego podręcznika do HiT

Czarnek dorzuci obecnych polityków do HiT. "Na pewno spotka się to z krzykiem"

Źródło zdjęć: © East News
Konrad SiwikKonrad Siwik,25.05.2023 10:15

Przemysław Czarnek zapowiedział, że do podręcznika HiT trafią obecni politycy Lewicy, Platformy Obywatelskiej czy PSL-u. Zdaniem ministra edukacji i nauki "spotka się to z wielkim krzykiem".

Minister edukacji i nauki był gościem programu "Dziennikarski Poker" na antenie Telewizji Republika. Prowadzący Tomasz Sakiewicz zapytał Przemysława Czarnka, co czeka uczniów w kolejnym roku szkolnym. Szef MEiN zapowiedział, że we wrześniu ukaże się druga część podręcznika do "Historii i teraźniejszości", co "spotka się z wielkim krzykiem".

Obecni politycy w HiT

- We wrześniu z całą pewnością czeka nas kolejny krzyk, dlatego że będzie druga klasa "Historii i teraźniejszości" i to obejmująca lata od 1980 do 2015 r., czyli bohaterami "HiT" będą obecni politycy Lewicy, Platformy Obywatelskiej czy PSL-u - powiedział minister edukacji i nauki - na pewno spotka się to z wielkim krzykiem - podsumował.

Warto przypomnieć, że Przemysław Czarnek w rozmowie z Michałem Rachoniem, publicystą związanym z "Gazetą Polską" oraz TVP Info, wyliczał, że "to są potomkowie ubeków, esbeków, funkcjonariuszy komunistycznych, którzy boją się przede wszystkim drugiej klasy HiT-u".

- Bo druga klasa, czyli "Historia i teraźniejszość" od 1980 r., to już jest najnowsza historia. O nich właśnie. I dopiero teraz będzie krzyk - podkreślił Czarnek.

Czarnek o spotkaniu w PE: Byłem miły. Niemcy byli mordercami, Polacy bohaterami|Dziennikarski Poker

Szef MEiN zdradził również, że od 1 września w szkołach pojawi się nowy przedmiot "Biznes i zarządzanie".

- To coś, co rzeczywiście zmieni naukę o przedsiębiorczości w sposób bardziej efektywny. Podejdziemy do tego w sposób bardziej praktyczny. To są te zmiany, które planujemy od tego roku. "Biznes i zarządzanie" będzie w podstawówce i w liceum. Zakończy się za 4 lata nową maturą z Biznesu i zarządzania - wyjaśnił.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 32
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 20
  • emoji kupka - liczba głosów: 12